Jump to content
FAS Goran
hadrijan

Primer teksta Ugovora o kupovini automobila na kredit?

Recommended Posts

Pozdrav forumasima!

 

Da li neko mozda ima primer ugovora kupovine polovnog automobila na kredit?

Naime , kupujem automobilna kredit, pola  dajem kao ucesce kes, pola dizem kredit.

 

E, sada, ovi u banci kazu da banka za to nema sablon da moram sam da se snadjem.

Ali, ako ugovor koji donesem sa overom kod notara njihova pravnica smatrada nije dobar moracu ponovo da ga pravim.

Stoznaci da treba ponovo da idem u drugi grad, da coveku isebi oduzimam vreme, vadim izlaz sa posla itd...

 

Pa vas molim, ako neko ima primer takvog ugovora da mi posalje!

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na sajtu Polovnih automobila primer kupoprodajnog ugovora koji je u praksi više puta prolazio kod banaka za kredit.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala sto ste se javili.

 

Taj sa sajta PA sam posla upetak i radnica banke mi je rekla da nije odgovarajuci.

Tu nema detalja o kreditu i ucescu.

 

Savetovala mi je da nadjem advokatada mi napise taj ugovor.

Ali, advokati to naplacuju 6000 dinara, sto je stvarno previse....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ta banka nema pravnike, advokate i uopste pravni tim?

Ne razumem koja im je to fora, hoce da posluju sa tobom, da zarade na tebi a ovamo nemaju koga da im sastavi valjan kupoprodajni ugovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ima u kupoprodajnom ugovoru da stoje detalji kreditiranja??? Kakve gluposti... Ugovor u takvim slučajevima gde se trgovina obavlja između dva fizička lica ima funkciju predračuna (pošto fizičko lice jelte predračun ne može da izda) i na osnovu napisane vrednosti vozila se i odobrava iznos kredita.
Idi do druge ekspoziture ili pitaj i u nekoj drugoj banci. Meni deluje da ta službenica nema pojma. Kažem, više puta u praksi odrađeni krediti na osnovu ovog ugovora i na opisani način.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni stvarno nije jasno sto bi u ugovoru izmedju dva fizicka lica bio pomenut kredit i rate. Banka ce prodavcu isplatiti kes na ruke. Kupac ce se posebnim ugovorom sa bankom obavezati pod kojim uslovima ce im vratiti novac. Da su se kupac I prodavac dogovorili da se iznos isplati u ratama, bez banke, onda bi ugovor trebalo da sadrzi broj rata itd. 

Nego ili promeni filijalu ili promeni banku, sto rece totti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jos nemam ugovor, jer se ugovor potpisuje kad banka uplati novac. Isti slucaj kao hadrijan, deo u gotovom, deo kredit. Nosio sam profakturu u Intezu, u profakturi je pisalo koliki iznos u dinarima ide preko kredita i na osnovu profakture su radili ponudu. Ali sam polovno vozilo kupio od firme. Za namenske auto kredite u Intezi traze broj racuna na koji se uplacuje, ne daju "na ruke". Ako ne zelis namenski kredit onda podignes potrosacki tipa intermeco pa dobijes novac solarno ali je i kamata veca.

Edited by Dr Sidious

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bankari i njihove fore...

 

Meni rekose da im donesem profakturu ako kupujem od firme ili ugovor ako kupujem od fizickog lica.

Da,uplacuje se novac na racun tog coveka od koga kupujem automobil.

Rekla mi je bankarka da u Ugovoru samo napisem da se vozilo preuzima po uplati novca na njegov racun i da je to u redu onda.

Da, kamate su mngo vece u odnosu na ovaj auto kredit!

E, sada, ne znam, da li dapravim Ugovor ili Predugovor?

 

A sutra idem u BG kod coveka i notara da to sredim.

Idem ocigledno nespreman.

 

Mozda se jos neko javi sa nekim predlogom.

 

Hvala svima koji se javise!

 

Edited by hadrijan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ugovor, kao što ti je Totti rekao, samo dodaj to što je bankarka napomenula... Nađeš model ugovora u word formatu i dopišeš sve što ti padne na pamet. Sad je već kasno, sve si dogovorio, ali kad sam počeo da čitam temu hteo sam da ti kažem da ti obavezno promeniš banku, ili bar filijalu. Ta ćurka pojma nema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sav novac MORA da ide preko racuna, taj deo sto je u “kesu” opet moras da uplatis na svoj racun pa sa ostatkom iz kredita se prebacuje na racun prodavca kao ukupna suma iz ugovora. Iznos u ugovoru mora biti obaj koji ce biti prebacen. Ugovor je apsolutno klasican,
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...