Jump to content
FAS Goran
Violeta punto1.3mjet

Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet - fuel cut off unavailable

Recommended Posts

Vozim fiat punto 1.3mjet godiste 2013.

Nekoliko puta se pojavio u toku voznje znak: zuti trougao sa izvicnikom unutra. Pisalo je: Fuel cut off unavailable! Ali nije bilo nikakve razlike u voznji. Kad se upali I ugasi auto ta greska nestane I sve radi normalno kao da nista nije bilo. Zatim se jednom upalio u toku voznje taj isti znak sve zajedno sa:

 

-Zuti trougao sa uzvicnikom unutra I pise: Fuel cut off unavailable

-Crveni volan

-Crveni uzvicnik

-Zuti ABS

 

U voznji je auto postao neravnomeran sa gasom I volan tezi. Auto je odmah zaustavljen I ugasen, ali kad sam htela opet da ga upalim opet auto je verglao ali nije hteo da se upali I pojavio se jos jedan znak kljuc sa katancem. Kada se da kontakt svetlele su sve gore navede lampice. Posle nekoliko pokusaja auto je ostavljen na miru na 10-ak minuta. Ponovo sam pokusala da ga upalim I sve je radilo najnormalnije I nikakva lampica nije bila upaljena. Auto je mom vlasnistvu nekih godinu ipo dana, nisam imala nikakvih problema sem sto sam primetila da ne svetli vise broj 1 kada ukljucim da duva ventilacija ali svetle ostali brojevi 2,3,4 pa sam pomislila da je tu samo crkla sijalica.

 

Ako neko mozda zna sta bi moglo da bude molim da javi. Servis sam vec zakazala ali eto dok cekam da me prime svaki savet je dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru.

Ja bih iskreno volela da je u pitanju akumulator jer bih samo kupila novi i problem resen :)

Medjutim kada sam bila na poslednjem servisu pre 6 meseci uradila sam i dijagnostiku i tamo je pisalo oko 90% za akumulator, sto su mi u servisu preveli kao da je odlican. Da li je moguce da je od tada "propao" toliko akumulator?

Najvise se brinem da nije nesto sa elektonikom (strujom) ili da ne crkava taj senzor za prekid goriva (greska Fuel cut off unavailable)?

Pre ovog sam vozila 11 godina Fiat Punto 1 (najstariji model) i on nikako nije voleo kupanje i kisu i vlagu generalno za sta je resenje bilo ne raditi pranje motora i izbegavati duboke bare. A posto je lose vreme ovih dana razmisljam da i ovom mnogo mladjem Puntu mozda smeta vlaga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa fuel cut off ti je onaj prekidac kad ne daj Bože imas udes pa da zaustavis dovod goriva i ugasis motor, ne znam sto bi on bio nedostupan, moguce da ti akumulator zeza, pad napona pa onda se prvo ispoljava na elektronici koja je osetljiva, u svakom slucaju vidi u servisu, dizel motor je i trazi zbog grejaca zimi besprekoran akumulator...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuel cut off,motorni računar bi trebao da u određenom režimu vožnje isključi dizne,recimo ideš nizbrdo 3. Brzinom ,svrha je da se štedi gorivo itd,pre mi liči na to nego na inercioni(colision switch)prekidač.Može biti da je ACU rekao doviđenja ili je problem sa elektronikom.Kačenje na dijagnostiku bi moglo da da neke odgovore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, gorank82 said:

Pa fuel cut off ti je onaj prekidac kad ne daj Bože imas udes pa da zaustavis dovod goriva i ugasis motor, ne znam sto bi on bio nedostupan, moguce da ti akumulator zeza, pad napona pa onda se prvo ispoljava na elektronici koja je osetljiva, u svakom slucaju vidi u servisu, dizel motor je i trazi zbog grejaca zimi besprekoran akumulator...

Hvala na komentaru. Slab akumulator mi jos i "dobro" zvuci, a i tacno je da je sad grejanje stalno ukljuceno pa ni gradski uslovi voznje ne pomazu u punjenju istog.

1 hour ago, petarcirjanic said:

Fuel cut off,motorni računar bi trebao da u određenom režimu vožnje isključi dizne,recimo ideš nizbrdo 3. Brzinom ,svrha je da se štedi gorivo itd,pre mi liči na to nego na inercioni(colision switch)prekidač.Može biti da je ACU rekao doviđenja ili je problem sa elektronikom.Kačenje na dijagnostiku bi moglo da da neke odgovore.

Hvala na odazivu. Sta je to ACU? Problemi sa elektronikom me najvise plase jer mi to zvuci kao kvar koji se "seta" po kolima a nista konkretno se nije pokvarilo :(  Sutra ga "kace" na dijagnostiku koja ce nadam se reci sta je problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam da se danas kada sam se vracala problem ponovo pojavio. Ukljucile su se opet iste lampice ali posto sam bila prakticno 50m pred kucom nisam zaustavljala. Nadam se da cu sutra uspesno stici do servisa, prenecu vase komentare mozda pomogne u brzem resavanju problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sa elektronikom imao sam isti problem.

Idi kod Gorana i rešiće ti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bila sam na servisu (Laki u Zarkovu), oni mehanicki nisu nista nasli, poslali su me kod elektricara (Laki Vidikovac) koji me je uputio na elektronicara (AE Elektronika Tosin Bunar) koji su rekli da problem nije za njih i poslali su me kod drugog elektricara (Vlada Konjarnik) ali on moze da me primi tek u subotu tako da sad cekam. Bar je ocitana greska:

U0001 - GRESKA C-CAN LINIJE povremen

U1700 - CAN MREZA (NCM-NBC) povremen

17 hours ago, luna said:

Problem je sa elektronikom imao sam isti problem.

Idi kod Gorana i rešiće ti problem.

Da li mi mozes napisati kako je problem resen i da li mora da se ostavi auto u servisu?  Zvacu i Gorana sutra da vidim kako rade za praznik. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Izgleda da svi beze od puntica,nadji negde drugi akumulator za probu,pa ako nije do toga onda nadji nekoga ko ce da se posveti problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako to obicno i biva!

Cim se priblizi zakazanom servisu popravi se sam od sebe i sta onda da se popravlja?

Mnogi drugi servisi bi rekli vozi i dovezi kada se "stvarno" pokvari i stane negde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je resio da u servisu ne javlja greske, tako da su ocisceni kontakti, skinute mase sa motora i promenjena 3 releja.

Kod Gorana su bili vrlo korektni i rekli su mi da nece da menjaju delove koji su ispravni, da vozim pa ako se greske opet jave da dodjem ponovo (cak nisu hteli ni da naplate!).

Vozim evo vec 7 dana i sve radi potpuno normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...