Jump to content
FAS Goran
Smireni

Kazna za izlaženje iz auta

Recommended Posts

E pa drugovi i drugarice, ako niste znali to postoji.

Vozim ja veceras lagano, iskace pandur, zaustavlja me.

 

Gleda oko auta da li mi rade svetla, da li smo vezani, da li je registrovan, i tek onda prilazi:

 

- Licnu kartu, vozacku i saobracajnu dozvolu. (nista "dobro vece")

- (Ja sad pitam ono sto je on trebalo da kaze) Jesam brzo vozio?

- 54 kmh. (uzima dokumenta i krece ka svom autu) Ostanite u autu.

 

Sedimo mi, nemam pojma sta se desava, to traje 15 minuta, ja prosto ne verujem da mi pise kaznu za 54, a i ako pise, do sad bi esej napisao.

Izadjem ja iz auta, odem da vidim. VRLO KULTURNO  pitam sta se desava, posto mi nije receno. Prva rec koja izlazi iz usta pandura, sada vise nismo na vi:

 

- Ko je tebi dao pravo da izadjes iz auta?

- Sto ne bih smeo da izadjem iz svog auta?

- Hoces sad da ti pisem kaznu?

- Za sta kaznu? Sto sam izasao iz svog auta da pitam sta se desava?

- E sad ces da vidis!

- Je l' mogu ja da dobijem uz to i ime i broj znacke....

 

Da sam ja bio neprijatan, kao sto umem. Da sam bio preteci nastrojen, vredjao, ometao ga u vrsenju sluzbene duznosti.... Pa da razumem.

Vrlo kulturan.

 

Epilog je 1500 dinara kazne za prekoracenje brzine, i 2500 dinara kazne za izlazenje iz auta!

 

E to je ono govedo pandursko zbog koga policija jeste na takvom glasu. Onaj kome pozelis nesto bas strasno.

Necu ja da propadnem zbog 4000 dinara, da ga kupim sa sve tom sargarepom, platicom i stilom u kome sede... Stvar je principa.

Dok je meni pisao kaznu, proleteo je lik sa meckom, minimum 70, i jos 3-4 auta sigurno preko ogranicenja.

Svaki treci ima neke krsne ksenone, koji oslepljuju.

Subota je, pa je pitanje ko je i pio.... Ali ne, najveca opasnost na putu je moja suluda voznja od 54.....

A najveci prekrsaj to sto sam ga pitao ono sto je on trebalo po sluzbenoj duznosti da kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govedo smrdljivo...sramota. Koliko i dokle cemo da trpimo takvo ponasanje, taj teror...Mozes sa stokom da budes kulturan kolko hoces, dzaba je... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, jbg, bas bez veze (cudi me da to nisi znao).

Ranije je moglo da se izadje, godinama sam cak to stalno i praktikovao, sve dok nije pocelo da se sankcionise.

Slazem se da se za neke stvari preteruje, da zakon ne vazi isto za sve, ali za nas boraniju je pravilo sto se vise kur*is, samo mozes vise da se zaglibis.

Desavalo mi se da me zaustave, bez ikakvog razloga cekam upravo tako po 10-15 min, da se zapitam sta sam i gde toliko zas*ao, da bi mi na na kraju samo vratili dokumenta uz "Srecan put"...

 

Ko nije upucen, clan 306, stav 3:

Prilikom kontrole, vozac i putnici ne smeju da napuste vozilo osim ako im policijski sluzbenik to ne dozvoli.

 

Clan 333:

Novcanom kaznom u iznosu od 5.000 dinara kaznice se za prekrsaj lice koji postupi suprotno odredbama iz sledecih clanova ovog zakona:

99. člana 306. stav 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ima raznih nacina da se vrsi duznost. 

 

Vozio si brze i ima pravo da te kazni.

Izasao si iz kola kad ti je rekao da cekas, opet ima prostora za kaznu.

 

Nebitno sto je cekanje od 15min verovatno provokacija, ali naseo si.

Tako da nauk za sledeci put posto upravu neces promeniti. Jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao za taj zakon, ali nista me preterano ne cudi u ovoj zemlji.

 

@igor0511 Ne vidim zasto bi glumio drvenog advokata panduru u ovoj situaciji, ali ako te cini srecnim da budes k'o onaj lik u Vrucem vetru sto je uvek protivan svemu, ajde smao napred.

