Jump to content
FAS Goran
Psycho018

Lancia Nuova Delta 2.0 MJet - check suspension

Recommended Posts

Pozdrav svima,

 

Pre dva meseca je pocela sporadicno da se pali lampica za amortizer (uz poruku 'check suspensons'), a onda posle nekog vremena konstantno je bila upaljena. Kada se to desi auto kao da nema amortizere (prvi majstor mi je rekao da utice samo na udobnost i da auto moze da se vozi ali da treba da se sredi, posto nije imao iskustva sa takvom vrstom amortizera nije hteo da popravlja nego mi je ljubazno rekao da potrazim drugog majstora). U drugom servisu su utvrdili da je problem u 'senzoru bocnog ubrzanja' i da kvar nije veliki, medjutim evo posle 15 dana auto je jos u servisu a problem nije resen. Poslednja informacija je da je potrebno zameniti ceo ESP i ABS sistem.

Da li je neko imao ovakav problem i gde se mogu naci delovi za popravku ovakvog kvara?

U pitanju je Lancia Delta 2010 2.0 mjet platinum (ima magnetne amortizere i 'Sport' rezim voznje koji je, pretpostavljam, povezan sa gore pomenutim sistemom vesanja).

Unapred hvala na bilo kakvoj informaciji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj sa Branom iz Vranića da li je on imao neka iskustva sa tim. Znam da se igrao sa elektro amortima na Alfinom Mitu.

‭062 8718 850‬

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Majstor kaze da mora da se zameni ABS (kataloski broj dela:51874466).

Da li neko zna gde moze da se nadje ovaj deo u Srbiji? (pronasao sam na nekim italijanskim sajtovima polovan deo ali ne znam koliko je pouzdano da se tako naruci).

 

Jos jednom hvala na pomoci!

 

 

abs_delta.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nikog konkretno, ali imas na polovnim automobilima kontakte sigurno.

Probaj Branu iz Vranica da okrenes kao sto ti je Sava predlozio.

Imao je jednu rasturenu Deltu, pa mozda ima jos uvek taj deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Posle dva i po meseca problem je resen.

Bio je u prekidu jedan od kablova koji idu do zadnjeg desnog amortizera.

Inace, @Markobgd, jedinica koja kontrolise rad amortizera nema veze sa ABS jedinicom.

Ne znam da li je dozvoljeno reklamiranje na formu, ali bih pohvalio servis i dijagnosticara koji je bez elekto-seme uspeo da pronadje kvar :).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Psycho018

Za razliku od nekih drugih foruma - nikakav problem ;). Slobodno dopisi svoje iskustvo, kontakt, cene (sta god smatras da moze da bude od pomoci ostalim kolegama). Mozda najbolje u odgovarajucoj temi o servisima - tamo ce kontakt biti vidljiviji svima, a onda taj sadrzaj i preporuku mozemo da linkujemo u ovoj temi.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...