Jump to content
FAS Goran
Boxa

Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde 1750 TBi

Recommended Posts

Realno, na Alfe bas ide ova mala tablica. Ne znam samo da li smaraju panduri za to?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije po zakonu ova tablica tako da cu morati uskoro normalnu da stavim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automobil je brutalan!

Samo mozda staviti masku u obliku saća, nekako mi deluje da ide više uz ovakvog rasnog sportistu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da da to je moja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice uskoro uporedni test, dizel vs TBi ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U video testu prica o tome, pogledaj ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mene je pitao koliko trosi, to je i preneo u klipu :D a ja nemam razloga da lazem ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vozio je auto, sto da pita tebe za potrosnju, valjda moze da napise koliko mu je trosio na testu onda je verovatno i za c5 onaj narucio potrosnju od 7l no nebitno, pitanje je cisto informativno bilo, a u ovih 10l gradske voznje sto kaze na klipu necu nikad poverovati... Inace prelep auto uzivaj u njemu, a drugar uzeo belu, ista oprema kao tvoj samo 2,0 170ks , automatik i bas lepo izgleda.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja je vozim, znam koliko mi trosi valjda. Lagane voznje u N modu prosecno mešovite voznje trosi 10-10,5, pun gas u D modu 11,5-12, cisto otvorenog puta nisam testirao jos uvek...

 

Daleko od toga da sam narucio ata ce da kaze koliko trosi, nemam nista od toga :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi boxa je iz bataje tako da ta potrosnja je skroz realna, nije to ona hardcore stani kreni gradska voznja, po kojoj i clio 1.5 dci mora da trosi 8L. Obicno ne gotivim nista aftermarket, ali ove felne su bru tal ne!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada posedujes ovakav automobil potrosnja je skroz sporedna stvar...Od 7 do 77 sto bi rekao Politikin Zabavnik

 

Brutalna masina! Sto vise osmeha na licu ti zelim  ;)

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi potrosnja bila sporedna stvar?
To obicno kazu za auto od 50+k.evra, ali i tad je pitanje sasvim na mestu.

To samo tatinim sinovima, reketasima, zelenasima i politicarima nije bitno, onima koji posteno zaradjuju jeste. Ne bi dzaba pravili X5 sa 2.0 dizelom.

Drugar imao 997, kad sam ga pitao za potrosnju iskreno rekao i zapravo sam se prijatno iznenadio. Ako on me kaze da pojma nema, onda ni oni koji to ne voze ne treba to da kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj momak polako postaje najzanimljiviji test vozac na domacem trzistu :)

Za razliku od konkurenata, uvek ubaci neku zenimljivu pricu i informaciju.

 

A meni ne bi na pamet palo da dam nekom ovako da isprobava kola. Lepo je gledati ovakav klip, ali ne bih nesto uzivao da se snima na mojim kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je odlican, dobri kadrovi, dobar kvalitet snimka, ubacio je i dron, muzika odlicna.

Vidim da mu mnogi zameraju povremene greske ali njima predlazem da probaju i uvere se da to nije bas tako lako. Mene iskreno ne zanimaju tehnicke specifikacije koje mu mnogi zameraju, poenta je da pogledas video od 8,9,10 minuta, vidis nesto novo, cujes utiske vlasnika koje oni njemu prenesu i to je to. Sve ostalo mozes da nadjes sam na internetu. 

Hvala njemu sto snima, pa i mi smrtnici mozemo da vidimo neka kola koja smo do sada gledali samo kod stranih vlogera i u stranim emisijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Bingodalton said:

To samo tatinim sinovima, reketasima, zelenasima i politicarima nije bitno, onima koji posteno zaradjuju jeste. Ne bi dzaba pravili X5 sa 2.0 dizelom.

Neka ti neki vlasnik sportskog automobila koji nije reketas,zelenas ili tatin sin iskreno odgovori koliko ga potrosnja zaista zabrinjava.Gorivo je najjetinija stavka za jedan automobil i ako nemas novac za osnovnu stvar onda ne treba ni da vozis.Na trzistu postoji veliki broj razlicitih motora male i velike snage,potrosnje,pa svako prema mogucnostima.Pitanje o potrosnji je sasvim normalno,ali ne kupujes Quadrofoglio ili bilo koji drugi sportski model automobila ako te zabrinjava koliko ce da trosi. ;) Onda kupis taj 2.0d i znas da nece preko 10-11 lit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je tako, nije. U Srbiji zemlji paradoksa da.

Nemci koriste aplikaciju pomocu koje vide cene goriva na pumpama u okolini i provozaju se i 20km da bi tocili za 5-10 centi jeftinije.
Sto bi se proizvodjaci i trudili da sportski automobili manje trose, a i da manje zagadjuju. Sve to krknuti buducem kupcu, koji zapravo ima para na bacanje i zaista ga ne zanima ni fena registtacije, ni goriva.

To pitanje koje ne sme da se pita za auto je bas glupo. Ta Alfa kosta kao novi 500L, pa sto mistifikovati stvari. Mozda neko ima zabludu da previse trosi. 997 trosio 13-15 u gradu, na otvorenom pri "normalnim" brzinama i nize. Toliko skoro trosi i 2.5tdi famozni motor, 2.0tfsi,...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...