Jump to content
FAS Goran
Ivan_KV

Uvoz auta iz Nemačke / Trošak carine prilikom uvoza

Recommended Posts

Drugari,

Ono što mene zanima je koliko traje procedura izdavanja zoll tablica u Nemačkoj. Hitno mi je. E sad sledi i objašnjenje.

Idem u Berlin jer sam dobio na poklon vectru c jer ne ispunjava euro standard za taj deo Berlina. Zvao špeditera on u ogromnom poslu nema baš vremena za detaljisane. Pitao sam ga šta mi treba on kaže samo spremi 700€ i to je to. Sve papire ti ja radim u Subotici. Moje je samo da odjavimo auto, koji je inače na tasta, uzmem zoll tablice i da mu pošaljem fotokopiju te saobraćajne dozvole a da je ostalo sve na špediteru. 

I još jednom, koliko traje ta procedura izdavanja u Nemačkoj, i šta mislite o ovim upustvima špeditera. Hitno mi je zato bi molio komentar onoga koji to stvarno zna. Unapred zahvalan

 

 

Edited by neshaoct
dopunio naslov teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad sam vadio trajala je nekih...10-15min :D
Odes gde ti kazu da treba , udjes sa papirima u kacelariju, daju ti sta trebas da uplatis. Izadjes u hodnik, tu je automat, platis. Vratis se u kancelariju, on ti da papire, klikne tamo neko dugme i odmah u prizemlju uzmes tablice :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad nisam baš razumeo ovog špeditera. Na pitanje da li mi treba euro 1 obrazac rekao mi je da ne treba sve ću to ja. Ono što mi je rekao potrebno je da se auto odjavi, da se uzmu zoll tablice i da mu posaljem na viber slike te saobraćajne na kojoj sam upisan. I ništa više

Edited by Ivan_KV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako će on to bez eur1 dokumenta al znam da sa eur 1 ne plaćaš carinu..Samo plaćaš pdv..Zoll tablice nemci daju samo ako nije istekao njihov tehnički..Trebalo bi da auto ima minimum mesec dana 

tehnički.Ako nećeš na zoll tablice moze i na nemačke..Samo moras posle da vratiš vlasniku da odjavi auto..

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko otprilike izlaze troskovi uvoza? Negde sam procitao da je oko 25% na cenu automobila.

I da li je neko mozda uvozio automobile koji su imali povrat pdv-a?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena nikad ne moze da bude precizna..Zavisi kolko će da košta u drzavi odakle kupuješ..Ako tamo treba da kupiš zoll table ili neke papire notar ili sl..

Onda troškovi transporta i putarine..

Posle toga ide ovo kod nas ..

Na granici papir kod špeditera konkretno kad sam ja radio..

35 evra papir sa granice..

20% pdv na carini ako imaš eur papir ako nemaš još 12% carina..

100 evra je usluga agencije  tj špedicije..

800 din čitanje brojeva na tehničkom..

I još neko pivo i pljeske dok čekaš da se završi..

Posle toga agencija za homologaciju 12000 din..

I na kraju registracija..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga pitam jel mi treba eur 1 on kaže ne to ti ja završavam. Ja se u to baš ne razumem pa sam ga pitao opet i kažem mu da sam čitao svašta nešto na netu. On kaže ne čitaj to ti je sve bzv. Uglavnom rekao mi je da bi me izašlo 600€. I da mi trebaju samo zoll tablice i saobraćajna u kojoj sam ja upisan. Pitao sam ga jel treba još nešto jedno milion puta kaže ne treba. A inače kod špeditera sam po preporuci tako da ne verujem da ne zna i da bi me zajebo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam napisao ono što  je meni špedicija rekla da izvadim dok sam bio u Nemačkoj da se ne bi cimao posle kad carinim..

