Jump to content
FAS Goran
Driv3r

Bellezza Italiana - Lancia Thesis 2.4 JTD

Recommended Posts

Glava je pukla izmedju 2 i 3 cilindra,uzrok ne znam,a simptome sam opisao u drugoj temi..

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3.3.2018. at 8:21 AM, Driv3r said:

Trenutno je Lancija u fazi zamene glave,dihtunzi,ulje motora,ulje menjaca,set zupcenja,pk kais,itd..uskoro slike.

 

Sledece u planu je:

 

-ubacivanje LED sijalica u enterijeru,prednjim pozicijama,rikverc

 

-Zamena Lancia Amblema na gepeku koji je izbledeo (jel zna neko mere i nekog ko to pravi?)

 

Zamena desnog balasta/xenon sijalice-nece da se upali iz prvog puta,- Zna li neko oznaku fabricke xenon sijalice,ne mogu nigde da je nadjem?

 

nigde ne mogu da nadjem i ovakav LED

IMG_20180303_081649.jpg

IMG_20180303_081731.jpg

 

takodje nigde ne mogu da nadjem ubodne pozicije sa ponistivacem gresaka za prednje farove,navodno je to za stariji tip vozila i ne prave se sa ponostivacem,

 

Ubacio bih LED za rikverc svetla ali i tu idu neke sijalice koje prvi put vidim.

 

Jedino sto sam uspeo da nadjem su led za tablicu,vrata i retrovizore.Ima li neko neku preporuku?

 

U skorije vreme ide na red pretresanje trapa,reglaza.

 

Zamena guma-trenutno nosi 245/45 17- vracanje na fabriku.

 

Vracanje fabrickog sjaja felnama-po negde ispucala ona plastifikacija,pa odvratno izgleda.

 

Bice tu jos po nesto,uvek bude nesto u planu.:)

 

 

 

Mozda jos nekom zatreba za Thesisa pa ako moze @bane000 ovde da nam pomogne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno je Thesis zavrsen,sve je islo kako treba.

Uzeta je druga glava,uradjen hidro test,obrada glave,slajfovanje ventila,stavljene nove gumice.

 

IMG_20180305_174030.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radjeno sledece:

 

-Uzeta je druga glava,uradjen hidro test,obrada glave,slajfovanje ventila,stavljene nove gumice.

 

-Promenjeni dihtunzi-dihtung glave,izduvne grane (izduvna grana poravnata pre vracanja),dihtung kucista bregastih

 

-Set zupcenja (po preporuci stavljen Dayco ojacani zupcasti),vodena pumpa i ostalo sto ide u setu

-pk kais takodje Dayco

 

-Sipana Selenia wr 5w40

-Filter ulja,goriva,vazduha.

-Sipana Tutela 75w85  u menjacu

 

-Sipan nov g12 antifriz

 

-Stavljene nove prednje plocice,zadnje promenjene skoro

 

To je ono cega se secam,verovatno cu dopuniti spisak :-)

 

Interesantno je da je Iz menjaca izaslo 3 L ulja,prethodni vlasnik izgleda sipao napamet ili dolio...fabrika propisala 2 L,takodje antifriz g11-fabrika propisala g12.

 

-Proverili smo i usisnu granu nije bilo potrebe za ciscenjem,nema garezi ili bilo sta slicno,neko je to uradio vec pre nas.

 

Zbog obaveza nisam uspeo sve da slikam,jer nisam imao sve delove u isto vreme...

Ono sto je bitno motor radi perfektno,nema vise pritiska u crevima ili bilo sta slicno.

Ono sto mi je ostalo da sredim to je gubljenje tempomata u voznji,i ponekad ulazak u safe mod na kratko-bez ikakvog upozorenja (greske) na tabli...to bi bilo sledece. Ovih dana cu da testiram map i maf senzor nadam se da je neka sitnica u pitanju.

 

Ovo zadovoljstvo je ukupno izaslo 620€.

