Jump to content
FAS Goran
Majstor_Paja

K: Termostat Lancia Kappa / Fiat Coupe 20vt

Recommended Posts

Jel košta čitavo bogatstvo da bi se  takav deo tražio kao polovan?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Majstor_Paja

Okrenes par radnji i pitas, recimo AutoMika, KIT Commerce (ja kod njih sve delove uzimam i uvek imaju na stanju)...

Retko imaju na sajtu sve 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je što RETKO KO nabavlja delove koji se bukvalno i ne prodaju..Kappa 20vt i Fiat Coupe su toliko retki da se za njih i ne isplati uzimati i da stoje tako po rafovima..Zato i prethodni vlasnik nije mogao da ga nađe a tražio je i on svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da već ima od rendže ali staviću ja novi drugi pošto ovaj izgleda nije dobar..Obori mi temeraturu do kraja kad vozim na otvorenom.
Moraću da vidim sa nekim da mi donese ili pošalje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kontam da nešto tu sigurno nije kako treba jer u gradu digne lepo ali zato čim krenem preko 60, obara..Još ako su lagani obrtaji, opadne kao ništa.Moraću neko rešenje da nađem dok ne uzmem original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne nadjes original stavi original od rendze. Tu ti je otvoren termostat ostao, u gradu normalno da se ugreje, plus sto ces i potrosnju smanjiti u obim zimskim danima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Batice moj savet...kao i mnogi sto kubure sa takvim motorima resenje ti je termostat od renoa 4...kod fiata 16v i 20v ne mozes samo termostat da zamenis nego celo kuciste termostata a ono kosta od 150€ do 200€...tako da iz tvog kucista pocupas sve i u samo crevo posle kucista ubacis renoov termostat koji na 86 stepeni otvara...560 din kosta i resis prob...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, jevta BG said:

kod fiata 16v i 20v ne mozes samo termostat da zamenis nego celo kuciste termostata a ono kosta od 150€ do 200€...

Kako 150-200e kad je oko 40-50...

Kačio sam gore koliko je kod nas a evo i preko

Screenshot_20180216-194856.thumb.png.2fedce2737523c62b5983ac197e05e3e.pngScreenshot_20180216-195035.thumb.png.5fbae02cf7989e2c964280861bb2b96d.pngScreenshot_20180216-194838.thumb.png.7da79ef18ab34e96e5e8970f4119b23b.png

 

Inače podržavam probu sa R4/5 kao što sam već i naveo gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam to isto video samo tražim negde ovde ako može da se nađe da ne naručujem pa da čekam.Uostalom, može i da se naruči pa će od rendže da završi do tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, jevta BG said:

Batice moj savet...kao i mnogi sto kubure sa takvim motorima resenje ti je termostat od renoa 4...kod fiata 16v i 20v ne mozes samo termostat da zamenis nego celo kuciste termostata a ono kosta od 150€ do 200€...tako da iz tvog kucista pocupas sve i u samo crevo posle kucista ubacis renoov termostat koji na 86 stepeni otvara...560 din kosta i resis prob...

Skupo to nešto :D, ja platio 424 dinara u Euroautu mada je moj od 89 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam, ovaj otvara na 86 pa će da završi posao dok ne nađem originalan.

E sad, izgleda kao pečurka..Ide onaj bakarni deo pa pečurka a unutra opruga koja otvara i zatvara..Koji deo ide KA MOTORU? Bakarni pretpostavljam?  (greje bakar)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎16‎.‎2‎.‎2018 at 3:26 PM, Markobgd said:

Vidim da ih ima gomila po Sloveniji i na eBay. 

Moželi neko da ti doturi odande ili da naručiš?

Probaj i ti od R4/R5 da turiš možda može.:D

ako ima i za Lanciju 151 kw turbo-originalni broj sa epera je  7718036

ili tomson ber C.585.83-ne pitam koliko košta

 

On ‎16‎.‎2‎.‎2018 at 6:03 PM, jevta BG said:

Batice moj savet...kao i mnogi sto kubure sa takvim motorima resenje ti je termostat od renoa 4...kod fiata 16v i 20v ne mozes samo termostat da zamenis nego celo kuciste termostata a ono kosta od 150€ do 200€...tako da iz tvog kucista pocupas sve i u samo crevo posle kucista ubacis renoov termostat koji na 86 stepeni otvara...560 din kosta i resis prob...

Jevto,ja imam dva stara komplet kućišta od termostata-e sad kako da počupam to unutra,kako se rastura?i kako da stavim taj drugi-nemam ideju kad ga gledam.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To i jeste problem sto to ne moze da se pakuje mora celo kuciste da se menja...zato je i papreno skupo...ja imam dva polovna koja sigurno rade,ali ja sam hteo nov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...