Jump to content
FAS Goran
Pluto

Fiat Grande Punto - trese u zadnjem delu

Recommended Posts

Dobro vece kolege, imam jedan problem. Auto mi je naprimer kada saltam iz prve u drugu u manjin obrtajima tresao u zadnjem delu auta, tek kada ga zgazim malo jace on ne trese. U poslednje vreme mi se to desava i u prvoj i u drugoj i u trecoj, da li neko zna u cemu je problem?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je nosac motora posto se oseti pri menjanju brzina samo mi nije jasno kako trese na zadnjem kraju i kako to tresenje izgleda...

mozemo samo nagadjati!

Evo ja par dana imao problem sa lupanjem u zadnjem kraju, kao da nesto lupa u gepeku... otvorim i nema nista osim torbe sa obaveznom opremom koja je cickom zalepljena i stoji na mestu... danas pronadjem jabuku i "problem" resen! Istina!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/22/2018 at 3:25 PM, Zvezdo said:

Ja bih rekao da je nosac motora posto se oseti pri menjanju brzina samo mi nije jasno kako trese na zadnjem kraju i kako to tresenje izgleda...

mozemo samo nagadjati!

Evo ja par dana imao problem sa lupanjem u zadnjem kraju, kao da nesto lupa u gepeku... otvorim i nema nista osim torbe sa obaveznom opremom koja je cickom zalepljena i stoji na mestu... danas pronadjem jabuku i "problem" resen! Istina!

 

To je ta prica :lol:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ja još uvek nisam uspeo da shvatim šta se dešava, probao sam pre da ga odvezem na otvoreno i gazim u manjim brzinama na većim obrtajima, da se sve to malo produva. I učinilo mi se da je par dana bilo sve okej, onda se opet sve vratilo na staro, trese kao lud

Edited by Pluto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se vibracije pojavljuju na određenom rasponu brzine, najčešći uzrok su gume ili felne. Najlakše je to utvrditi kombinovanjem prednjih i zadnjih guma.

Ako je buka vezana za broj obrtaja pokušaj sa nosačima motora ili auspuh. Ako je vezana za brzinu kojom se krećeš - ležajevi ili gume.

Ako čuješ lupanje kad prelaziš preko rupa onda ti je nešto od vešanja popustilo. Ali to verovatno ne dolazi od amortizera.

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41694-punto-mk2-trese-lupa-pri-određenoj-brzini/

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41260-punto-19d-buka-u-kabini/&do=findComment&comment=681059

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na ovim temama, bas cu da ih iscitam da vidim o cemu se radi. Problem je sto naprimer ako iz prve u drugi prebacujem do 2000 obrtaja trese u zadnjem delu kao da ce sve da ispadne iz auta i to traje dok ga ne prebaci. Kada nabijem na 3000 onda bez problema salta. Ne dimi, motor je vrh, sve je odlicno. Sada cu uskoro da vratim letnje pa ce vulkanizer to da vidi, ako nije do toga onda cu da vidim nosace da se provere, pa ako nije to onda cu da gledam stabilizatore zadnje u kakvom su stanju...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...