Eur 1 i ex dokument..To je jedan dokument zajedno na 2 strane..Sad za vađenje tog eur 1 ovde nemam pojma mozda čovek ima neke veze ili sl..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, vratio sam se sa puta. Ukratko, sve ono što piše na netu jedan veliki deo nije tačan.

 

Zoll tablice na mesec dana su me koštale 40€. 

Za Euro 1 dokument, to nije trebalo, meni je to nabavio špediter. Sve što vam treba, je dobar špediter, Subotica je najpovoljnija, i kod mog špeditera se sve završava od 08h ujutru do 18h popodne, i treba mali i veliki brif (to je saobraćajna). Opisana procedura na netu od kupovine od fizičkog lica nije baš najtačnija. A nije baš tačna i od pravnog. Nije baš pametno da pišem na forumu ali još jednom vam kažem dobar špediter i ne boli vas glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovezao čovek iz Rusije Daewoo Nexia N150 evro 3.

1. 6,103 ks, 2008 godište

https://autotras.com/daewoo/daewoo-nexia-n150-configuration

Postoji li način da legalno uveze, ocarini i registruje

Edited by neshtry

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ne jer taj auto nije homologizovan za tržište EU. Možda postoji mogućnost dobijanja preko neke od institucija koje se u Srbiji bave izdavanjem homologacija ali nisam optimista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Homologacija se ne radi naknanadno?
Onda je bolje da se prepakuje u rumunsko-poljsku varijantu koje već na našim tablicama...

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvoze se vozila iz Rusije ali nisam nikad video da je neko koje nema poreklo iz Eu. verovatno da postoji nacin ali ne verujem da je to isplativo

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj je proizveden u GM- Uzbekistan,svi Chevrolet u Rusiji su mahom odatle..
Poslednja reinkarnacija Kadetta E.
Prodavan je pod brendom Daewoo i Chevrolet75ea780c77d6f52245c9c34c699fde1b.jpg2219fd88002ddf93bc39aedd50f26daf.jpg

Poslato sa POT-LX1 uz pomoć Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

PotrošačkiSavetnik: Kako u Nemačkoj varaju naše kupce automobila?

 

Uplatio 2.400 evra za auto preko Western Uniona - ostao i bez para i bez auta:

 

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao naslov i kratki opis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je realno ali možemo da pokušamo, da u ovoj temi ljudi ostavljaju svoja iskustva pri carinjenju. Pokušao sam da pronađem bilo šta relevantno i sem onog kalkulatora za carinu gde se čeka na odgovor špeditera nisam video ništa konkretno.
Bilo bi dobro da svako ko je carinio automobil, bilo da je ovde kupovao ili dovozio/šlepao/slao iz inostranstva ostavi ovde osnovne informacije o vozilu i cenu carine, a i ostalih dažbina.
Svaki model u zavisnosti od stanja, godišta i opreme ima neku svoju politiku tako da nigde nema čiste matematike. Najbolje da se ovako prikupe cene carine na jednom mestu.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovni automobili u Nemačkoj skuplji nego ikad

 

vw polo crveni.jpg

 

Cene polovnih automobila u Nemačkoj su rekordno visoke, a razlog za to jesu problemi u globalnom lancu snabdevanja. Nestašica čipova i drugih delova su primorali proizvođače poput Mercedesa i Volkswagena da uspore proizvodnju, a na tržištu je sve manje novih vozila. Inflacija je dodatni pritisak.

 

Cene polovnih automobila u Nemačkoj, koja je najveće automobilsko tržište u Evropi, su prošli mesec više za 27% u odnosu na isti period prošle godine. Prosečna cena je viša nego ikada te iznosi 31.801 evro. Međutim, proizvođači ostvaruju znatne profite, uprkos pomenutim problemima. Uzrok je rast cena. Polovnih automobila je osetno manje jer se brže prodaju. U proseku se prodaju za 73 dana, a godinu ranije su se prodavali za 103 dana. Inflacija u Nemačkoj raste i najviša je od ujedinjenja zemlje 90-ih godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...