Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Uradi sam - Skidanje folije sa stakla

Recommended Posts

Vrlo aktuelna tematika :lol: .

Otprilike ovako sam skinuo i sa svojih stakala, nije bilo ostataka lepka (cisto sam presao alkoholom reda radi).

Bez ikakvih problema, sa zadnjeg stakla takodje od jednog ka drugom boku (ne odozgo na dole), svi grejaci su ostali u funkciji.

S tim sto mi je trebalo vise vremena od navedenog u klipu, radio sam sigurno preko sat, sat i po vremena na tenane, za svih 5 stakala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam poceo danas sa skidanjem, posto mi je lik koji je to radio trazio 2500! 

Ipak je bolje kad nesto sam uradis, nekako ti je draze, a plus tu je i usteda ;)

Elem, ostalo mi je malo delova folije po staklu, lepka, da li to moze da se skine alkoholom ili medicinskim benzinom? Da li samo da natopim krpu i zuljam?

I drugo pitanje, imam jos zadnje staklo da odradim. Da li treba konstantno grejati fenom dok se skida folija? Prednja stakla sam samo zagrevao dok sam odvojio gore i onda polako vukao foliju ka dole. I jedno glupo pitanje: Kad odvajam foliju da li da grejem fenom deo folije koji je jos zalepljen ili da duvam topao vazduh od gore prema dole kako skidam foliju? Dakle sta grejem, staklo ili foliju koja je jos zalepljena?

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, delakroa said:

Ipak je bolje kad nesto sam uradis, nekako ti je draze,

Meni je draze jedino kada odradim neki lep upgrade, sa opremicom ili estetski.

A od ovoga mi je bilo muka, najvise zbog situacije koju su strucnjaci napravili i zakomplikovali (pisali smo u odgovarajucoj temi).

Ali dobro, sto se mora nije tesko, posle par dana sam se navikao na stakla bez folija... Sve u svemu ni jedne pozitivne strane (bile na laganih 65%) - ni funkcionalno ni estetski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam skidao folije i lepse se skidalo ako se staklo greje sa spoljne strane. Nesto malo lepka sto ostane poprska se sa mesavinom mer-a za stakla i alkohola 95% i ostavi se 2-3 minuta i ziletom se skine kao zvaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednja stakla su mi teze isla, ostalo je dosta lepka koji sam naknadno skinuo medicinskim benzinom kojim sam natopio krpu. Sa zadnjih je to vec bila pesma :)

Citavo vreme sam zagrevao fenom ravnomerno levo-desno i kada sam primetio da se cosak odvojio malo sam skalpelom pokrenuo i onda je islo rukom lagano, jednom rukom grejem sa fenom, a drugom polako vukao foliju prema dole. Za deset minuta sam skinuo jednu :) I da, nisam ni morao da cistim posle, jer nije ostalo lepka ič :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po staklu nekih 15min trebalo ali sam sa 100% alkohola skidao ostatke od folije. Sve sto sam koristio su bili prsti,alkohol 100% i ubrus koji sam natapao da bih skinuo ostatke. Evo slicke dok sam tek pocinjao da skidam. 

IMAG3424.thumb.jpg.d73ab50626af7e742d9c846481a4c3c6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad me kum zamolio da skinemo folije sa 156ice.... Industriski fen sa spoljne strane... Vreme skidanja je po pivo...
Lakse nego sto sam se nadao.. Vrlo malo lepka ostalo, razredjivacem sam to uklonio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

photo.jpg Emisija SAT - Skidanje folija i popravka grejača

 

Ako ste ovih dana pod pritiskom propisa odlučili da sa automobila skinete folije za zatamnjivanje stakala, ili to morate da učinite po nalogu policije, evo šta o tome kako da to uradite najlakše, kažu majstori čija je to svakodnevnica:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Folije se skidaju veoma brzo za 2,5 min po foliji ukpno 15 min celo auto ovi servisi samo uzimaju pare bez veze,ne treba fen sad je toplo vreme samo skalper

 

Ako neko hoce pomoc ,neka me kontaktira  preko Facebook

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zadnje opusteno samo lagano kakvi grejaci to je izmisljena prica da bi se islo u servis pa ti oni tamo namerno prekinu grejace a posle jos ti uzmu za popravku ,skino sa zadnjih za 3-4 min grejaci ostali ok,samo treba skidati u pravcu grejaca,nikako odozgo nadole

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo mi nije jasno cemu sve ovo ,folije daju bezbednost prilikom rasprskavanja stakla u slucaju sudara smanjuju temperaturu u autu,zamislite da su suncane naocare opasnije od folija vise smanjuju vidljivost,a nisu zabranjene ,kakve veze imaju zadnja stakla I bocna zadnja za preglednost,ovo je cisto da se opet ovaj narod dere do gole koze,ali niko se ne buni I sto da ne!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas sve tako ruzicasto - zavisi i od tipa folije, tj. lepka, koliko dugo su na autu...

Pisao sam vec da sam zentao pre skidanja, ali da sam Llumar skinuo vrlo brzo bez po muke.

Ali isto tako da su drugari imali zestokih problema sa skidanjem folija sa zadnjih stakala, kidanjem celih linija grejaca (bez obzira na zagrevanje, parocistace i sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko vas nosi suncance naocare po mraku ili kada pada kisa? :)

Isto je i sa losim i nekvalitetnim folijama. Po jakom Suncu moze da se vozi i kroz masku za varenje. Treba voziti po mraku i gledati u retrovizor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...