Jump to content
FAS Goran
delakroa

Koji polovan terenac kupiti?

Recommended Posts

Aha, u tom grmu lezi zec ^
Znao sam da postoji neka zackoljica zbog koje se nigde ne spominje..a moram priznati da do nedavno nisam ni znao za taj model..ovako na oko mi deluje zanimljivo,da ne kazem i atraktivno..jer ja volim te "boxy" SUV/crossovere..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kak'e to ima veze. Ako nađeš dobar primerak koji ti se đasvi - kupuj!

 

Isto važi i za SX4 sa pogonom samo na prednje - nikako ne gubi smisao, iako to podosta zavisi od namene, upotrebe i očekivanja....

 

 

edit:

On 12/18/2022 at 11:12 AM, Decak Iz Vode said:

Ima li "smisla" razmatrati Suzuki SX4 bez 4x4 pogona?
Drugim recima: koliko gubi na atraktivnosti kao model bez pogona na sve tockove, performanse, osecaj u voznji..iako pretpostavljam da njemu regularno radi samo prednji pogon,a 4x4 se ukljucuje po potrebi...

 

Kao što gore rekoh, da se ponovim - itekako ima smisla ako te model greje. Razlika u 2x4 i 4x4 se vidi samo i jedino u ekstremnim situacijama. U prevodu: za učestale posete ski centrima, za vikendicu daleko van puta gde je često duboko blato, za pecaroše i lovce koji su svaki vikend u prirodi i sl. Za redovnu i nezahtevnu upotrebu u gradu i saobraćaju generalno je možda i bolje imati samo 2x4. 

 

Ako te model greje, evo ti kod mene odličan primerak. 2007god. Sedici 4x4, benzin 1.6, 79kW, odlično stanje, dva seta felni sa odličnim gumama, webasto, skoro ispoliran i zaštićen, zdrav i očuvan enterijer... ima slika u mojim postovima na forumu a gomilu slika ti mogu poslati na Viber.

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao neko ko poseduje sx4 4x4 1.6 88kw mogu ti izneti svoje mišljenje. Dobar je to auto, jednostavan za održavanje, dobar za grad, prosečan potrošač i gomila nekih drugih kvaliteta ali....

Bez 4x4 takvih automobila imaš gomilu koji su po mnogim parametrima bolji od sx4. Udobnost, luksuz, komfor, cena i da ne nabrajam šta sve čini dobar i poželjan automobil.

Ono što čini sx4 drugačijim i dosta popularnim je taj pogon 4x4. Nekako je lep osećaj kada znaš da imaš dodatnu moć prohodnosti u većini vremenskih uslova i terena. Pogon im je dobar i pouzdan tako da tu nema bojazni. Gledao sam mnogo automobila sa 4x4 i odlučio se za sx4. Kada bih ponovo birao uzeo bih opet njega bez obzira na svoje neke sitne mane koje poseduje. To je auto kompromisa ali je mene skoro pa oduševio svojom suštinom. Odličan auto za prigradska naselja gde se ulice nikada ne čiste od snega.

 

Ps: Razlika između 4x4 i bez 4x4 je u klirensu. Prvi ima 190mm a bez 4x4 160mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daleko sam ja od neke eventualne kupovine..iako me povremeno zapitkuju za eventualnu prodaju mog GP..sad je dobro vreme za prodaju auta,ali istovremeno nije vreme za kupovinu..svojevrsni oksimoron,ali je tako..bar po meni..

SX4 mi je zanimljiv..uopste taj segment..ne zivim na nekom nepristupacnom terenu,ali relativno cesto pristupam vikend-naseljima, atarskim putevima, neasfaltiranim putevima punih rupa koji vode do vikendica..voznja GP mi uvek u tim situacijama izaziva neku nelagodu,brigu..daleko od toga da je SX4 cistokrvni terenac,ali ne bi bilo lose imati malo veci klirens..pa i 4x4,zasto da ne?
A i zivim u manjem mestu gde se ume zadesiti da ulice ostanu neociscene od snega itd..mada,kako deluje,snega ce sve manje biti kod nas..

Nemam porodicu,za mene bi takav autic bio sasvim dovoljan..citao sam ponesto o njemu..spominje se veca potrosnja kao problem, slabije performanse tog benzinca (isporucuje u visokim obrtajima), dosta velika buka u kabini pri iole vecoj brzini..(tipa:auto-put)..nisam ga nikada vozio,pa ne mogu da kazem sta je tacno od ovoga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve što pričaju o njemu je istina ali ne toliko koliko pričaju. U najgorim gradskim uslovima troši 10 litara, čim malo vidi otvoreni put potrošnja spada na 6.5, prosek oko 8-9 litara u Beogradu. Buke ima ali tek preko 120km/h a i to je meni ok, ništa što bi me odbilo od kupovine auta.

