Jump to content
FAS Goran
snebojsa

Fiat Punto 1.2 8v - razlika između generalne/polugeneralne/osveženje motora?

Recommended Posts

On 1/27/2018 at 12:43 PM, dejan_ns said:
Sta hoces da kazes tim sa imas PUS motora? Da ces spakovati stranca, ukucati u sopstvenoj reziji taj broj i sve to javno reci na forumu?

Nije isključeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/27/2018 at 12:54 PM, Djuk85 said:
Jel to vazi za td motore na marei?

Ne. Za taj se dobro spremi kad otvaras :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha pa takav je, nikakav :D Konusne kompresione karike pa oce i u klip da rasiri leziste, obrise i hilzne obicno pa se nakupi posao. Mogu da se obrade klipovi pa da se stave obicne karike, radili su ljudi to bez problema. Ja nisam hteo pa sam se nekada davno otvorio samo za garnituru klipova 500eur. Bio budala :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, snebojsa said:

Znaci mislis da bi, najverovatnije, bilo dovoljno zameniti karike, gumice ventila, letece lezajeve, obraditi glavu, plus sve propratno sto ide tipa ulje, filter, dihtunzi, antifriz...?

Obicno bude tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sada video da mi curka ulje...Parkirao sam na betonu da proverim.U ponedeljak kod majstora dok nije kasno!

Blato na sve strane pa se ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na takvim autima Punto,bravo itd koji se vrte oko hiljadarke,se ne isplati raditi generalnu pa cak ni osvezenje.. Odes lepo na otpad upalis proveris dal' duva,izmeris kompresiju itd.. pa cak i proteras auto.Ako je sve ok platis 100e motorce  i bog da te vidi... Racunaj jos oko 70-100e Izbacivanje-ubacivanje i za 200evrica samo gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je motor za brava isto kao i za punta 100e,ali nemoj me drzati za rec. Za punta znam provereno da  je 100e. ti kazes dajes 300. 100 motor i 200 ruke? Za te pare ima majstor da te doceka sa mezetinom i pivom :D  Pitaj bilo kog majstora koliko kosta izbacivanje- ubacivanje motora na puntu i slicnim autima.Preko 100e ne bi smelo da ide sem ako je neko magarac ili pun para a majstor prevarant ;) 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Peđe i Nenada(Inđija) je od 120€ motor za punta sa papirima,kaže svejedno da li je 8v ili 16v...Jesenas sam ga pitao.
A broj motora je jedva vidljiv, uz doradu može PUS....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/2/2018 at 5:01 PM, neshtry said:

A broj motora je jedva vidljiv, uz doradu može PUS....

Samo što se svih mogućih ''dorada'' dobro naaaaagledao čika iz MUP-a, plus ima i razne neke tečnosti i lampe da može da vidi dosta stvari koje se golim oko ne vide...tako da je veoma teško to progurati tek tako.

A, kada uhvate za to onda isto ide kažnjavanje i ako je rađeno na Ferrariju i ako je na Puntu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je to tacno ne bih ni ja mirao da kucam PUS...Ne bi ni postojao PUS(rece mi covek sto kuca PUS)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da javim sta sam uradio.

Nista :)

Dok sam razmisljao sta cu, reko aj da probam neko drugo ulje, uzmem najjeftinije, Dynamax 10w40, oko 400din/lit.

Sa njim se smanjila potrosnja, drzi se na oko 500gr/1.000km, evo vec par hiljada tako. Bude malko vise ako duze vozim na otvorenom nego po gradu.

Dobio sam par saveta da probam sa nekim guscim uljem, sta mislite o toj ideji?

Posto vec reaguje na promenu ulja, verovatno bi sa guscim trosio jos manje, ali koliko je to dobro za motor, stavljati ulje koje nije preporuceno od strane fabrike?

Ako bih stavljo gusce ulje, neka preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...