Jump to content
FAS Goran
sedicivalvole

Fiat Novi Bravo Excessive radiator fluid temperature

Recommended Posts

Imam Fiat Bravo 2007, 1.9 mjet. Desava mi se ponekad da duze vergla i nece da upali, kad ponovim verglanje upali odmah. Desava se i zimi i leti. Zimi upalim auto iz prve i ako ga ugasim posle jedno 500 metera i sacekam par minuta pa probam da upalim on vergla dugo.

Danas je prilikom verglanja upalio Excessive radiator fluid temperature.

U vecini slucajeva upali dobro, ovo mi se desava jednom u 10-ak paljenja.

Da li je neko imao takav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao ja na prethodnom, primetio drugi dan od kupovine, kasnije se desavalo veoma retko. Receno mi je u servisu da je to poznat bag u softveru i da treba u ovlasceni servis da se flesuje sto nikada nisam uradio. Poenta je da das kontakt i verglas kad se pogase sve lampice koje se gase - dpf i slicno. Ako tako radis gresku nikad neces videti, ako verglas cim stavis kljuc u bravu ima da je vidjas cesce. Posto sam znao za jadac vise me nije mucilo.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam nedavno primetio da kad sacekam da se sve lampice pogase I zaverglam normalno upali.

Danas mi je prvi put prijavio tu gresku pa sam pomislio da nije mozda senzor u kvaru da daje neke pogresne vrednosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poslusao i nikada vise problem nisam imao. Decku koji je kupio auto sam preneo iskustvo da se ne stresira kao i ja odmah posle kupovine. Cak greska nije ni ostala memorisana kad sam obavljao dijagnostiku. Drugi veliki razlog za stres je bio posle sedam dana kada sam skinuo kleme jer sam detaljno cistio motor, plastike kutije osiguraca i one glupe metalne sipke od kojih jedna ide preko akumulatora.  Vratim kleme i izbaci ASR off, ESP fail. Ispostavilo se da po montazi akumulatora moras da motas volan levo i desno da dobije signal senzora polozaja volana a ja se jbg presekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni na Grandu 2 puta tokom zime izbacilo to obaveatenje. Krene da vergla, a onda stucne na sekund i prekine verglanje i opet nastavi i upali normalno uz pistanje i ispis poruke na ekranu. Jednom sam prebrzo okrenuo kljuc odmah nakon stavljanja u bravu, a drugi put nakon 2 min u ostavljenom kontaktu. Citao sam na netu da je povezano sa padom napona pa da komp registruje gresku. Svakako losiji akumulator moze da bude uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Los akumulator, meni se par puta desilo na grandeu, u nepovezsnim uslovima, posle zamene akumulatora nikad vise, evo I sad je kod brata taj grande.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Softverski bag. Manje vise svaki dizel Bravo pre ristajla ima taj problem, neko manje izrazen, neko vise. 

Jednostavno, kad udjes u auto, das kontakt, vezujes se i sta vec imas i onda palis ( za to vreme grejaci odrade svoj posao i pogasi sve lampice...). 

Uz takvu proceduru ta "situacija" mi se najredje javlja.

PS. Neko rece, da temperatura koju tad ocita je neka ludost, tipa 180 stepeni.... Flash navodno postoji samo za 1.9 16v i kod njega je moguce resiti problem. Za 1.9 8v, flash ne postoji!

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites
36 minutes ago, MiloshBg said:

Softverski bag. Manje vise svaki dizel Bravo pre ristajla ima taj problem, neko manje izrazen, neko vise. 

Jednostavno, kad udjes u auto, das kontakt, vezujes se i sta vec imas i onda palis ( za to vreme grejaci odrade svoj posao i pogasi sve lampice...). 

Uz takvu proceduru ta "situacija" mi se najredje javlja.

PS. Neko rece, da temperatura koju tad ocita je neka ludost, tipa 180 stepeni.... Flash navodno postoji samo za 1.9 16v i kod njega je moguce resiti problem. Za 1.9 8v, flash ne postoji!

U pravu si da se najredje javjla kad uradim to, ali nekad I to ne valja. Koliko koshta taj flash?, auto je 1.9 16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih znao kako se to naplacuje. U najgore slucaju mogu naplatiti po radnom satu, do sat vremena plafon a to je oko 2,5 - 3k din. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...