Ako si do sada vozio mercedes, bmw ili audi nećeš biti oduševljen. Ako si vozio neku srednju klasu automobila to je tu negde ali je ovo auto sa ogromnim šarmom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma,gde ode ti..Audi,"mecka",BMW..vozim skromnog Grande Punta..:D..meni zasigurno "ne bi bilo ispod casti" da ga posedujem..nije mi ni najmanje ispod casti ni sadasnji auto,ali naravno da razmisljam o necemu malo mladjem,pa i drugacijem..GP mi je,kao pocetnicki auto,itekako ispunio i ocekivanja i svrhu..

Inace,nisam u cvetu mladosti,ali sam kasno poceo da vozim.

I cene su dosta sarenolike,koliko vidim + ih nema nesto mnogo na oglasima..bar ne u ovim "mladjim" godistima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Užasno je skup, pogotovo ristajling od 2009 godine, motor je sa 107 otišao na 120 konja.

Dobra je preporuka Fiat Sedici, isti je auto osim što nosi znak Fiat. Jeftiniji je od Suzukija za 1000 eura. Jedino nisam siguran da li ima ovaj od 120 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/28/2022 at 2:29 PM, Ryan said:

Kao neko ko poseduje sx4 4x4 1.6 88kw mogu ti izneti svoje mišljenje. Dobar je to auto, jednostavan za održavanje, dobar za grad, prosečan potrošač i gomila nekih drugih kvaliteta ali....

Bez 4x4 takvih automobila imaš gomilu koji su po mnogim parametrima bolji od sx4. Udobnost, luksuz, komfor, cena i da ne nabrajam šta sve čini dobar i poželjan automobil.

Ono što čini sx4 drugačijim i dosta popularnim je taj pogon 4x4. Nekako je lep osećaj kada znaš da imaš dodatnu moć prohodnosti u većini vremenskih uslova i terena. Pogon im je dobar i pouzdan tako da tu nema bojazni. Gledao sam mnogo automobila sa 4x4 i odlučio se za sx4. Kada bih ponovo birao uzeo bih opet njega bez obzira na svoje neke sitne mane koje poseduje. To je auto kompromisa ali je mene skoro pa oduševio svojom suštinom. Odličan auto za prigradska naselja gde se ulice nikada ne čiste od snega.

 

Ps: Razlika između 4x4 i bez 4x4 je u klirensu. Prvi ima 190mm a bez 4x4 160mm.

Slažem se od reči do reči. Brata sam nagovorio da kupi SX4 jer je iskrsao veoma povoljno sa malom kilometražom, bio je u najskupljoj opremi ali je presudno bilo to što je imao 4x4 pogon. Brat inače stalno skita, nekoliko skijanja godišnje pa mu pogon znači, bez 4x4 ga ne bi ni pogledao.

Taj auto je do sada pokazao samo jednu ozbiljnu manu, centrala ABS-a im je boljka, njemu je crkla a da nije ni primetio, rekli su mu na tehničkom pregledu da jedan točak slabije koči, nije mogao da prođe tehnički. Nov deo preko 1.000 €, polovan 700 - 800, i to kad naleti. Repariran polovan iz Nemačke 300 - 400. Problem je što odgovara samo od te njegove verzije, sa pogonom i restyling, nije odgovarao od starijih verzija. Slučajno se setio da imam dobrog druga u Norveškoj, pogledao tamo oglase i našao deo za 250 €. Koštao ga je oko 300 € na kraju, čekao je 10-ak dana. Oni gore nemaju klasične otpade nego službe koje se bave reciklažom vozila koja su imala udese (ne smeju da se vraćaju u saobraćaj). Od jednog takvog reciklažnog centra je na kraju kupio deo. To nije mana samo SX4 već još nekih Suzuki modela...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam krenuo sa budžetom od 6000 eura. Na prvi pogled imaš veliki izbor 4x4 automobila ali i nije baš tako. Postaviš sebi neke kriterijume i kada počneš da pratiš oglase vidiš da si u problemu. Kao prvo hteo sam benzinca. Za te pare imaš Toyotu Rav 4 staru 17-20 godina, isto tako par Nissana i Hondi, Kia, Hyndai i to je to. Sve ostalo što iole valja i što je mlađe od 15 godina ide preko 6000 eura. Možeš da nađeš Škodu Yeti sa 1.8 problematičnim motorom iz 2008 ali ispod 6000 eura to je problem u najavi. Suludo su visoke cene. Na kraju pored svog predznanja o sx4, sa svim pričama koje sam čuo na netu i iskustvom kratke vožnje i hitnim moranjem da kupim auto, nađem uvoz iz Švajcarske 2010 godište u jako dobrom stanju i eto. Kao što rekoh, to je auto sa puno sitnih kompromisa ali mu je suština jako lepa.

