Jump to content
FAS Goran
vagenovac

Alfa Romeo 159 1.9 MJet - separator uljnih para?

Recommended Posts

Zanima me jel 159 ima separator uljnih para I da li treba da se menja kao na bmwu?

Je l to ima svaki dizel i da li to treba da se menja ili cisti? :) 

 

 

Edited by neshaoct
split Topic & edit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je to neka kutijica sa zadnje strane motora do pozarnog zida u koju idu 2 gumena/plasticna creva, masno je, a nista mi drugo nije masno na motoru. Pa sam se zabrinuo, ne mislim da je normalno da bilo sta bude masno (osim hrane :D ), ne znam da li je to taj separator i da li bih trebao nesto da uradim povodom toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Promeni šelne i očisti sa spoljne strane, pa prati. Ako nastavi da masti, zameni ga. Možeš i da ga opereš iznutra, ali mislim da je to kratkotrajno rešenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac kad već spominješ separator i bmw-a znaš li na N47 da li je potrebna njegova zamena, koji su simptomi?

 

@Dezurni zašto ovo nije sređeno već ako treba da se sređuje?<_<

:lol:

 

Na 2.0 mjet je separator do požarnog zida, visoka boca sa ulazom creva cca 25mm odozgo i izlazom koji ide u karter od nekih cca 10mm, ne znam na 1.9 gde se nalazi i kako izgleda. Nisam imao curenja na njemu.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je za ova kola sa 500.000 i više ;)   Pitaj one u Raduloviću što nisu stavili na spisak :D

 

(sad ozbiljno) Rekao je Stanko da nema potrebe da se menja još uvek. Zaboravio sam kada treba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zovi Stanka odmah:lol::lol::lol:

Šalu na stranu, nisam se susretao sa predmetnim do sada (u smislu da imam neki problem na nekom autu) pa me interesuju simptomi i šta uzrokuju na motoru?

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mog klinca na Stilu ja to izbacio na 300hkm. Suvo kao barut, udario pampur. Nema desnu zaštitu i visi bzvz.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na e46 ima bas ulozak koji se menja I kosta recimo 30e, preporuka na svakom servisu, ne znam kako je kod novijih.

Svakako mislim da ima neku funkciju, a tebe vicent ne razumem, zagrizao za one klapne usisa koje recimo 156 mjet ni nema, al bi zato zacepio iberlauf :D
Jer koliko sam razumeo to idu creva iberlaufa u taj separator, jedno dovod, drugo odvod.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, suvo ko barut a visi. Mrzelo me da vezujem bantuit trakama, raspotao se, kažu ako je suvo, oturi ga.
Ja oturio !
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, vagenovac said:

Na e46 ima bas ulozak koji se menja I kosta recimo 30e, preporuka na svakom servisu, ne znam kako je kod novijih.

Svakako mislim da ima neku funkciju, a tebe vicent ne razumem, zagrizao za one klapne usisa koje recimo 156 mjet ni nema, al bi zato zacepio iberlauf :D
Jer koliko sam razumeo to idu creva iberlaufa u taj separator, jedno dovod, drugo odvod.
 

Od 2005. su izbacili taj uložak i stavili su ovaj venturi. Ima funkciju, naravno. Odvaja ulje iz ibera da ne bi išlo nazad u usis.

Verujem da kolega Vicent nije mislio da začepi skroz iber. Verovatno nešto nije dobro napisao.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Dezurni said:
Od 2005. su izbacili taj uložak i stavili su ovaj venturi. Ima funkciju, naravno. Odvaja ulje iz ibera da ne bi išlo nazad u usis.

Verujem da kolega Vicent nije mislio da začepi skroz iber. Verovatno nešto nije dobro napisao.

Hvala kolega Dežurni. Pišem iz kola, izrazio se figurativno. Crevo zapušeno čepom od Cole, probušeno u sredini i stegnuto šelnom. Radi posao, ne prlja se i ne visi !

Ima funkciju, doduse neekološku !

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...