Jump to content
FAS Goran
sasaasas

Jedan sasvim običan Punto mk.2b, tj.Zastava 10...

Recommended Posts

Pozdrav drustvu

Tek sam se uclanio, pa red je i da predstavim moj skromni autic...

Inace, Zastava 10...mali kuriozitet je sto su vecina tih 10-ki sklapane u Italiji i stizale u Srbiju, a moja je bas sklopljena na liniji u Kragujevcu, i to sa samog pocetka tog procesa, br.sasije je 66, sto se i vidi na slici koju cu priloziti.

Slike su kad je bas bila nova, stara 1 dan, mada je i dan-danas takva...jedino 10g starija, hahaha.

Inace nije nesto "dirana", modifikovana, osim sto sam skoro nabavio alu felne, bas fabricke i bas u originalnoj dimenziji kao sto su i fabricki tockovi.

Trenutno je na celicnim felnama i zimskim gumama, a kad bude vreme bice i neka fotka sa tim felnama a dotle prilozicu sliku tih felni.

U planu mi je i da ubacim sedista od alfe 147, bas mi se mnogo svidjaju, mada ni sa ovim fabrickim nisam nesto nezadovoljan.

Ali otom-potom.........toliko za pocetak.......

 

DSCF0006.JPGDSCF0007.JPGDSCF0008.JPG

DSCF0009.JPGDSCF0004.JPGDSCF0015.JPG

DSCF0016.JPGDSCF0038.JPGDSCF0022.JPG

DSCF0031.JPGDSCF0020.JPGDSCF0034.JPG

DSCF0035.JPGalu 14x5.5J-01.jpgalu-fabricke-punt-03.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim zeljama...

 

Na samom pocetku eksploatacije i ja sam bio malo skeptican po tom pitanju sklapanja u KG-u (imao sam svojih 5 Yuga, 1 Stojadina, u firmi ih dosta bilo, i znam da je tu bivalo svega), ali izgleda da bas zato sto je to bio pocetak proizvodnja pod zabarima, italijanski "instruktori" su ih strozije nadgledali tako da evo, da kucnem u drvo,  za punih 10g promenjena 2 akumulatora, 2 lonca auspuha i prosle godine veliki servis.........za 85.000 predjenih kilometara. Uz, naravno redovne zamene ulja Selenija i filtera ulja i vazduha.

Inace sve, do poslednjeg srafa u autu i na autu je Made in Italy.

 

U firmi imamo vise Fiata Punta Classica, koji su kasnije proizvodjeni u Kragujevcu kad je Fiat potpuno preuzeo fabriku u KG, a zbog prirode posla sve sam ih vozio od prvog dana kad bi nam stizali - ali mi nijedan nije nekako legao kao ove Zastave 10.

 

Cudno.....kao isti auto, samo sa drugim znakom na masci, volanu i gepeku..........ali...........

 

Totalno neki drukciji, "nedefinisani" osecaj u voznji.........nekako mi "nije to to".......i to kod svih tih Classic-a.

 

A ovih Zastava 10 sam vozio takodje vise komada, novih (moja rodjaka ju kupila 10 dana posle mene, pa jedna koleginica 7 meseci pre mene, prvi komsija neki mesec posle mene...), i tacno osetis skroz drukciji, nekako jaci, stabilniji, kruci osecaj i na volanu, ogibljenju, na pedalama, i u voznji, jaca, komfornija sedista itd (u Z10, bilo iz ITA ili iz KG)....

Sedista kao palacinke u Classicu, hodovi menjaca nekako nedefinisani, kao u maslac da guras, ventilacije dosta slabije ubacuju vazduh, neki "kilav" odziv na stiskanje gasa, pri laganim prelascima preko lezecih policajaca neki cudno-smesni zvuk iz prednjih trapova......

 

Mozda ce ovo sve mnogima zvucati cudno, pogotovo vlasnicima Classica, ili kao ono cuveno "hvaljenje svoga konja" (mada ja svog nemam nameru prodati, vec ako uleti nesto bolje ovaj ce caletu za lagano penzionersko vozikanje), ne kazem da Classici ne valjaju a Z10 su Ferariji........ali............nesto.......neka razlika je bas jasno uocljiva.......

Pogotovo ko je u isto vreme vozio nove Z10 i Classic-e......ta neka razlika se "iz cuga" primeti.

 

Kad bi se proizvodio Z10 opet bih ga kupio, dok Classica ne bih.

 

I svi ostali kolege koji imaju ili su imali Z10 imali su ista ili slicna zapazanja i cudjenja kad bi sedali iz svojih kola u te Classic-e i obrnuto......

 

Prihvatam, naravno, i suprotna misljenja, ali ovo su, kako rekoh, zapazanja vozaca koji su vozili oba vozila.....

U cemu je stvar............ko ce ga znati....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zet mi ima dosta auta.Ima zastavu 10 novu kupljenu 2008 i sada je kupio punta sklapanog u italiji.1.2 motori su u oba,alli po njegovoj priči italijanski punto povlaci bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo da te služi Puntić. :thumbup: 

Pominjali smo ranije koje su to razlike ljudi primetili između Punta mk.2b iz Italije (Zastave 10), i kada je kasnije dobio ono Classic:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37673-srpski-fiat-punto-zastava-10/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...