Jump to content
FAS Goran
The Punisher

Auto sa najjeftinijim pređenim kilometrom

Recommended Posts

Pričam pre neki dan sa drugom, pokreće neki biznis i treba mu auto gde će ga pređeni kilometar najmanje koštati. Veličina nebitna, i najmanji zadovoljavaju, ne nosi ništa kabasto i veliko. Došli smo do nekih predloga. Treba izabrati najrentabilniji, registracija slična, servis sličan, znači gleda se samo potrošnja.

 

dizel:

 

VW Lupo 1.2 TDI 3L grad 3.7 litara (562 din/100 km) (kažu da za ovaj 3L model brdo delova ne odgovara sa običnog Lupa pa je skup kao đavo ako nešto ode)

Smart Fortwo grad 4.5 litara (684 din/100 km)

C1/107 1.4 hdi grad 5.3 litara (805 din/100 km)

Punto mk2 1.3 mjtd grad 5.6 litara (851 din/100 km)

(drugi predlozi)

 

benzin:

 

Smart Fortwo  700cc grad 6 litara (918 din/100 km) (u njega ne može TNG/CNG, nema gde)

C1/107/Aygo 1.0 grad 5.5 litara (841 din/100 km)

(drugi predlozi, iako benzin otpada u startu)

 

LPG (dodao sam 1 litar na potrošnju na benzinu):

 

C1/107/Aygo 1.0 grad 6.5 litara (546 din/100 km)

Punto mk2 1.2 8V grad 7 litara (588 din/100 km)

(drugi predlozi)

 

CNG (cifre sam prepisao sa spritmonitor sajta) cena je valjda 95 din/kg, nisam siguran

Punto mk2 1.2 8v 4.71 kg (448 din/100 km)

C1/107 nisam našao nijedan sa metanom, da li može uopšte da se ugradi?

(drugi predlozi)

 

Po oglasima vidim dosta Fiata sa fabrički ugrađenim metanom ali ne vidim boce u gepeku, kao da su ugrađene u pod?

Cifre potrošnje sam prepisao sa auto-data sajta i verovatno malo skaču u Beogradu ali skaču svim modelima, tako da se od nečega mora krenuti.

 

Metan se nameće kao odgovor. Da vidim kako vi razmišljate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

panda,yaris,matiz,spark ima ih koliko hoces :D Licno sam vozio pandu po gradu 2 godine i to 2 godine maltretiranja...trosila je ko upaljac a gotovo da se nije kvarila,odrzavanje smejurija. Smarta nek zaobidje odmah,Odrzavanje preskupo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja službena Panda 2017god, 1.2 69 ks, teško ispod 7,5 lit a pretežno 8lit. Baš ću u ponedeljak da proverim potrošnju od nultog km. mislim da je 8,1. Vožnje su kratke, po par km, možda i gore od taxija.

 

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vicent Strogi centar nije prelazila 7.Ova je bila 2005-6...Mislim da moze da se pusti na 6-6.5 normalne voznje,ipak je ovo bio sluzbenjak.Potpisujem da je takva potrosnja

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam nosio nikakav teret al sam je gazio...Normalan covek da vozi garantujem 6 litara po strogom centru a mozda i manje neke penzos voznje.... ja sam se zaprepastio da toliko malo trosi... Za dve godine cepanja,uvek prvi na semaforu sam bio :D Nista nije crklo... Odusevio sam se... kombinovano ne sme preci 5 litara. Evo sad citam na netu podatke  tu sam valjda vozio bem li ga 1.2 je bila

Panda 1.2 (69 l s) Dynamic  5.35 l/100 km 4.1 l/100 km 3.34 l/100 km
Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi ih imamo 25 novih. Svima je potrošnja od 8-9 lit. Rekoh, vožnja je isključivo (Beo)gradska, gora nego taxi vožnja. A što se težine tiče mislio sam na razliku u masi između tog i ovog najnovijeg. mislim da je više od 100kg.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tezine sigurno da utice na potrosnju ali da nova panda kao najmanji fiatov model tj gradski,tuce 8-9 lit gradske voznje to je nepojmljivo....  I ja ti pricam gradske (beo)gradske po strogom centru :D 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, možda ja ne umem baš dobro da vozim, za razliku od tebe. Ni moje kolege, takođe nemaju pojma sa vožnjom.
U ponedeljak ću slikati boardove sa bar dve Pande, jedne klot a druge full.
A možda i on laže.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam razumeo i Trofeova Panda je bila gažena. Što se moje tiče, ne lomim je, prešla je nešto oko 3500km, ne kažem da je ponekad ne udarim po gasu, u suprotnom neće da ide. Ali je svakako čuvam i niko je sem mene ne vozi. Zacrtao sam da sa njom dočekam penziju.

Kolega strogo prati na bordu promene brzina "shift +, - ", nikada mu potrošnja nije ispod 7 lit i to nakon resetovanja kada je čepuje. Ubrzo posle toga lagano raste ka 8 lit.

https://www.auto-data.net/en/fiat-panda-iii-319-1.2-easy-power-69hp-18362

 

Po fabrici potrošnja je 6,7 lit, a nije baš ni lagana 940 kg. Troši identično kao Punto Evo.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vicent Ne kazem da ne znas da vozis ili da lazes,taman posla.. Ja ti pricam o pandi 2006  koja je na satu imala oko 150000 i tosila je koliko sam i rekao... Za novi model ne znam koliko trosi u praksi. Nasao sam podatke na netu za konkretan model sto sam ja vozio 2 godine.  Meni se vrtelo u praksi oko 7  i to sam je gazio druze nema milovanja.,garantujem nekom normalnom bi bila oko 6 litara.ne kazem da sam je izvlacio do blokade,potpisivao svako kretanje,ali konstantno ostrije voznje.Auto je pravi mali zvrk po gradu. Ti vozis novi model 3500km na satu i kazes 8-9 gradske ja se zaprepastio.Evo ovakva je bila,identicna. samo ova mi se cini da ima 14 gume,ona je imala 13 ako se dobro secam 155 ili 165/70 slagacu te

IMG20170424185935-010520172036584137.jpg

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Težina od 940kg sigurno ima loš efekat. I startnost nove Pande je za sekundu manja a 100kg razlike u težini diže potrošnju za min 1 lit.
Što je motor slabiji, težina ga više ubija. Kad bi imala 90ks, razlika u potrošnji bi bila manja.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačan je bord. Kod mene su kartice za NIS od svih auta, kao i evidencija sipanog goriva.
Z 10 su jako slične sa potrošnjom, Fabie 1.2 su nešto preko 7 lit, Opel Combo 1.7 dti je oko 7,5 lit a Doblo 1.3 mjet je oko 8,5. Yugo 55 In je opušteno 11lit., rekorder je 101 PickUp sa oko 15 lit. I sigurno je tako jer ova dva zadnja imaju karburatore i pola radnog vremena rade pod sauhom.
Detaljno testirano !

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Clia 2004. 1.5 dci 65ks nepune 2 godine.. Uvek sipan pun rezervoar i uvek potrosnja bila 41-43L na 1000km ili kako je to kod mene bio slucaj jedan rezervoar mesecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...