 

IMG_20180326_090144.jpgIMG_20180326_090213.jpgIMG_20180304_113930.jpg

IMG_20180305_172456.jpgIMG_20180303_090724.jpgIMG_20180305_171456.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelep auto....posle njega mercedes su taljige...Meni je bio san da sa Maree karavan predjem na vece...i to bas na Thesis,al nisam nasao nista zadovoljavajuce.Vozio sam auto,ide kao besna krmaca....:lol:U klasi mu nema ravnog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thesis je dosta veliki auto,zna da bude problema oko parkiranja. :lol:

 

Izgleda kao  da dobrog primerka kod nas nema ,jedino da se nadje u nekom zadovoljavajucem stanju isplativom ulaganja,pa da se sredi...

 

Iz iskustva ovaj 2.4 multijet se odlicno ponasa,2.0 t takodje, obican 2.4 jtd od 150 ks je mnogo lenj ostale nisam vozio...nekako prava mera za njega po meni je bas ovaj od 175ks ili 185 ks...mogao bi i neki chip...sve u svoje vreme ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se parkiranja tice...ne guram se tamo gde jedva mogu da udjem,jer ne znam kako ce onaj da izadje :lol:I ovo sto vozim nije mnogo manje od Thesisa 4.8m.Veliki auto nije hendikep u gradu.Posle A8 long,ford galaxy i grand cherokija nemam osecaj da sam u hendikepu.Svuda si vidjen i ispostovan.Kad si u malom autu ove dzipadzije oce da pregaze preko tebe...:lol:Inace 185ks je prava mera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti prvo rece  Marea karavan :P sta vozis na kraju? :lol:

 

Mislis na 2.0 t 185 ks ili na 2.4 multijet?

 

Ma da dzabe ti vodis racuna na parkingu kad drugi ne vode...

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima dosta do toga ako se vodi racuna.Recimo ja uvek gledam da patkiram na mesto gde je sa keve ili desne strane bandera,drvo itd.Tako da auta mogu da mi pridju samo sa jedne strane.Inace mislim da je kod lancie veci problem sto je nepregledna,nego velika.Za thesis ne znam,ali za libru znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Driv3r said:

Ti prvo rece  Marea karavan :P sta vozis na kraju? :lol:

 

Mislis na 2.0 t 185 ks ili na 2.4 multijet?

 

Ma da dzabe ti vodis racuna na parkingu kad drugi ne vode...

Pa imao sam mareu.Ovo su mi sluzbene barake.Sad vozim Fiat Ulysse....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno resen problem sa tempomatom i ulaskom u safe mod...problem je pravio los map senzor,takodje zamenjena i stopaljka koja nije radila cela...

Sve preporuke za Vecu iz Zemuna,maximalno korektan...decko zna znanje  ;)

 

I jedna slika iz servisa :)

 

IMG_20180818_102604.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne menjamo Doktora ;)

 

Jel ima neko ideju gde da nadjem led oznake b10d...treba mi za plafonjeru Thesis-ovu,sve ostale su ubodne u onom kucistu plasticnom,pa se ono zavrce u plocu,samo to kod vozaca je manji ulaz i tu je bila ta sijalica,ali ni ona kao da joj nije mesto tu jer dosta ima lufta...pozadi je druga prica sve 3 su iste na foru tog plasticnog kucista za w5w ... E sad jel zna neko koja ide original tu ili da kopam za ovu b10d? :wacko:

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Driv3r said:

Evo i da zaokruzim druzenje sa Thesisom ovim lepim predstavljanjem u video klipu :-) Uzivajte 

Juče baš gledam čim je izašao video i pomislih da l' to ona ladja sa foruma :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko.jovanovic said:
Prvi put? Šališ se? Koje si godine rođen, 2002 ili slično? 


Eh da sam toliko mlad. :)
Nisam ni obracao paznju nesto posebno ali mislim da Thesis uzivo nikad video nisam do sad. Ovde ti se voze Svabe i Punto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...