Jump to content
FAS Goran
Gaginjo

Stilo 1.9 JTD 2003 by Gagi

Recommended Posts

Kupio sam pre par meseci Stila od drugara, 2003 god. 1.9JTD, panorama krov (koji naravno ne radi :D ), lepo ocuvan, zategnut, iako ima 309000 na satu.

Ono sto sam mu ja promenio kada sam ga uzeo je nosac motora, odnosno menjaca ispod akumulatora, jer je bio onaj mali, odnosno stari tip.

Presao sam vec 5-6000 sa njim i mogu vam reci da sam bas zadovoljan

 

243mf89.jpgvrxbtl.jpg

 

I ispolirao sam farove, koji su bili matirali uzasno, a sada to izgleda dosta bolje

 

kb22o.jpg

 

To je to za sada, pa kad nadjem jos slika, postavicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, slazem se Nesho, to sam hteo i da napisem u nekom sledecem postu. Mislio sam da stavim ovako nesto, lepo i fabricki

34t90fp.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj dinamik dosasne su do bola. Uzmi bar Gt ako hoces fabricke :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem jer koliko znam gp ima drugi promer rupa

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da te auto lepo sluzi i dalje. A Stilo je (pogotovo sada kada su cene smesne) odlican i relativno lagan za naknadne dorade oko enterijera (fabricke dodatne opreme i elektronike) i eksterijera.

Sto se tice felni, posto sam imao i jedne i druge i trece i cetvrte :) - Dinamic jesu ceste i malo teze, ali su robusne do bola. Dodatni plus im je sto su sada bagetela sa cenom. Menjao sam ih kada su se ovde omasovile, a na njima mi se nije svidjalo veliko srce, tako da se diskovi maltene i ne vide. Sta je onda poenta :) ?

A GT su mi ubedljivo najlepse fabricke 16'' za Stilo (od par modela koje su izbacili, mada ostale su vrlo retke).

2 hours ago, MS PK said:

Ne verujem jer koliko znam gp ima drugi promer rupa

Mislim da moze, sa plivajucim srafovima (4x98 na 4x100, mada dosta ih i ne stavlja). I razlika je u CB (centralnoj rupi), trebali bi prstenovi sa 56.6 na 58.1 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno @Ivan

Da znas da sam hteo da napisem post sa pitanjem sta bih sve mogao da uradim, da malo ulepsam enterijer, npr. posto imam fabricki kasetas, rucica menjaca se malo pohabala, moracu i nju da zamenim ili repariram.

 

Bas sam gledao po oglasima i nisam video nijedne GT alu felne, ali dobro, mozda se i pojave..

Share this post


Link to post
Share on other sites

imas ih ovde u delu foruma za prodaju stvari, pod delom felne i gume

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Gaginjo said:

Da znas da sam hteo da napisem post sa pitanjem sta bih sve mogao da uradim, da malo ulepsam enterijer

Nemas slike enterijera, ali klasika :) - kozni volan, komande na volanu, naslon za ruku, navigacija, tempomat... Sve je danas bagatela, nije komplikovano za montazu, a imas sazvakane tutoriale u "Uradi sam" podforumu.

GT felne su i dan danas retke, pa jos u dobrom stanju bas retke. Prilicno sam ih cekao da natrce za kupovinu, mada to je davno bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja nema nista od toga :D imam jedino sva cetiri podizaca, panoramu i to je to . Ali dao si mi odlicne ideje :D:D

E da, da li mogu da ugradim tempomat naknadno, ako ga nemam fabricki i da li imam svu potrebnu instalaciju, ako bih zamenio postojeci radio kasetas sa onim koji ima navigaciju?!

Edited by Gaginjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze :) , a nije komplikovano jer je sazvakano u "Uradi sam" tutorialima koje smo pravili na forumu. Pa kad imas vremena prelistaj, da ne ponavljamo.

 

Naknadna ugradnja ConnectNav+:

 

Naknadna ugradnja MF volana:

 

Naknadna ugradnja tempomata:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to mi treba, vrh! Svaka cast i hvala.


Palio mi je do skoro kao lud one lampice da ne radi sijalica, te stop, te pozicija, migavac, pa sam lepo skinuo stopaljke, ocistio kontakte i na sijalicama i na samim stopaljkama, pa ispricao wd-om i sad je sve ok...

2eyeyxz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, nego me smara posle da jurim ili pravim one prstenove, ako nisu iste centralne rupe... ali verovatno se mogu naci cak i lepse felne od fabrickih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upalila mi se lampica abs i ebd failure iz cista mira i pise kao stop engine, auto koci najnormalnije. Da li je neko imao slicnih iskustava i sta li to moze biti? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...