Jump to content
FAS Goran
snebojsa

Fiat Punto 1.2 8v - razlika između generalne/polugeneralne/osveženje motora?

Recommended Posts

Sa koliko se preporucuje generalna na Puntu benzincu? Kako se krecu cene? Kakva su vasa iskustva sa servisima? Moj Punto ne trosi ulje , ne dimi. Hoce malo da "kucka" kad je hladan. U Ap sportu mi rekli da treba generalna i traze 800e, a  u AKZ Vozdovac da samo treba da se nasteluju ventili?! Kome verovati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasična otimačina para

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta, kuckaju ventili, odmah generalna :huh:

Kao sto ti rekose kolege, dok ne pocne da bljuje ulje nista ne diraj.

 

Kao sto sam napisao ranije, meni je poceo dosta da trosi ulja ali promenom proizvodjaca se potrosnja smanjila.

Isao sam za Grcku autom i usled veceg naprezanja motora, otvoren put, klima, dosao je do ravno litre na 1.000km.

Naravno, nisam cekao da potrosi litar pa da dolivam nego sam odmarao na 300-400km i onda dolivao 300-400gr.

Cvrsto sam resio da to sredim kad se vratim sa mora, tako da sam odmah po povratku otisao kod mehanicara poznanika

i ispricao mu kako sam prosao na putovanju, zeleci da ugovorimo termin za servis.

Na moje veliko iznenadjenje, covek rece nista ne diraj!

 

Jel ti se smanjila potrosnja po gradu?

Jeste.

Jel normalno pali, vuce?

Da.

Nikakvih drugih problema nemas sem sto dolivas pola litre ulja na hiljadu km?

Nikakvih.

Ja na tvom mestu nista ne bih dirao dok drasticno ne poraste potrosnja ulja sto moze biti dug vremenski period.

Sipaj Total ili Optimu, verovatno ce jos malo smanjiti potrosnju i prati stanje.

 

Eto tako rece covek, nece da mi uzme pare :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar dan svima,ovde sam nasao temu koja mene malo muci,naime radi se o Lancia Y 1,2 8ventila poceo je da malo stuca i prvo krenuo od svecica,prva je bila crna ostale da kazem lepe svetle boje,no kupio nove kablove nove svecice kakve su i bile u autu zamenio,i motor radi lepo,netrosi ulje ni vodu temperatura na polovini,kako i treba,ali evo za nekih 7-9 dana opet prva svecica crna,zamenim je i opet tako radi jedno vreme.znaci sad dali su karike,ili vodjice ventila ne znam sta bi moglo da bude,sutra ga nosim da se izmeri kompresija pa se bojim da nisu karike,a to je sigurno dosta para,jer sam penzioner,hvala svakome na odgovoru.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka to provere dizne ili zameni mesto prvoj I drugoj npr pa proveri svecicu kasnije.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/2/2018 at 11:07 AM, snebojsa said:

Ja samo da javim sta sam uradio.

Nista :)

 

E pa nije vise nista.

 

Motor je uradjen, radio ga je prijatelj odlican majstor, jedva sam ga navatao izmedju dva odlaska u Nemacku, tamo radi u nekom servisu.

Uglavnom, sve je uradjeno sto treba, obradjena glava, zamenjene karike (Mahle), gumice, hilzne, leteci,

ociscen karter, filteri, ulje, antifriz, dihtunzi, mozda jos nesto...

Kaze da je blok motora u odlicnom stanju.

Oba prednja amortizera su procurela, i to mi je zamenio sa dobrim polovnim,

nisam imao trenutno para za dobre nove a nisam hteo da uzimam neke najjeftinije.

 

Presao sam preko 1.000km mesovite voznje grad-autoput i nivo ulja je opao vrlo malo, mozda 1mm na meracu sto je odlicno.

Majstor je i rekao da moze da se ocekuje da malo potrosi ulja u prvih par hiljada km dok sve ne "legne".

To sve me je kostalo ukupno 26.000din (prijateljska cena), mislim da sam odlicno prosao.

Za 200 i kusur eura sam resio veliki problem, mnogo bolja varijanta nego kupovina i ubacivanje drugog motora,

zezanje sa papirima... ovako znam na cemu sam.

 

IMG-190dc6d54dfe85d7eef54f2629d973cb-V.j

 

IMG-12e9d18b5500e636aafeac12aeb6d884-V.j

 

IMG-63693342ded2c0f9c45e6defe9209f0c-V.j

 

IMG-2815f47e4854465c2af51be8144d3ae5-V.j

 

Smart-Select-20190627-102215-Gallery.jpg

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj me držati za reč, možda i nisu, čini mi se kao da sam čuo kad je nabrajao,

mada je stalno u gužvi pa je možda i pomešao sa nekim drugim autom šta je rađeno.

Pitaću ga kad se vrati iz Nemačke.

Inače šta su hilzne, od svega što je rađeno samo za njih nisam siguran šta su:huh:

Edited by snebojsa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da je u tu cenu ulaze i hilzne..

Nego Gorane taman da te pitam (izvinite za off) , koliko ovaj gore opisan način može da okrpi mareu TD? Pije li to vodu :)
Ako je ostalo ok...tu će se videti tek po otvaranju... Pošto je naći dobar motor nemoguća misija...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Djuk85 said:

Ne verujem da je u tu cenu ulaze i hilzne..

Nego Gorane taman da te pitam (izvinite za off) , koliko ovaj gore opisan način može da okrpi mareu TD? Pije li to vodu :)
Ako je ostalo ok...tu će se videti tek po otvaranju... Pošto je naći dobar motor nemoguća misija...

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Sve zavisi od stanja bloka... Mislim da ima smisla otvoriti i premeriti... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2018 at 12:23 AM, gorank82 said:

Dolivaj ti brate ulje i teraj to mani se osvezavanja...moj savet...

To su i meni mnogi mehaničari savjetovali... (Moj upit njima je bio kada da mijenjam lanac - rekoše mi da ću da ga čujem kada bude potrebno mijenjati!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...