 

U bilo kojoj zemlji, verovatno i ovoj (mada nije sigurno) da sad odem i gubim vreme po sudu, mogao bih ovo da oborim.

Ai bi to iziskivalo UZASNO gubljenje vremena, koje vredi vise od kazne. Dovoljno je samo da trazim da je radar bazdaren, i ako nije, to je to.

A u vecini slucajeva nije jer to mora da radi Agencija za mere i dragocene metale, a ona ne moze da obavi tu razmeru poslova.

 

Bilo je pitanje u SAT bas povodom ovakvih prekoracenja i pandur nije znao da objasni.

Ako proizvodjac ne garantuje apsolutnu tacnost radara, vec dozvoljava odstupanja, kako vi mozete da insistirate na njoj?

To moze da se obori, ali oni i rade sa premisom da se niko nece sa tim zezati, vec ce pre platiti.

Ko ce sad da dovodi vestake i strucne svedoke.... Da unajmljuje advokata, i da se vuce po rocistima... I sto je najgore, i da dobijes, i da drzava mora sve to plati, nema kazne za onog ko je takav nakaradan zakon doneo.

 

Dakle radi se iskljucivo o prikupljanju sredstava u drzavnu kasu, na jedan vrlo provokatorski nacin,

Tu govora nema o brizi za bezbednost. I ako se zakon primenjuje, dok sam ja stajao, trebalo je da zaustavi MINIMUM 5 vozila.

Ako je isto za sve.... I onda dalje, ti mozes da prijavis pandura za nesavesno obavljanje duznosti. Jer vidi prekrsaj ali ga ne sprecava.

 

A sama cinjenica da on NIJE meni dao razlog za zaustavljanje, sto je po zakonu duzan, vec daje razlog za obaranje.

Pa odatle, sto mi nije rekao, sta cekam i koliko. I tako, teranje maka na konac... ako se od mene ocekuje da postujem zakon u slovo, onda to mora pandur, pet puta bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si ali nista od toga ne bi mogao da dokazes na sudu. Verovatno ne bi doslo ni do suocenja, tako da, to ti je sto ti je, sto bi se reklo :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni nisam ja nicijj drveni advokat vec ti imas neko poimanje saobracaja koje nije u skladu sa zakonom ;)

 

Jesi vozio brze? Jesi. 

Jel te snimio radar? Jeste.

Vise srece drugi put.

 

I mene je snimio radar na 139, a S klasa iza mene se tek zagrevala i 100m posle toga isla 200 i nikom nista. Nisam kukao kako je svet surov vec platio kaznu.

 

Lepo ti covek rekao da sacekas i izlazis iz kola.

Jesi glumio mangupa sa tim? Opet jesi :)

 

Zao mi je, ali nisi ispao u pravu.

Lepo ima zakon koji zabranjuje izlazak jz kola. Neznanje tog zakona je opet tvoj propust.

 

Nije meni cilj da ti lupam kontru, vec ti kazem kako jeste. Namerno ili ne si nspravio dva prekrsaja i to je to. Nema prostora za zalbu vec platis i nauk za sledeci put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radari nisu bazdareni ali na zalost imaju atest kao da jesu. Jednostavno im posalju markice i ateste i teraj dalje. Ponekad i odrade neki atest koji se svodi na to da u auto stave neku vrstu GPS uredjaja i dok se krece ka radaru uporedjuju podatke sto je vrlo diletatanski i moze imati odstupanja. Ne radi to samo zavod za mere i dragocene metale nego gomila firmi kojima zavod izdaje licencu. Konkretno za radare se pravo labaratorijsko bazdarenje moze uraditi samo u par labarotorija (jedna mislim u N. Sadu).

Ja predlazem da ti lepo presavijes tabak i prijavis ga UKP-u za nedolicno ponasanje i ophodjenje i to bi bilo najbolje da ti sastavi neki pravnik ako znas nekog. A za kaznu sta da radis, moras da platis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Policiju na kraju krajeva mi placamo, uloga im je da stite i sluze narodu, ali ovde je sve naopako. Kriv si i kad nisi kriv, i obicno nataknu normalnog i postenog coveka u saobracaju zbog gluposti...Srbijo...Valjda ce otplatiti ove Skode uskoro pa da mozemo normalno da zivimo...Covek se postavio normalno i kulturno i ovaj pandur da je covek moglo je normalno da prodje...Tuzno je to sto smo postali trpeci narod, sve prolazi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jednom sam imao priliku da budem pozitivno iznenađen ponašanjem saobraćajne policije i to ne kod nas već u CG. 

