Jump to content
FAS Goran
The Punisher

Auto sa najjeftinijim pređenim kilometrom

Recommended Posts

Za Punta mk2a ne znam ali po meni tu nema razlike osim u kvalitetu izrade.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Markobgd said:

Troši kao ozbiljan auto što dovodi do pitanja čemu služi onda ako gradska vožnja nije njen teren...

To sam ja upravo pokusavao da kazem citavo vreme... Da je nepojmljivo da najmanji auto u fiat gami trosi ko raba...  Veliko razocarenje u novu pandu... Sta su izbacivali novi model koji je tezi i vise trosi,prosto ne kapiram... A imaju punta koji je  klasu "iznad"  Totalno je izgubio epitet malog gradskog auta sa malom potrosnjom... Svi su ga prepisali,pocevsi od vagena itd... I ko je lud da kupi novu pandu koja trosi 9 litara po gradu? Trosi skoro ko moj bravo od 17 godina sa 1.6 motorom i predjenih"250" 'iljada :D 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce bilo koji auto trositi manje pod tim uslovima- nov(tek razradjen, a mozda i ne jos) - hladno vreme - ponekad teza noga da bi isao - strogi grad sa kratkim relacijama gore nego taxi. :D Pa bilo bi nerealno da trosi kao upaljac, iako je maleni benzinac. Njegova isplativost ce se odraziti kroz dalje jeftinije odrzavanje u odnosu npr na neki dizel, ali to je vec druga tema....

I ja vozim punta 1.2 16v, pa po gradu ispod 7-8l "beogradskom" voznjom ne moze ispod.....cim se dohvati malo puta van spica, makar to bio i neki bulevar/autoput u kombinaciji sa malo laksom nogom na gasu, dohvati onih 6.5, sto je ok, ili ti za 'iljadu. 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bre bio ubeđen da se priča o 1.3 mjet:o 

Izvinjavam se, mnogo se izvinjavam!:D

 

Za benzinca je to ok! Pa i moja bivša Y-ka je trošila po Bg oko 8l lagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa teško da ćeš naći nešto što troši manje od 500 din na 100 km po gradu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gledaju celokupni troškovi, atest na 4god koji je 10000din i polovan auto nosi mogućnost kvarova a kod metana ima i metanski i benzinski deo, kao i kod plinaZ takođe, kad je hladno pali na benzin pa se i tu nešto potroši ali svakako, sveukupno, teško da je bilo šta isplativije od metana...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo rešenje za Punto mk2 i Pandu mk2 sa fabrički ugrađenim metanom:

 

punto_metan.jpgpanda_metan.jpg

 

Kako su uspeli u Pandi da smeste bocu nije mi jasno?

p.s. Sad vidim, Pandi ide boca ispod:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...