Jump to content
FAS Goran
Driv3r

Lancia Thesis 2.4 JTDm - veliki pritisak u rashladnom sistemu

Recommended Posts

Pozdrav forumasi,malo je poduzi tekst ali nadam se vasoj pomoci..imam veliki problem sa mojim Thesisom..u pitanju je motor 2.4 mjtd 129 kw,u toku  voznje kad je na radnoj temperaturi,pa kad se malo zgazi pocinje da raste nivo rashladne tecnosti skroz do cepa boce,creva tvrda kao kamen,ne dize temperaturu,ne mesa vodu i ulje,ne trosi vodu,dakle i voda i ulje su cisti,nema nikakvih tragova u njima,izduvni gasovi su normalni nema belog dima itd,u nekom momentu u toku voznje skala temperature podivlja,skoci pa se vrati na radnu,tu sam primetio da u tom momentu izgubi grejanje,pa kad se vrati na radnu ponovo dobij grejanje...

 

Menjali smo antifriz kompletan,5-6 puta ozracivali i opet isto...ozracivali smo na hladnjaku,na onoj magistrali blizu motora,i na crevima grejanja do kabine i uvek je bilo vazduha...

 

Premostili smo i creva od izmenjivaca temperature(valjda se tako zove) koji je vezan sa egr-om cini mi se,posto je majstor posumnjao na njega,ali idalje sve isto...

Takodje proveren i termostat otvara itd..

 

Majstor tvrdi da je ili dihtung glave ili je pukla glava,pa sam hteo  da se posavetujem sa vama pre nego sto ga raskupusamo...

 

Auto normalno ide,odlicno vuce,ne trosi ulje,vodu itd..normalno pali...

 

U leru moze da radi do ujutru i uopste ne stvara pritisak,takodje i u nekoj laganoj voznji od 7-8 km sve dok se malo ne optereti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradi test na izduvne gasove u sisistemu za hladjenje,radi se sa hemijom,stavi se alat na bocu rashladne tecnosti ako tecnost u alatu promeni boju ima izduvnih gasova u sistemu za hladjenje,onda je naj verovatnije dihtung ili glava u problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor koji ti radi moze da kupi taj alat za nekih 60tak evr uradi ti test naplati 20evr i ostaje mu alat,skidati glavu napamet tpo mi je malo avanturisticki predlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trazi od 166-ce glavu, trebalo bi da su isti motori

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, neshaoct said:

@Driv3r

 

E, jbg-a :( 

Ima li po otpadima druga glava?

Slabo,i ako ima traze za glavu po 300€,ako ima neko neku preporuku neka pusti broj na pm :-)

 

@zunto jel moze neko da mi potvrdi u koje modele se jos ugradjivao ovaj motor?

Edited by Driv3r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Lancia i Alfa, 156/166 i Thesis. Imas lika u Osecini koji rastura samo 166/Thesise. ALEX V6 mu je nick na arcs

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...