Vraćao sam se sa sahrane i negde kod Mojkovca me zaustavi patrola. Pozdravi me čovek podizanjem šapke i valjda videvši da smo svi u kolima u crnini bez da mi traži dokumenta pita da li sam umoran, da li sam imao nekakvih problema usput?!

Nakon što odgovorih da je sve ok požele mi srećan put i isprati opet podižući šapku.

Iskreno ostao sam zatečen i prijatno iznenađen!

 

Ja generalno nemam problem sa policijom i izuzetno retko me zaustavljaju (jednom u par godina) ali čini mi se da se samo taj jedan put isti obratio kao čovek čoveku a ne kao vlast nekom nižem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sada vec 3 puta u C.G. isto iskustvo kao i marko , kako tamo policija moze da bude TAKO kulturna i razumna a ovde je sve naopako ........... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 Ti ako mislis da je normalno pisati kaznu za 54kmh (sto spada u toleranciju u vecini zemalja) i pri tom gledati kako prolaze auti znacajno brze od toga pored, i na sve to poistovecivati 139 i 54, ti nemas osnovno poimanje o saobracaju.

 

Mada mi je to bilo jasno i kad si rekao da je normalno voziti 100 kmh preticajnom trakom zato sto se ti ne osecas sposobnim da vozis brze.

E da - :)

 

 

@Markobgd Ja sam sticajem okolnosti upoznat za velikim brojem policajaca, inspektora.... i tu ima kulturnog sveta, postenog, mahom i jesu.

Ali ima jedan broj olosa koji su tu da bi se utalili. Da lece komplekse zato sto su ih maltretirali u skoli, i nisu mogli da nadju neku nesrecnicu koja bi im dala.

 

Najgori glas bije saobracajce i u okviru policije, niko ih ne voli.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja bih morao da izađem iz kola ako mi traži papire (atest za plin i ovlašćenje) pošto to držim u gepeku :P

inače za prekoračenje ispod 10 mi još nikakva kazna nije stizala

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Smireni said:

@igor0511 Ti ako mislis da je normalno pisati kaznu za 54kmh (sto spada u toleranciju u vecini zemalja) i pri tom gledati kako prolaze auti znacajno brze od toga pored, i na sve to poistovecivati 139 i 54, ti nemas osnovno poimanje o saobracaju.

 

Mada mi je to bilo jasno i kad si rekao da je normalno voziti 100 kmh preticajnom trakom zato sto se ti ne osecas sposobnim da vozis brze.

E da - :)

 

Sad vec izmisljas da ne kazem lazes :)

 

Ti si dosao da te neko na forumu tesi kako si u pravu sto si smekerski otisao da vidis zasto te zadrzavaju pa se sad ljutis.

 

S obzirom da imam pametnija posla od toga da se sa tobom objasnjavam sta je bezbedno, normalno i propisano zakonom srecno u daljoj vozackoj karijeri. Ja sam zavrsio sa objasnjavanjima jer ocigledno ne ide :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smireni,svaki vozac bi trebalo da procita zakon s vremena na vreme I obnovi gradivo.

Zakon je donesen ima vec 6+ godina I ako iole visis po forumima procitao bi negde da moras da sedis u autu kad te zaustave.Nema izlaska.Sedis I cekas.

Kamera je zakon u autu,i to najbolje ona koja snima I napred I pozadi.

 

 

Isto ako si izasao,po drugom propisu bi trebao da stavis prsluk.Nisi ga obukao,tako da....

Koliko nas ima vise od jednog prlsuka u autu,a trebalo bi za svakog putnika.Ja prvi imam samo jedan.

Naleteo si,kao I svi mi obicni sto nalecemo I placamo I finansiramo ovu drzavu.Dok se oni spominjani u mercedesima kur...,nas trpaju.

Sta ces,tako je kako je.

Prilagodi se,smanji brzinu.Kad ti dodje "cef",odvoji par hiljada na stranu ako te uhvate I raspali ga gasu,ko ga j... ,jedan je zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Smireni said:

Nisam znao za taj zakon, ali nista me preterano ne cudi u ovoj zemlji.

