Jump to content
FAS Goran
dzekil

Lancia Thesis - propada pedala kočnice

Recommended Posts

Kao sto vidite u naslovu..pocela je samo odjednom da mi propada kocnica. 

 Ulja u cantri imam.

 Molim vas pomoc...dal je u pitanju cilindar kvacila ili moze da bude nesto drugo...tipa kociona kljesta ili tako nesto. 

 Juce je nekako i kocio...danas nikako. Propadne skroz...uhvati malo ,ali jako malo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da li curi negde ulje za kočnice,ispod auta po patosu,na točkovima(ulaz creva u čeljusti)oko gl kočionog cilindra,ako ne cri nigde onda je otišao glavni kočioni.Cilindar kvačila nema veze sa time.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greskom sam.napisao cilindar kvacila. Mislio sam.na kocioni cilindar. Pa ne curi nigde. Cantra je puna ulja. 

 Samo sto ima jednu jedinu cantru...prerpostavljam da mu je to za kocnice i za sve ostalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa...nikad...a mislim da nikada nije ni menjano. Videcu prvo to da uradim...skro iz sistema da izbacim..posto je jako crno ulje. 

 Ako nije to onda verovatno kocioni cilindar.

  Barem.mi je tako rekao majstor danas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora ali to neće da reši problem osim ako se je negde stvorio vazdušni čep.

 

kočiono ulje je poslednja stavka koja se menja na autu a ide svega 0,5litra u ceo sistem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.

   Mala pomoc molim vas. Propala mi kocnica,zamenim cilindar kvacila (polovan)....posle 1000km opet mi propadne kocnica. 

   Od istog coveka iz Osecine uzmem drugi polovni cilindar...nisam presao ni 1000 km opet mi propala kocnica. Inace pri zameni oba puta sve je bilo u redu. 

    Zvao sam dva majstora,kazu da ne valja cilindar i da ne moze da bude servo aparat. 

    Ovaj sto mi prodaje delova kaze da nema sanse da su crkla dva cilindra za nepunih 2000 km. I da nesto drugo pravi problem. 

 Majstor kaze da je cilindar kvacila nezavistan i da servo aparat kada crkne kocnica bude samo tvrda,nema sanse da probije cilindar i da zamenom drugog servo aparat opet nekim cudom pojebe cilindar posle odredjene,ne velike,kilometraze. 

    Ako moze mala pomoc molim vas jer se ovo kosi sa svim zakonimq fizike. 

    Pri tome prodavac delova kaze da na theisu jako retko crkava cilindar kvacila.  

    Ulje u cantri je menjano oba puta kada je menjan cilindar i ima konstantan nivo,tj.ne curi nigde. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...