Jump to content
FAS Goran
Ticma

P: Alfa Romeo 159 ti Q4 2.4 mJet

Recommended Posts

sto, svi joj govore koji model da uzme?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9500€
Vozao sam ovih dana E60 i mogu reci da je nesto sto bih video u svojoj garazi
http://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11891760/alfa-romeo-159-ti-q4-24-jtdm


Sent from my iPhone using Tapatalk
Auuuu...meni je dilema isto e60 ali...moj dobar drug koji ima servis kaze, neka bog pozivi vlasnike e60 i e46

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha pa izgleda da svako drugacije misli, ovaj konkretno je presao oko 500000km 2008 i zamenjen je lanac tek pre 40000, sve je kao novo, zavisi od toga kako je odrzavan izgleda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam sta da ti kazem...iskreno taj e60 mi dresina oduvek bio. Mislim da ces imati gorak ukus u ustima ako menjas. 5-ca ikljucivo sa sestakom u nosu. Sve najbolje, pozdrav.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio sigurno da uzmem auto sa pola miliona samo sam naveo primer. Ima ih i sa dosta manjom km samo treba probrati.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, zunto said:

ne znam sta da ti kazem...iskreno taj e60 mi dresina oduvek bio. Mislim da ces imati gorak ukus u ustima ako menjas. 5-ca ikljucivo sa sestakom u nosu. Sve najbolje, pozdrav.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 

Hahahahahahaha Dresina? Sad je bomba,da ne pricam kakva je bila kad je izasla:lol: Enterijer joj nije jaca strana(deluje prazno) ali boze mojjj

 

E60 pun pogodak@Ticma

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
56 minutes ago, dellas said:

I ja se lomim oko e60, neda djavo mira... Da su skinuli reg za 3.0 ne bih oklevao.

520d+cip i bog da te vidi;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh ti ja jos brdo postova iznad da je e60 prava stvar posle 159. Samo pazi, ima puno dreseva, ali ne sumnjam ja u tebe, uvek si pronalazio primerke u top stanju. Mene dusa boli zbog mog e60, jes bio klotaric ali se tako lepo vozio, uzivao sam u svakom km.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
I ja se lomim oko e60, neda djavo mira... Da su skinuli reg za 3.0 ne bih oklevao.
Nece da ti bude prvi 3.0 bre Delas. E60 sa 3.0 prava stvar, 2.0 nuzno zlo jbg :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle poprecnog Alfinog 5-ka taj 4-cilindricni bmw-om motor je smesan.
Ponavljma posle 5-ka samo uzduzni 6-tak. Znam sta pricam jer sam vozio jedan za drugim 2.4 mjt 20v pa 2.5 m57.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, drugaciji je osecaj u voznji ali nije presudno, svakako vozim petaka dokle god neko ne ponudi ili neki kes ili nesto zanimljivije od leseva 🤣


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2018 at 7:58 AM, zunto said:

Posle poprecnog Alfinog 5-ka taj 4-cilindricni bmw-om motor je smesan.
Ponavljma posle 5-ka samo uzduzni 6-tak. Znam sta pricam jer sam vozio jedan za drugim 2.4 mjt 20v pa 2.5 m57.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 

Ko ima kesa za registraciju i odrzavanje najbolja je solucija 3.0d. A 520d sam vozio onaj od 170ks i mogu reci da sasvim lepo poteze obzirom na masu automobila.Kad bi se digao sa 170 na 200-210 ks bio bi to pun pogdak. "Jeftina registracija",manja potrosnja,jeftinije odrzavanje i na kraju laksa prodaja :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, dellas said:

Ako mislis na 177 konja, ide odlicno ali se jako lose pokazao. 163ks mnogo bolja solucija, cip je 195.

Da,taj od 170 i kusur. E to nisam znao...Ja nisam nesto zahtevan vozac ali kad sam ga stisnuo poprilicno lepo poteze...Zavisi koliko je ko zahtevan vozac,ali meni iskreno lepo sasvim ide. Aj da ne spamujem vise coveku oglas,sramota :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ide 2.0 nema sta, hvata 220 lagano. Ali jednostavno nije to to, mora 6 cyl u bmw


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dobro ide 2.0 nema sta, hvata 220 lagano. Ali jednostavno nije to to, mora 6 cyl u bmw


Sent from my iPhone using Tapatalk
177 ks ima fabricku sa lancem i lancanicima, smesten pozadi. Kod menjanja mora motor napolje, fabrika kaze n 150 do 200000 km zamena. Investicija oko 1000 eur. Kod kupovine ovog motora to je prva stvar koju treba proveriti

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet i kad pogledas nije smak sveta 1000e, uracunas to u budzet za kupovinu i miran si, ali opet kazem e60 samo 6cyl, zbog kulture rada motora, bukvalno se raduje kickdownu, ceo dozivljaj je potpuniji, razlike u performansama su zanemarljive po meni, ali ticma mi deluje kao covek koji voli da uziva u autu, a ne da se preveze od a do b


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa se mi sa 2.0 prevozimo a uživamo samo u pečenju....hajte molim Vas!:sleeping:

 

:D

Što se tiče servisa slažem se u potpunosti. Kao što se pri kupovini ostalih auta računa na veliki servis od cca 300-400e tako i ovde ko hoće da vozi i da ga ne boli glava uračuna taj trošak u budžet. 

Inače ne mora da košta 1000e i ne mora da ide motor napolje kada se radi no to je neka druga tema;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pravim pitanje odrzavanja i cene istog, bitno mi je u startu da nadjem dobar auto pa makar i vise platio. Moze E60 da se nadje i za 7500-8000 ali to nije auto...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam za odlican 530xd ovde u Nisu, e60, sa nekih 120/130000 km, kupljen u Delti. Bio je na prodaju do skoro, oko 13000 je trazio vlasnik. Auto je bio pe4fekcija u svakom detalju

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa se mi sa 2.0 prevozimo a uživamo samo u pečenju....hajte molim Vas!:sleeping:
 
default_biggrin.png
Što se tiče servisa slažem se u potpunosti. Kao što se pri kupovini ostalih auta računa na veliki servis od cca 300-400e tako i ovde ko hoće da vozi i da ga ne boli glava uračuna taj trošak u budžet. 
Inače ne mora da košta 1000e i ne mora da ide motor napolje kada se radi no to je neka druga temadefault_wink.png

U f10/11 se uziva i sa 1.4 :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...