Jump to content
FAS Goran
ivica su

Šta uzeti posle Grande Punta?

Recommended Posts

44 minutes ago, dellas said:

Clio je ok, vozio sam 2015.god tce i ozbiljne kilometre napravio u njemu ali se i u njemu kao u svim tim manjim vozilima previsoko sedi za moj ukus. Dobra stvar kod clia su jako siroka sedista.

Ovo! Kao što sam gore naveo u prvom postu, kog GP-a kao da su sedišta za fiću... na kratkim relacijama ne smetaju, dok na dužim ubijaju... Nekad su meni i sedišta u Jugu odgovarala, ali sam bio 15 godina mlađi i 20kg lakši

 

Meni na prvu deluju da su u novijim francuzima (2010 +) šira sedišta (i u Cliu i u C3), pa sam zato i pitao :D  jedino da negde rentiram pa da probam da odem na duži put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jesi li probao sedeti u GP sa sport sedištima?

razlika je nebo i zemlja!

nakon 8sati vožnje izađeš kao da nisi ni vozio a pre sa standardnim sedištima posle 2sata treba masaža!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zima :D
Sta te toliko plasi kod brava? Ne znam sta si toliko procitao ovde, sve sto je bilo lose bilo je vezano za 2.0mjt i eventualno za 1.6mjt. Kupi 1.9 i nemas problema a opet taj auto ne moze da se poredi sa npr kliom i sl.

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Zvezdo said:

a jesi li probao sedeti u GP sa sport sedištima?

razlika je nebo i zemlja!

nakon 8sati vožnje izađeš kao da nisi ni vozio a pre sa standardnim sedištima posle 2sata treba masaža!

Jedno vreme sam ih tražio, obično u oglasima bila ili 3v varijanta, ili nešto totalno uništeno :(  Moraću malo češće da pratim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam Sportinga sa troja vrata i pravih 240.000 km, nravno sa pomenutim sedistima

Mislim da su bolja od svih sporting sedista koje sam video kod nas (za vreme kupovinem a i ovako nakon toga). Skoro kao nova su. Mislim na to da nisu izlomljena i da je tkanina bez ostecenja, imaju dobru strukturu i super drze telo. Dakle u dobrom stanju su, ali i ona osrednja sport su bolja od obicnih. Sedista su super udobna, jedini problem je tvrdje oslanjanje jer auto skace na svaku neravninu. Opet ni to nije katastrofa neudobno napred ali ko sedi pozadi... bice mu bas skakutavo.

vise puta sam vozio po 5/6h i nikakvih bolova ni u ledjima ni u nogama nesam imao

velika preporuka za sporting sedista

Punto evo ima neku kombinaciju klasicnih i sport sedsita. Nisu ista kao na Grandeu. Tako da mozda neko prepakivanje moze da resi problem udobnosti

Edited by MickeyS

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MickeyS said:

 

Punto evo ima neku kombinaciju klasicnih i sport sedsita. Nisu ista kao na Grandeu. Tako da mozda neko prepakivanje moze da resi problem udobnosti

Ja koliko znam to je vise manje isto kao na grandeu. Evo takodjer ima sport sedista ista kao i GP sport samo je razlika u materijalima i boji ali naci eva sa sport opremom je retko i tesko! U eva se mogu staviti sport sedista sa GPa sa troja ili pet vrata. Dakle ako bas hoces noviji GP onda uzmes sport sedista i sa njima kod tapetara pa odluci hoces li ih popraviti (ako treba) ili presvuci u kozu ili tkaninu... S tim sto je ovjes isti kao na GPu.

 

Bravo isto ima obicna i sport sedista i ova standardna su isto sr... kao i u GPu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam zasto su vasa Sport sedista udobnija od mojih..

Meni su na primer sedista uzasna sto se tice udobnosti. Vec nakon 2 sata voznje donji deo ledja me ubija. Uvek kad idem na duzi put obavezno nesto naguram iza trtice da se tako izrazim i tek tada su mi sedista ok. Inace nesto posebno ne odisu ni sirinom, pa su mi gore u predelu "latsa" poprilicno uska i neudobna. Ona sa podesavanjem lumbalnog dela su za niansu bolja upravo zbog te potpore. Po meni na primer Alfa GT ima fantasticna sedista, mnogo ozbiljnija od ovih Grandovih.

