Jump to content
FAS Goran
Smireni

Kazna za izlaženje iz auta

Recommended Posts

Nije ovo nista posebno.

U Austriji idem po cajgeru 110km/h, ogranicenje 100km/h i blicne kamera. 

 

Jednom prilikom coveku kod Beca naplacena kazna za pojas na zadnjem sedistu, a posle toga prolazi covek sa W tablicama nevezan i policajac mu pokazuje da se veze. Jbg, ko ti kriv kada imas BG tablice i ne vezujes se :)

 

Znam za situaciju u Svajcarskoj da je zena od 60+ godina privedena jer je odvezala pojas nakon zaustavljanja i krenula napolje. Cak kazu da je preporucljivo drzati ruke na tabli u toku zaustavljanja da ne pomisli policja svasta. 

 

Pre neko vece mene policajac zaustavlja i ja sam bukvalno 5min trazio dozvolu u torbi za trening. I nista mi nije rekao, niti je otisao da se zali na nekom forumu :D

 

Nemojte praviti od komarca magarca ;)

 

Da li ce neko biti ljubazan ili ne njegovo je pravo, a isto tako je pravo da kazni za prekrsaj koji je nacinjen.

 

Kao sto vec rekoh, nauk za sledeci put.

I opet da ponovim isto - spustiti loptu. Mozda je bas i razmisljao da li da napise kazu i onda napenalio za obe kada je Smireni izasao da vidi zasto ceka.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, Smireni said:

ali ako te cini srecnim da budes k'o onaj lik u Vrucem vetru sto je uvek protivan svemu, ajde samo napred.

@MS PK pao si sa trona, izgleda da ti je  @igor0511 preuzeo titula kontraša. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, igor0511 said:

... Da li ce neko biti ljubazan ili ne njegovo je pravo, ...

 

Obicno se slazem sa tobom, i obicno preterujes al' mi ne smeta, samo si ovde debelo omasio.

 

Kakvo kurcevo pravo sluzbenog lica da bude ne ljubazan?!? OBAVEZA mu je da ljubazan, uctiv, korektan, prijatan, smiren i stalozen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne bih uspeo da budem ljubazan posle 300 raznih ludaka po smeni 360 dana u godini....iskreno ne bih!
Iskreno ljudski je biti nadrndan ponekad....mene više nerviraju pderčine
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo da me po izlasku novog zakona, zaustavi policija, jer sam 500m pre snimljen radarom... Pop..eo sam, nigde kuce na 10km, a ogranicenje 50, ja isao 60... Vidim komsiju medju policajcima I po uzimanju dokumenata I odnosenju 10 metara dalje do auta, ja odlucim da izadjem, ne bili me ovaj video... Medjutim prilazi mi drugi policajac I ljubazno me upozori na zakon I ostalo I tako sam naucio. Sledeci put su me zaustavili, a dokumenta ostala u rancu, ja sam kulturno pitao I izasao do gepeka. Prosle godine sam dva puta popio kaznu za brzinu, oba puta su bili kulturni da kulturniji ne mogu biti. Na zalost ima gi razni. A desava se da I dobar lik pop..di zbog necega. Uvek treba spustiti loptu. Posebno kad nisi 100% upravu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko od nas dvojice ima selektivno pamcenje da li je pisao da je vozio 90-100 preticajnom trakom, da ne kazem da laze!

 

5a6dc58f652e1_Capturefwfwf.thumb.JPG.29068d10ea918a6976fdf27ebeab58f4.JPG

 

I jos jedan clan foruma i ja smo ti skrenuli paznju da si uslove na putu debelo preuvelicao, da ne kazem slagao.

 

U toj pomenutoj Austriji, postoji tolerancija koje se cak odbija prilikom pisanja kazne.

 

Dalje, da bude ljubazan je OBAVEZA, jer je on na radnom mestu.

I meni se mnogo sta ne svidja pa ne mogu kad radim da se ponasam kako hocu.

 

A da prilikom trazenja dokumenata jasno kaze razlog za to, i da me uputi sta se desava, je ZAKONSKA OBAVEZA, ako mu i dalje glumis drvenog advokata, da bi bio protivan.

Slazem se da bi trebalo da prestanes da gubis svoje dragoceno vreme, i onako mi ne delujes kao neko sa kim bih imao o cemu da pricam.

 

Ovo sto kaze @PremieRacing je istina, i da vise ljudi (ukljucujuci i mene) isteruje stvari do kraja, nesto bi se moralo promeniti.

Ali vecina niti ima vremena, niti zivaca, niti novca da se bakce sa time.

Najveci problem je subjektivno poimanje beznadeznosti te akcije, jer ovo sto kaze @YUgisa i mnogo ozbiljniji propusti se ne kaznjavaju, a kamoli ovakve sitnice.

