Jump to content
FAS Goran
milan-jtd

Overboost ventil - simptomi

Recommended Posts

Jel moze malo detaljnije o simptomima overboost ventila, kako se čuje i u kojim situacijama? 

I ako znate, da li je takav isti i kod mene na Z17dth motoru? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, stefankmn said:

Jedini simpton je kod mene bio da kada se zatvori hauba krene da zuji, da li je isti  to već  ne znam

Zar nije bili lakše da ne otvaraš/zatvaraš haubu nego da potrošiš 4.850 din???? :huh:

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, milan-jtd said:

Jel moze malo detaljnije o simptomima overboost ventila, kako se čuje i u kojim situacijama? 

I ako znate, da li je takav isti i kod mene na Z17dth motoru? 

Po kataloskom broju nije za 1.7 motore.

Moze na 1.3, 1.9 i 2.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, hvala, meni je majstor isto pomenuo rasteretni ventil, tj overboost ventil, ali se meni cuje blago pistanje ili sistanje, nesto izmedju, na 3000+ obrtaja.

Ja sam mislio da je neko crevo na usisu, interklueru ili tako nesto... Ali mi je rekao i da teram tako i da se ne opterecujem, pa tako i radim za sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš na YT kako da ispitaš ispravnost senzora pritiska. Ako imaš unimer možeš malo da se poigraš i sam da utvrdiš ispravnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze da crkne overboost ventil a da ne prijavljuje gresku ?
Meni se desava da jedan dan auto ide extra  pa dva dana ne ide nikako,i tako u razlicitim intervalima,nevezano za temperaturu motora.Pogotovo jedva ubrzava sa manjih obrtaja,na vecim ide malo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji auto? mislim da na stilu npr.ne prijavljuje gresku konstantno nego samo kada ne odradi to sto treba, lupam u petoj brzini na 3000rpm izbaci gresku malo i ugasi je, nekad ode u safe ali ga brzo iskljuci. Greska ostaje u memoriji ali nema na tabli upozorenja ako na to mislis. To tvoje mi vise lici na protokomer, ovako laicki da pricamo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doblo 1.9jtd  74kw 

Pratio sam i live podatke prilikom ubrzavanja i obične vožnje i bas nista ne izbaci od grešaka, što me jako nervira. Stavio sam polovan protomomer (čovek tvrdi da je ispravan ali ponovo to je polovna stvar) i isto se desava, čak i kada isključim protokomer isto se desava, možda za nijansu i slabije vuce. Da sam 100% siguran da je Maf sutra bih kupio nov, ali ovako mi se ne bacaju pare uzalud. Jedino što kada pratim dijagnostiku i vrednosti za Maf su jedno 10 puta manje u odnosu na traženu vrednost (čitao sam bas na forumu da neke verzije Ecu-a prikazuju takve vrednosti čak i kada je Maf ispravan) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nema razlike sa njim i bez njega onda ga ne diraj, nesto je drugo u pitanju. Kakve su druge gluposti, egr, vakumi, senzori..?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr blokiran,map sam cistio i nikakvih razlika nema,pratio sam pritisak goriva preko dijagnostike u voznji , i on je bas kako i treba da bude(trenutni i trazeni pritisak su skoro identicni)
Proveravao sam gornje i donje crevo interkulera i dobra su,proveravao sam ona tanka creva sto dolaze na overboost ventil i ona su cela.

Provericu danas ako stignem overboost ventil da li cakce ili ne pa se javljam...I da,npr juce sam isao autoputem i terao ga bez problema 160-170,ali uopste nema ubrzanja kao sto je ranije bilo,pogotovo kada mu potopis gas sa 1500obrtaja pa da onako lepo povuce...Kod mene kada mu das pun  gas u drugoj brzini sa 1500 obrtaja jedno sekund -dve ne reaguje pa tek onda polako krece da se dizu obrtaji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali kod mene na turbini uopste ne vidim sipku akutora(nije ista turbina kao na primer na stilo jtd i na 147 jtd,kod njih se vidi akutor,kod mene ne,jedino da skinem onaj zastitni lim sto ide preko izduvne grane,da vidim da li nije tamo?(i feel stupid smile :lol:):stuart:

Edited by skydive11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...