Jump to content
FAS Goran
Boxa

Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1750 TBi

Recommended Posts

Moje iskustvo sa turbacima je da je gotovo identicna potrosnja u rasponu 1.2-2.0.

Svaki koji sam ja voizo na autoputu pun gas trosio je 11-12l i laganom voznjom 7-8l.

 

Samo je razlika sto 2.0 turbak ide 250 lagano dok se 1.2 muci od 170, a potrosnja gotovo da je ista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo pitao sam juce drugara da li zna koliko mu trosi S63 Mansory sa veoma dugim nazivom i 1000 konja. (napisacu nesto o njemu kad uspem da ga slikam)

Kaze ne zna, prestao je da gleda da se ne bi nervirao. :) Ali ne trosi mu 30 litara, to zna. :) 

I jeste, istina je, kad je kupio auto od zaista mnogo mnogo para, ne zeli da razmislja o tome i nece vise da gleda potrosnju niti koliko kosta gorivo, da li je 1.5 ili 2.0 evra.

Iako je sa 997 znao potrosnju, to je ipak bio dosta jeftiniji auto.

 

Sustina, da oni koji kupe auto od 100k+ evra i ne mare toliko za potrosnju, na kraju krajeva je mozda duplo veca od standardne.

Bentley Flying Spur na punom gasu recimo potrosi 35 litara, ali pod tim se podrazumeva gas patos i preko 300km/h, ostra kocenja i ubrzanja.


Ali za polovni QV sasvim je ok da se pita, s obzirom da auto kosta 10-20k evra. Isto tako i za Cayenne ili slicno sto mozes pazariti sada i za ispod 10k evra.

Kad prelazis 20.000km godisnje, sa potrosnjom od 10 litara, to je 2.500 evra, sa potrosnjom od 20 litara je 5.000, a to nije zanemarljiva razlika na cenu auta od 10.000 evra.

 

Pokvarih coveku temu. Pa cisto da kazem da je Alfica super, ne znam kako se taj motor pokazao po izdrzljivosti, vidim da ih ima dosta sa malim kilometrazama preko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa taj sto ima Mansory,sigurno i da negleda koliko mu trosi,taj je znao sta kupuje

a ova Alfa super izgleda kako spolja tako i unutra,samo bi bilo dobro da ih je vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima! :)

 

Upgrade - difuzor - Današnja slika :D

 

20180616_123841.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predobro je, hoces raditi i napred ovo sa crvenom linijom?

 

Alfagiulietta3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda stavim samo taj noviji scudeto, al cu da stavim stariji znak, ne najnoviji kao sto je na njemu. Liniju ne znam, nije mi cilj da izgleda novije, samo mi se ovaj dif pozadi jako svidja pa sam ga uradio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/16/2018 at 7:20 PM, Boxa said:

Mozda stavim samo taj noviji scudeto, al cu da stavim stariji znak, ne najnoviji kao sto je na njemu. Liniju ne znam, nije mi cilj da izgleda novije, samo mi se ovaj dif pozadi jako svidja pa sam ga uradio :)

Pa ne mislim zbog novijeg izgleda, već bi sa time bio atraktivniji, bem li ga sada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...