 

U ovoj zemlji si prošao samo sa manjom novčanom kaznom u nekim svetskim zemljama sledi privođenje .Nigde nije dozvoljeno izaći iz auta.

Ali bože moj mi smo u srbiji pa možemo kako hoćemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene cudi da neko bude ubedjen da bi sigurno nesto isterao na sudu... Mislim druze da treba da budes zadovoljan ako ti je ovo prvo veliko nezadovoljstvo, ja sam ih doziveo brdo i jos gorih, doziveo sam i teske kriminalne radnje na sudu, tako da mozemo samo prihvatiti situaciju ili otici iz Srbije, posto situacija se sigurno nece promeniti na bolje.

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su u pravu ali...

 

Smireni, napravio si prekrsaje za koje je govno od coveka na sluzbenoj duznosti moglo legitimno da te kazni sto je i uradio. Vidim da ti je sve jasno i da imas ideju sta treba raditi ali te mrzi. E bas zato sto nas sve mrzi - ovakve stvari ce se ponavljati.

 

Na sudu neces moci nista da mu oboris ali neces moci ni pola kazne da platis. Bolje je za tebe, i jeftinije da platis i da se ne zajebavas sa prekrsajnim sudom. Ali isto tako je prekopotrebno da se obratis policiji, odgovarajucem sektoru, i da napises prigovor na ponasanje sluzbenika. Imas i svedoka. To rade dobro i govno ce biti kaznjeno. To je i vise nego dovoljna satisfakcija za koju se vredi malo pomuciti. Moj drugarski predlog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su jednom prilikom ljubazno zamolili da izađem iz vozila i sačekam pored svog vozila dok oni nešto provere....stajao sam 45 minuta....

Vraćao sam se iz posete kćerki I bolnici,pokazao im dokumentaciju od vozila,zdravstvene izveštaje ćerkine i oni meni najljubaznije "izađete iz vozila i sačekajte tu pored vozila"....

Ja kao kriminalac,stojim i čekam i čekam...posle 45min,zove on mene i kaže "hvala lepo i doviđenja"...

Jbm li ga šta su proveravali svo to vreme,nit sam kažnjavan,nit mi je neki auto,nit sam brzo vozio,oprema kompletna,auto ispravan...valjda su većali da li da me kazne ili da me puste...hvala da su me pustili...

Ima ta caka,da kada voziš iz Novog Sada prema Somboru i prolaziš kroz Bački Petrovac(koji je jurisdikcija PU iz Bačke Palanke) a nemaš BP tablice pečen si!Za šta bilo!Ako probiju bonus,određena sredstva budu vraćena samoupravi!A ti vidi šta ćeš!

 

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi na koga naletis.. Ja se svako vece vracam u kasne sate i zaustavljaju me cesto..
Pre par dana su me uhvatili na 74kmh.. Prosao sam sa 1000din jer je pandur bio okej.
Slazem se da nema razloga da te drka za 54kmh isto tako znam da tolerisu do 60, tamo gde je ogranicenje 50.
Ima pravo da te kazni ali nije morao tj praksa kaze da se ne kaznjavaju cesto takva prekoracenja.
Isto tako verujem da si isao preko 70 da ne bi ni pisao ovaj post, al eto..


Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većim delom puta kroz Bački Petrovac ograničenje je ili 30km/h ili 40km/h,ali mi to znamo i poštujemo.Vidi se gde su kamere i znamo da ih koriste.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem zasto se stalno pominju neke druge zemlje gde je kao normalno a nasa se uvek stavi u negativan kontekst. Svako ko je imao prilike da vozi po srednjoj i istocnoj Evropi zna da moze biti i gore ali i ne samo tamo. Da vozac u USA izadje i pridje vozilu policije, nasao bi se na nisanu istog trenutka i molio bi Boga da panduru ne drhte prsti...
U opisanoj situaciji, pandur je uradio sve sto po zakonu ima pravo....da je mogao kulturnije, jeste. Da je mogao i da ne pise...jeste. Ali eto, bio je takav covek i tu nema dalje price. I sam sam dozivljavao razne situacije sa njima, neke i iznenadjujuce pozitivne.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takvi su kakvi su ali moramo da ih ispoštujemo i tačka.Sve ostalo vodi zaoštravanju situacije i češće dovodi do pogoršavanja tvog ličnog položaja nego do neke "pravde"...A ima ih opakih....

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...