Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Koliko brzo je ok, a kada postaje prebrzo? / Koliko snage je dovoljno? Može li biti previše?

Recommended Posts

Mlad si i naucices :)

Nije tvoje da isterujes pravdu. Postoji zakon koji to treba da radi.

Niti je tvoje da delis pravdu kada si u kombiju. Zamisli da, ne daj Boze, neko nastrada od tvog kombija.

Dzabe sto si bio u pravu kada ostanu traume za ceo zivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu ja udariti brzinom da ubijem nekoga,nego cisto da mu ulubim skoro celu stranu.Pa nek plati svoju stetu,a vala i moju .

Uvek sam za brzu voznju i naravno po mokrom ASR OFF.Treba se malo pozabaviti na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro imao jako lepo iskustvo sa jednim kombistom koji je prosao na crveno i oduvao me, srecom sam zakocio pa je udarac pretrpeo samo prednji deo, i povrh svega nije hteo da prizna crveno. Ali lepo ce proci kad mu osiguranje bude radilo regres za stetu....cak sam ispao covek i nisam hteo da ga teretim za povrede iako je bio bezobrazan pa je i to zasluzio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan BG said:

 

Znaci ti znaš bolje od mene pošto si ti bio ispred njega, a ne ja?

I odakle znaš da ja nemam iskustva u voznji po kiši/snegu/ledu, bilo danju ili nocu?

Eto ja zbog posla godišnje predjem ~30.000 km (plus privatna kilometraza, odmori, posete rodbini-prijateljima, švrćkanja tamo-'vamo...), i itekako umem da se nadjem na kraju radnog vremena (koje je u 16h, a prekovremeni rad se ne plaća), na 100-150-200 km od kuće, pa mi to ne daje za pravo da idem "kroz" druge učesnike u saobraćaju, zato što se meni žuri kući i zato što sam danas "zaglavio" na poslu.

 

 

Promeni posao, nadji neki sa normalnim radnim vremenom.

A budale koje ce da te nerviraju ces svuda da imas, jbg, takav je život.

Iskreno broj km koliko ko ima ja ne gledam.Bitno je ko je kako presao te km.Dok je cale vozio 2008 scaniu r500 na trake,zakaci magnet skala zakuca na 125 a sleper ide jos,40t tezina celokupna.Znaci bukvalno auto je igracka za njega.Ja vozim brze i agresivnije,ali ne ugrozavam druge,to da neko stane u prepirku sa mnom kako vozim bas bih voleo da vidim.Do duse par njih su stali al kad sam izasao iz auta ubrzo se vrati u kola sedne i ode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si.To je brzobrazluk na crveno proci.Semafor i punu liniju strogo postujem,iako je negde puna linija na glupom mestu,ali kazna je veoma stroga tako da ni u ludilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, igor0511 said:

Apropo ove "bahatosti", ja se vec dugo nosim mislju da, kada bismo svi imali za primarni cilj bezbednost svih ucesnika u saobracaju, da bi bilo daleko manje nesreca.

Ne znam koliko puta sam cuo od ljudi da namerno nisu kocili jer su bili u pravu sto je meni strasno. Sta ako je dete u drugim kolima?
Ili i da te briga za ovog u drugim kolima, valjda brines o svom zivotu i automobilu?! Realno bas me briga ko je bio u pravu ako cu posle toga da vozim krpljen auto.


Pre par dana prolazim kroz kruzni relativno brzo (sa jedno 50km/h) i zena, ocigledno ne znajuci pravila saobracaja, ulazi u kruzni kada sam nailazio, shvata sta je uradila i staje. Ja kocim, bezim u desno i stajem na, bez preterivanja, 10cm od njenih vrata.

Kaze ona "Jel se ljutite?" Ja rekao kakva ljutnja, ja srecan sto sam sacuvao LED farove :D

 

Sa isterivanjem ko je u pravu sam mogao lagano da izazovem nesrecu i da budem 100% u pravu jer  je drugi automobil usao u kruzni nepropisno i presekao mi put.
Ali sta imam od toga?

 

Kada bismo svi spustili loptu i ne isterivali ko je u pravu, cak i sa brzom voznjom bi bilo daleko bezbednije.

Bravo majstore,podrzavam svaku rec.Ali smo u manjini....

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, igor0511 said:

Bese jednom jedan Chile na forumu..

Ahahaha, kako beše, mavaši gerijem dvojicu je sastavio, on i ćale, pa su valjda još liku i auto zaplenili, aahhahaha...

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, Marko Topola said:

Danijele, koliko Lybra razvija max po satu? Jesi li probao?

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 

210 po cajgeru,mozda bi moglo do 215 ali bi to bilo mucenje.Gume 195/65 R15,od emezete u preljini do mol pumpe u D.Gorevnici ta relacija u kasnijim satima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu nista smanjivali sto se ogranicenja tice u Hrvatskoj.

Ljude buni sto su magistralni putevi kroz naseljena mesta pod ogranicenjem od vecinom 70Kmh. U zoni skole na magistralnom putu je ogranicenje 50 ili 60Kmh a ne kao kod nas na 30Kmh i obavezno policija sa radarom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
210 po cajgeru,mozda bi moglo do 215 ali bi to bilo mucenje.Gume 195/65 R15,od emezete u preljini do mol pumpe u D.Gorevnici ta relacija u kasnijim satima.
Laze ti cajger dosta. Vidi do cega je problem.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Marko Topola said:

Laze ti cajger dosta. Vidi do cega je problem.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
 

Na 150kmh razlika je u 1kmh.Nema sta da se proverava.To sam proverio sa navigacijom.Na 160 opet ista razlika ne povecava se i na 170 takodje,e dalje nisam bio isao.

I ima jedan kazna od presretaca na auto putu Nis-Bg gde je 120 cale je isao 160 po cajgeru pricam i za to prekoracenje je kaznjen kod presretaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lazu svi jer im se ne isplati da ne lazu.

Sa cajgerom koji "dodaje" su svi srecni i prodavac ne rizikuje tuzbe :)

 

Nego mene zanima kako se meri 1km/h analognim cajgerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis tako i meni Leon stane na crtu na 100km/h, pogledam digitalnu brzinu, a ono 98-99km/h i eto odmah greske u merenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je 1kmh  eventualno 2.Jos libra ima analogni sat ali ima 150 pa crticu sto oznacava 155 pa tek onda 160.Znaci kao sto ti kazes greska bude u 1kmh eventualno 2.Sto je po meni nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niko ne prica o onima sto idu 30-40 pa naprave kolonu iza njih.Evo danas u Arilju pao mali sneg,zena vozi nepunih 30,ogranicenje 80 u zimskim uslovima 60 ,napravila kolonu i pri tome ne drzi skroz njenu stranu,morao sam da je obidjem tako sto sam isao dva tocka na putu a dva na travi prekrivenoj snegom ,pri tome mi asr i esp ne radi tako da mi zabacuje samo zadnji kraj.Steta sto nije bila musko,drugacije bi razgovarali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, i ja sam jutros isao za Beograd, usao na autoput kod Sida. Negdje kod Mitrovice, deda sa Pugom 106 u lijevoj traci vozi 90. Nemam nista protiv, ali onda idi u desnu traku i taljigaj se za kamionom i dobro. Jos se ljutio i gestikulirao kad sam blicao da se makne. Da nisam zurio na aerodrom, igrao bi se s njim dok ne bi sisao sa autoputa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje i ja u ovoj situacije,naravno da nije zena bila u pitanju.Obidjem lepo ,pa smanjim na 10 krene da me obidje stigne do mojih vrata zabije pun gas,pa da vidimo ko ce dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...