Jump to content
FAS Goran
akiro

Jacina zvucnika bez pojacala

Recommended Posts

Pozdrav svima, imam Grande Punta 2005 i zvucnici su probili i u losem su stanju, zelim da kupim neke dobre aftermarket zvucnike i da ih zamenim, ali me zanima koliko "daleko" mogu da idem sa jacinom... a da ne spajam na pojacalo... Da li neko moze da mi pomogne? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi bas bio precizan sa pitanjem.

Zelis umesto "probijenih" zvucnika da stavis druge, ne menjajuci fabricki ili radio uredjaj koji posedujes?

Ako je to, mozes da uzimas zvucnike bilo koje jacine koji su jaci od navedene snage koju isporucuje postojeci uredjaj.Moj savet je da pored dimenzija (jer ih planiras staviti na mesto starih), obratis paznju i na osetljivost.

Ono sto je moja preporuka su Hertz zvucnici, bas zbog osetljivosti i kvaliteta.Mozda ti se ucini da su malo jaci sa cenom, ali vrede svaki dinar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pedjabj

Da li imas Hertz zvucnike u Punta i koje? Ja bi stavio u Z10 u vrata, ali ne bi voleo da se vide tj. ne bi koristio njihovu mrezicu vec fabricku koju Punto ima. Gledao sam Hertz DCX165.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ih u vratima...DSK 165.

Naravno da je bitno da se dobro i kvalitetno cuju, a ne da se vide.I ja sam vratio fabricku mrezicu.Njihovu originalnu sam za dan prodao na KP.

Nazad je fabrika, ali sam dodao fabricki puntov vufer.Planirao sam neke HERTZ elipse, kupio novu dasku, ali kada sam cuo kako sve ovo zvuci, tu akciju sam ostavio za kasnije.

Hertz zvucnici imaju malo vecu cenu, ali zbog osetljivosti, jace i bolje sviraju na istoj podesenoj jacini od drugih (ovde se ogradjujem jer sigurno ima jos kvalitetnih marki, ali mislim na ove da kazem uvek dostupne zvucnike), a u planu mi je bilo i pojacalo (kupljeno ovde na forumu) koje bi ti zvucnici bez problema pratili.

Nova daska i pojacalo su trenutno na cekanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bas na pravom mestu tema zapoceta. Prvo sam gledao te DSK165, ali nisam znao gde bi te visokotonce smestio, a mislio sam i da ne moze da se vrate fabricke mrezice zbog gabarita zvucnika, pa sam odlagao kupovinu.  

Ako imas neku sliku kako to izgleda kod tebe, barem sto se tice visokotonaca, voleo bi da vidim kako to izgleda.

Edited by Darko Kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visokotonci ti idu na mesto visokotonaca fabrickih.

Tamo gde podesavas retrovizor.

Znam da tema nije na mestu, ali mi bilo glupo da ignorisem kolegu sa foruma zato sto je omasio.Ovako mogu administratori da izvrse prebacivanje teme tamo gde treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da znam gde su fabricki. Jer i njih moze da pokrije fabricka mrezica ili mora nesto da se nabudzi?

Sad gledam, bas im je skocila cena. Bili su dosta jeftiniji. Imam sliku u telefonu koliko su bili nekad.

Edited by Darko Kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se sto tema nije na dobrom mestu, nisam znao gde da je stavim. I hvala na svim odgovorima, evo da budem malo precizniji. Imam fabricke zvucnike i fabricki "blaupunkt" plerjer. Zvucnici su poceli da mi krce i lupaju, bas je ruzno i lose se cuje. E sad, ne bih da kupim iste original za punta, nego bih da uzmem neke malo bolje, nista sad posebno, ali cisto da se lepo sve cuje... ali me zanima koliko daleko mogu da idem zbog struje... ne zelim da stavljam pojacala i te gluposti. Ne razumem se previse u to i nemam iskustva, zato pitam :)

On 1/23/2018 at 7:29 AM, pedjabj said:

Nisi bas bio precizan sa pitanjem.

Zelis umesto "probijenih" zvucnika da stavis druge, ne menjajuci fabricki ili radio uredjaj koji posedujes?

Ako je to, mozes da uzimas zvucnike bilo koje jacine koji su jaci od navedene snage koju isporucuje postojeci uredjaj.Moj savet je da pored dimenzija (jer ih planiras staviti na mesto starih), obratis paznju i na osetljivost.

Ono sto je moja preporuka su Hertz zvucnici, bas zbog osetljivosti i kvaliteta.Mozda ti se ucini da su malo jaci sa cenom, ali vrede svaki dinar.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumemo mi tebe, al ne razumeš ti nas :lol: Ukratko boljim zvučnicima ne treba više struje nego manje, efikasniji su.... Vidim iz Zemuna si, najbolje da odeš do Viteza u Bataji, imaš ih u partnerima kluba, tamo možes da dobijes savet i da kupiš dobre zvučnike, imaju i te Hertz o kojima pričaju kolege :)

 

 

Edited by lajsna

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, akiro said:

E sad, ne bih da kupim iste original za punta, nego bih da uzmem neke malo bolje, nista sad posebno, ali cisto da se lepo sve cuje... ali me zanima koliko daleko mogu da idem zbog struje... ne zelim da stavljam pojacala i te gluposti.

 

Ovaj boldovani deo mi govori da ipak nisi za Vitez (preporucene Hertz zvucnike).

To znaci da ce tebi raditi posao ovi brendovani zvucnici nize i srednje klase.(Bukvalno ih imas u svakoj malo vecoj radnji)

To su Sony,Kenwood,Pioneer, precnika 16,5 ili 17 cm, i nominalne (ne maksimalne muzicke) od 30W pa na gore.

Imas ih dvosistemce i trosistemce pa se ne zaleci zbog cene.

Ako kupujes negde, a nije ozbiljna radnja, proveri vise puta jer cak i tih jeftinijih imas koji su laznjaci.

Da ne ispadne bezobrazno, postavicu ovde oglas Pioneer zvucnika.Uzeo sam ih za sebe, ali sam onda dobio Hertz zvucnike i ovi su otisli kod mojih u orman.Znaci, novi i nekorisceni.Tada sam ih birao za sebe i zvuce vise nego dobro.

Ako zelis, mozemo da ih probamo kod tebe, pa ako budes zadovoljan,  super.

Inace, ne bavim se prodajom zvucnika, ovi su strogo moji.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...