O udobnosti auta nema smisla ni pricati. Toliko nevidljivih rupa sam odvalio da covek misli tocak ce otpasti, a istim delom prodjem sluzbenom Skodom Roomster i na tom mestu u stvari ima samo mala razlika u visini puta sto se jedva skonta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim i ja sluzbenog Roomstera 1.6Tdi, dosta dobar auto,udoban, tih, jako lepo ide a na 240 000 koliko ima skoro da nema tragove habanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i ja sam odusevljen sa njim sto se udobnosti tice. Kod mene je 1.2 51kw i nosi tu karoseriju skroz lepo. Mala registracija, nije bucan, ne trosi mnogo (gas naravno 8-10L), odrzavanje smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2018 at 10:22 AM, ivica su said:

Ovo! Kao što sam gore naveo u prvom postu, kog GP-a kao da su sedišta za fiću... na kratkim relacijama ne smetaju, dok na dužim ubijaju... Nekad su meni i sedišta u Jugu odgovarala, ali sam bio 15 godina mlađi i 20kg lakši

 

Meni na prvu deluju da su u novijim francuzima (2010 +) šira sedišta (i u Cliu i u C3), pa sam zato i pitao :D  jedino da negde rentiram pa da probam da odem na duži put :D

Pa nije tacno,to je tvoje subjektivno misljenje.Meni je recimo GP skroz ok,isao sam do Grcke i nazad bez problema.Ocigledno nisi vozio Fabiu,500 l , Rapid,e to ubija na duzim relacijama.

Edited by Goksi1980

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Goksi1980

 

Subjetivno meni ne odgovaraju, što ne znači da nekome drugom nisu ok ;) Kao što rekoh, imam 100 kg i verovatno da imam 20kg manje, ne bih imao ama baš nikakvih problema + radim za računarom po 12-13h dnevno, pa mi leđima treba malo bolji tretman.... Išao  ja sa njim 4x na more i još nekoliko puta na duže relacije (Nemačka i sl.)... Može, nije da ne može, ali uz češće pauze i istezanje... Sedneš u recimo 207-icu (što je ista klasa), ili 307-8-icu i baš baš se oseti razlika, pogotovo na bočnim podrškama i gornjoj širini za leđa.

 

Trenutno se štede pare za C4 mkII, zato je malo odložena kupovina... ne žuri se, kad bude bude... GP lepo služi, već par godina bez i jedne jedine greške, da ga ne ureknem :D  zato otpada kupovina nekog starijeg auta, da ne bih sebi stvarao probleme koji mi ne trebaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, ivica su said:

@Goksi1980

 

Subjetivno meni ne odgovaraju, što ne znači da nekome drugom nisu ok ;) Kao što rekoh, imam 100 kg i verovatno da imam 20kg manje, ne bih imao ama baš nikakvih problema + radim za računarom po 12-13h dnevno, pa mi leđima treba malo bolji tretman.... Išao  ja sa njim 4x na more i još nekoliko puta na duže relacije (Nemačka i sl.)... Može, nije da ne može, ali uz češće pauze i istezanje... Sedneš u recimo 207-icu (što je ista klasa), ili 307-8-icu i baš baš se oseti razlika, pogotovo na bočnim podrškama i gornjoj širini za leđa.

 

Trenutno se štede pare za C4 mkII, zato je malo odložena kupovina... ne žuri se, kad bude bude... GP lepo služi, već par godina bez i jedne jedine greške, da ga ne ureknem :D  zato otpada kupovina nekog starijeg auta, da ne bih sebi stvarao probleme koji mi ne trebaju.

Naravno,slazem se.Sva ta francuska udobnost ima posle svoju cenu.Na primer ja sam platio remont dizni 180e,a komsija 400e na svojoj 307-ici(mada je on isao na neku najskuplju varijantu) itd ..koliko para toliko muzike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/23/2018 at 9:06 PM, bane1321 said:

ja sam posle GP seo u Brava 1.9

Zdravo, dali moze da preneses utiske, pozitivne i negativne strani pri ovoj promeni od GP u Bravo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto mesta pozadi :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Filip MK said:

Zdravo, dali moze da preneses utiske, pozitivne i negativne strani pri ovoj promeni od GP u Bravo?