 

Vec sam rekao, u specificnoj sam situaciji da sam tokom odrastanja bio okruzen ljudima u uniformama. Mahom vrlo pozitivna iskustva.

Uvek sam pristojan u ophodjenju.

 

Jesam prekoracio ogranicenje - jesam. 54!

Cela ona prica da tolerancija mora da postoji, ako ne zbog ljudskog faktora (daleko je nebezbednije gledati non-stop u brzinomer, ne bih li bio na ogranicenju), a ono zbog falicnosti opreme sto i proizvodjac navodi.

Usmeno upozorenje, i jedan normalan odnos (pored kucnog vaspitanja i zakon ga nalaze) bi imao daleko vise uticaja na bezbednost saobacaja, da je to u bilo kom slucaju bio cilj ove akcije. Nije.

 

Izasao sam iz auta, nisam znao da postoji taj zakon, moja krivica, ali izazvana njegovim nepostovanjem procedure.

Sto je on na kraju, posle razgovora, priznao. Ali "sada je vec gotovo".

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, PremieRacing said:

Kakvo kurcevo pravo sluzbenog lica da bude ne ljubazan?!? OBAVEZA mu je da ljubazan, uctiv, korektan, prijatan, smiren i stalozen.

 

Ljubaznost nije procedura vec subjektivno vidjenje.

Zbog toga ne vidim osnov tu za neku zalbu. Zamisli da se zalis da policajac nije bio ljubazan.

 

 

@Smireni gde pise o mojoj voznji?

Selektivno citas i nakon toga generalizujes da ja tako vozim stalno.

 

I ne znam sto imas potrebu da se ubedjujes i da citas kako ti neko lupa kontru.

 

Ako ne mozes da prihvatis misljenje suprotno tvom nemoj pisati na forumu nego na blogu :)

 

Takodje ne vidim cime sam zasluzio takav nacin komunikacije i analiziranja kako delujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/28/2018 at 2:34 PM, igor0511 said:

Ljubaznost nije procedura vec subjektivno vidjenje.

Zbog toga ne vidim osnov tu za neku zalbu. Zamisli da se zalis da policajac nije bio ljubazan.

 

Član 3.

U vršenju poslova kontrole saobraćaja na putevima policijski službenici obraćaju se učesnicima u saobraćaju pristojno i ozbiljnim tonom i na jasan i razumljiv način saopštavaju razloge zbog kojih im se obraćaju.

Pravilnik o postupanju policijskih službenika postavljen na FLCS Forumu

 

Hoces li sada probati da objasnis da "uljudno" nije isto sto i "ljubazno" ? 

Nije tesko biti fin... Lakse i lepse je bilo da kazes "u pravu si" nego da pravdas svoje promasene izjave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moraju da budu ljubazni , ako nece telefon u ruke pali kameru pa kako on tebi - tako i ti njemu isto uz trazenje br. znacke i imena (ja sam tako uradio pre jednog vremena) i da vidis kako je promenio razgovor uz obostrano lepo razilazenje , bila je samo cista provera ali on poceo da dize ton pa sam onda i ja uz kameru ............. ko ih bre jebe vise ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam ja sta da se pravdam.

Vrlo sam jasno napisao da niko ne mora da bude ljubazan.

Ne uljudan. Uljudno je normalno ponasanje, a ljubaznost je reci "dobro vece".

Ali ako ti toliko znaci, u pravu si.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ga ne "tupimo" mnogo.

Jel vozio iznad ograničenja?  Jeste!

Jel izaš'o iz auta iako je to zabranjeno? Jeste!

 

Platio kaznu jer je bio kriv i to je to. E sad što se baš na njemu zalomilo jbg, uvek to tako bude. Sledeći put ću možda to biti ja, Igor, Laza, Mika...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ovde tupljenja , nego ljudi vide zakon kako njima odgovara i uvek postoje 2 grupe ............. tako da je to - to. 

 

mi nismo bili tamo pa da znamo sta se tacno desilo , jer je covek bio ljubazan a pandur bezobrazan ili je bilo obrnuto (prekrsaj je bio sto ne znaci da mogu i drski da budu) , svacije misljene postujem , bar ja ......... ;) --- a za policijsku drzavu sve najgore.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, igor0511 said:

 

Ljubaznost nije procedura vec subjektivno vidjenje.

Zbog toga ne vidim osnov tu za neku zalbu.

 

Evo covek ti je nasao i tacan clan, ali ti i dalje insistiras da si u pravu...

Ja ti ostavim scrsht.... Ne mnisi ti to tako mislio.

 

Ja ti kazem da je razlog za zalbu NEPOSTOVANJE PROCEDURE sto je na kraju i pandur nevoljno priznao.