Ima neuporedivo boljih automobila ali meni je bilo bitno da je benzimac do 2000 kubika, da nije prevelik, jednostavan za održavanje, da nema sulude cene kvarova, da ima pristojan klirens i još par stvari. Meni je jako lepo legao  ovaj auto a sad za nekog drugog na placevima sigurno postoji nešto drugo bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je sx4 auto, meni licno nije neka lepota ni spolja ni unutra, unutra dosadan kao i vecina japanera, npr. urban cruiser mi je mnogo zanimljiviji auto, deluje ozbiljnije i masivnije, enterijer moderniji i lepsi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj neki budzet bi bio oko te cifre (6000)..ili malkice veci..ali brale,otisle su cene..vrlo tesko naci nesto za te pare,a da je 10-ak godina staro i sa koliko-toliko manjom km..(govorim o SX4) 4x4)

@OMPda,ali receno je da su kod te Toyote delovi "u krv" skupi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Decak Iz Vode said:



@OMPda,ali receno je da su kod te Toyote delovi "u krv" skupi..

ne bih znao cene ali verujem da se teze nalaze jer su i same te tojote retke, mada sve ih vise vidjam u oglasima, uvoze se

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Woodoo said:

Početkom 2019. plaćen 4.200 €, kupljen u Srbiji, najbolja oprema koja se prodavala kod nas, 2011. godište, oko 70.000 km.

2011 sa tom kilometražom i opremom je danas lagano 6500 eura a traže i 7000. Kao što rekoh dana su cene sulude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za to kakve su cene je meni zanimljivo se moj Leon krece. Po proceni salona je treba 5-6 godina star da vredi oko 10 000e. Sada vidjam kola sa daleko vise kilometara na oglasima za oko 15-17000e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene su relativne, jedno je koliko se trazi , drugo koliko vredi  a trece po kojoj ceni se na kraju proda, moze neko da trazi za sx4 i 8 soma ali pitanje dal i kad ce ga prodati, naravno i samo stanje vozila diktira cenu pre svega.

Po meni sx4 ne vredi 6-7 soma bez obzira na godiste, model je realno prevazidjen, napraveljen  jos 2005 i nije imao nikakav restyle, po meni aj auto 5 soma max treba platiti i u nekom novijem godistu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, OMP said:

Cene su relativne, jedno je koliko se trazi , drugo koliko vredi  a trece po kojoj ceni se na kraju proda, moze neko da trazi za sx4 i 8 soma ali pitanje dal i kad ce ga prodati, naravno i samo stanje vozila diktira cenu pre svega.

Po meni sx4 ne vredi 6-7 soma bez obzira na godiste, model je realno prevazidjen, napraveljen  jos 2005 i nije imao nikakav restyle, po meni aj auto 5 soma max treba platiti i u nekom novijem godistu.

Postoji jedna grupa ljudi koji kao ja isključivo žele baš takav automobil a prodavci to znaju. Da ne ulazim detaljno šta to ima ali ukratko, povišen položaj sedenja ( problem sa kičmom), povišen klirens, kompaktne dimenzije, 4x4, solidan motor, pristojan potrošač, onako baš dobar gradski auto. 

Što se tiče cene i ja mislim da kraj proizvodnje ne treba platiti više od 5000 ali je situacija drugačija na terenu. Nisam ni ja hteo više da dam ali kada sam  provozao auto, video stanje i svu opremu koju poseduje, progutah knedlu i dodah još evrića. Ja mrzim da menjam automobile i smatrao sam da ovaj sa mojim načinom održavanja i obzirom da će biti garažiran 'ladno može da se vozi još 10 godina. Zato sam ga i preplatio, ali se ne kajem mada to ne znači da sam u pravu. Ima "budala" koji to hoće da plate, ja sam jedna od njih :)

 

Ps: Bio je restajlnig 2009 ali vizuelno skoro pa beznačajan. Mislim da je od 2009 kao obavezan deo opreme ušao ESP i ASR, nisam siguran da su ga prethodni imali bez obzira na paket opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nisi ti jedini koji je neki auto platio vise, to je ok, ako tebi odgovara, skroz ok, placaju ljudi i neka bez veze kola pa se pokaju sx4 naravno ima svoje trziste i kupce samo kazem da nije to toliko vredan auto generalno.

Gledam recimo daihacu terios, meni ruzan auto pogotovo modeli do 2005 a cene lude, tipa preko 4 soma to godiste a onaj novoji model godinu mladji ide preko 5 soma i prodaju se sto je najjace

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu, zaista. Ja imam izvitoperen ukus za automobile pa sam gledao i Teriosa :D.

Ma bitno da je meni dobro :thumbup:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...