Gepek od 400l:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek vozi auto od 1.3,a neki mu ovde nude auto od 1.9? A razlika u registraciji nije zanemarljiva,drugo razlika u ceni odrzavanja u odnosu na francuze je ocigledna.

Ja npr kad menjam auto gledam da bude u istom nekom rangu kao prethodni,naravno nista manje,ali moze da bude -isto ili slicno. Ako mi je dovoljno 1.3,nikad ne bi isao na 1.9 a i zasto bi. Moj predlog je GP EVO,koga i sam planiram da zamenim za ovaj moj. (sin hoce Bravo,ali jbg "ne mere" u garazu :angry:,tako da i to ima uticaja:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zavisi i ko koliko ina zivota u sebi :D Nije ista voznja u 1.3 i 1.9, ni oprema, ma nista , a nekom treva auto samo koliko da ne ide peske

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Filip MK

Razlika između GP i Brava je u sledećem:

GP manji, čini mi se okretniji u gradu, sa većim klirensom (dobro za ivičnjake), Evo ima i prelepu unutrašnjost, sedišta su ista, volan isti, gepek manji za 105l...

Bravo veći, udobniji, bolja zvučna izolacija i naravno sve druge prednosti klase iznad: diskovi umesto doboša, kvalitetnija plastika... I recimo problem koji se meni javljao, GP sam redovno zaglavljivao u snegu, tipa parkiran se i posle ne mogu da krenem bez kopanja, čišćenja, podmetanja patosnica, dok sa Bravoom nikad taj problem nisam imao! 

 

@mitros

Ja imam nick, nisam neko! 

Samo sam naveo svoju situaciju! Ako gledaš na registraciju i veličinu kupiš pandu 0.9 i mož' dve da staviš u garažu!B)

 

Apropo sedišta, posle Bravoa sam vozio i Toyotu, kojoj su takođe sedišta katastrofa, mada je sam auto mekši od Bravoa! Najbolja sedišta u koja sam seo su ona u lounge opremi u novom 500L nakon redizajna! 

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje da sedne u bravo, proba da se namesti kako mu odgovara, i da ga provoza. Imamo i na forumu više ljudi koji su vozili GP i Bravo novi, i tvrde da GP ima bolja sedišta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grande Punto je po meni ukupno bolji i kvalitetnije odradjen auto.

Prednji diskovi su im isti ako se sećam dobro, imaju dve varijante 257mm za slabije motore i 284mm za jače motore, a Grande Punto je dosta lakši, te samim tim za svoju masu ima ozbiljnije kočnice jer im je 2/3 težine u nosu svakako.

Grande već sa 1.3 jtd od 90ks dobija veće diskove 284mm, dok bravo dobija takve kocnice tek sa 1.9 motorom.

Grande sa 1.4tjet i 1.9mjet dobija diskove nazad koji su veći, bolji i kvalitetniji nego na najjačem bravu, 264mm naspram 251mm.

Meni je lepši i direktniji osećaj na volanu kod grandea, rekao BiH da je trap bolje odradjen.

Ne mislim da je bravo loš, ali je definitivno mogao biti mnogo bolju da Fiat nije tad bio u problemu i škrtario gde god je mogao.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam i EVO i Bravo. Pored toga sto je EVO bio u predobroj opremi u Bravo se covek oseca sigurnije i bezbednije. Kvalitet zavrsne obrade je isti na oba auta, ako su u visem paketu opreme, svakako, postoji i Bravo sa 1.6 motorom koji je vise nego ok sa 120ks za tu tezinu. Potrosnja po grafu izmedju 1.3 i 1.6 je nekih 1L ali zato na otvorenom kada je rec o preticanjima i osecaju u voznji su neuporedivi. Posle 600km u GP i 600km u Bravo bez stajanja kada izadjes isto se osecas, oba su udobna, samo eto kazem, pre bih uzeo Bravo da biram.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...