 

Mora da kaze RAZLOG ZAUSTAVLJANJA. Nije to hoces - neces! Ako vec siluje zakon za 4kmh, onda mora i on da ga postuje.

 

Ne, ti i dalje imas sta da dodas.... Koje je "zadovoljstvo" komunikacija sa tobom. Prelazis preko argumenata i zamenjujes teze k'o da si politicar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine me zaustavi kod stadiona Vojvodine na Bulevaru, kaže vozio si 57km/h. Rekoh šta sad, možda, nisam obratio pažnju, pola 1 bilo noću... Kaže ajd otvori gepek, tu malo začuđen, otvorio gepek, u gepeku alat i štošta, a ti si majstor, i jedva dočekah rekoh jesam, samo mi je vratio dokumenta i rekao smanji malo. I ja nastavio svojim putem.

 

Pre neko veče, opet nešto oko pola 1, prekoputa lutrije na bulevaru, opet radar, istrčava u treću traku da me zaustavi. Stao, kaže vozio si 59km/h. Da li sam, ne znam, čisto sumnjam, ne verujem pošto sam tek skrenuo sa semafora levo. Dao mu dokumenta, ode, ispisa, kaže 1500RSD u narednih 7 dana. Posle se razmišljam, mogao sam tražiti da vidim jel stvarno bilo 59, u tom trenutku nisam razmišljao, samo da me pusti, da ne smara.

 

Te granične vrednosti su mi kritične. Znam da su jedno vreme na Ibarskoj, onaj deo što je u gradu, zatim po selima po Sremu (Dobanovci, Krnješsevci...), redovno pisali 72km/h. Odnosno, kad te zaustavi, prikaže ti onu vrednost što je on namestio da bude njemu kao oznaka za prekoračenje. Ljudi to nisu znali pa su redom plaćali tipa po 1000-2000... samo da ne piše kaznu jer je ovo prekoračenje preko 20 u naseljenom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha,takvi su Novosađani...Posle se smejem do kuće kako su me navukli...

Ali su super ljubazni i uvek kažu zašto su te zaustavili

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Smireni said:

 

Evo covek ti je nasao i tacan clan, ali ti i dalje insistiras da si u pravu...

Ja ti ostavim scrsht.... Ne mnisi ti to tako mislio.

 

Ja ti kazem da je razlog za zalbu NEPOSTOVANJE PROCEDURE sto je na kraju i pandur nevoljno priznao.

 

Mora da kaze RAZLOG ZAUSTAVLJANJA. Nije to hoces - neces! Ako vec siluje zakon za 4kmh, onda mora i on da ga postuje.

 

Ne, ti i dalje imas sta da dodas.... Koje je "zadovoljstvo" komunikacija sa tobom. Prelazis preko argumenata i zamenjujes teze k'o da si politicar.

 

Posto uvek imam sta da dodam da nastavimo :D

 

Da li ovo menja cinjenicu da si vozio brze?

I da li menja cinjenicu da si izasao iz kola kada nisi smeo?

 

Mozemo ovako u krug do mile volje, ali ne mozes me ubediti da nisi kriv niti da ponasanje policajca menja nesto.

 

Slicna analogija: vozis prebrzo i izleti ti automobil. Udaris ga.

Kriv je onaj koji je izleteo, a ti mozes da dobijes kaznu za brzu voznju.

Ista stvar je i ovde. Kriv si po 2 stavke i to je to.

 

Opet cu ti ponoviti: ja tebe ne vredjam niti imam neko misljenje o tebi, komentarisem tvoj stav koji je pogresan. Tako da bi bilo lepo da se drzis istog ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad budimo realni, da je pandur bio ljubazan i objasnio siituaciju da treba to i to da uradi i da ce trajati toliko i toliko vremena, verovatno ne bi izasao iz auta... Mogli bi malo da sporovode zakon, ne samo da kaznjavaju. Licno mislim da su ljudi glupi sto su se bunili da bude zabranjeno snimanje, ja mislim da rad policije treba da bude strogo kontrolisan video nadzorom i da ne moze na sudu da prodje kazna bez video snimka ucinjenog tokom zaustavljanja vozaca. Na taj nacin nema vise rasprave ko je kome sta kako rekao, mislio, ucinio... Kad je uveden novi zakon, u BT su namerno panduri trazili od ljudi da izadju iz vozila i onda im pisali kazne sto nisu stavili prsluk, ne moze mi neko reci da je to normalno kaznjavanje za nebezbedno ponasanje u saobracaju. Nema razloga ako je pandur smatrao da iz nekog razloga treba da izadjes iz vozila da ne kaze zamolio bih vas da prsluk navucete i bezbedno napustite vozilo iz tog i tog razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...