Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Meni prosle godine u CG bilo skroz ok. Plaze su im ok, more cisto, cene malo skuplje nego kod nas (lupam sad kod nas je nesto 125dinara kod njih je 1.25). Guzva na plazama je jedino bila u Petrovcu i Lucicama (u Lucicama je bila i prljava voda). Sto se Budve tice samo izbegavajte onu centralnu plazu iza vasara i bicete ok :D  

Pre CG sam bio pre nekih 15 godina u Bugarskoj, Zlatni Pljasci bio kraj maja pocetak juna. Voda ladna, padala kisa 2-3 dana, talasi isto bili par dana. Plicak je na plazi skroz desno ka mestu na C a nisu Cairi :D , ona levo je dublja. Nema ciganije kao u CG na plazi nocu, moze mirno da se seta. (makar je moglo tad, sta se promenilo u medjuvremenu nemam pojma :D )

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tamo sam bio zadnji put pre deset godina, i rekao neka hvala ... Jeste sve bilo OK, al' treba stići (i vratiti se) živ jbg. kad bude bio gotov auto-put, idemo ponovo, do tada mi ne pada na pamet ...

 

Al' da ne skrećemo sa teme, ovde se o južnom "srpskom" moru govori ;) 

Edited by Rasta

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 11:30 AM, Nikola 1.6 said:
Guzva na plazama je jedino bila u Petrovcu i Lucicama (u Lucicama je bila i prljava voda). Sto se Budve tice samo izbegavajte onu centralnu plazu iza vasara i bicete ok   
....


A pored nabrojanih 3 ima još 10mozda placa na celom primorju a da imaju više od 30kvm...
Ne može se porediti CG more sa Grčkom... jednostavno, malo je to primorje a plus nije nešto ni razudjeno, samo stencuge... pesak na 3 cele plaže...

Share this post


Link to post
Share on other sites

CG i "cista voda" ne ide u istoj recenici. Mozda je voda prozirna, ali hemijski i bakterioloski nije ispravna/cista sigurno.

To bi u startu bilo dovoljno, da ne ulazim dublje u polemiku zasto nikad necu otici u CG dok postoji Grcka i Spanija makar, ako nista drugo. :D

 

Sitonija mi je nekako bliska varijanta, uvek mi u glavi kao porodična varijanta. Mada ovo što @Milutinac kažr, vremenske (ne) prilike me brine.

Baciću pogled na ta preporučena mesta malo više. Sad gledam travel vlogove o Sitoniji, o nekim mestima o kojima pre nisam razmišljao.

 

 

To jeste pozitivna stvar kad ideš stalno na jedno mesto, našao si šta ti odgovara, nema iznenađenja. Ali mi ne volimo da se odmah vratimo na isto mesto, jer ima toliko stvari koje nismo videli, a para i dobrih godina nema baš mnogo. ☺️

@alfini0507

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prosle i pretprosle godine isao u Nikiti od 10og jula oba puta. Sitonija nema greske, plaze top, voda sjajna, nema talasa, mozes da se kupas ko covek, Nikiti je fenomenalan, imam osecaj da cu se uvek vracati ovde. 

Sto se tice vremena, nema potrebe za panikom, to se moze desiti svuda, dal bio na Tasosu, Sitoniji, Lefkadi itd.. Totalno bzvz razmisljanje. 

Cene su ja mislim malo vise nego na prvom i trecem prstu, Tasosu, Lefkadi itd.. Ali po meni, stvarno vredi. Plaze su vrhunske, nije onaj fazon Lefkada, sa fotosop plavetnilom ali je zato 10 garantovanih dana kupanje, bez ometanja sa talasima, hladnom vodom i ostalim stvarima :)

 

Ove godine cu verovatno na Lefkadu, ali vec vidim da cu se iznervirati zbog uskih ulicica, slabog parkiranja na plazama, talasa, vetra, hladne vode itd.. :)

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li neko drugo mesto na kugli zemaljskoj da nisi obisao a da te ne bi nerviralo tako unapred?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 6:46 PM, Smireni said:
Ali mi ne volimo da se odmah vratimo na isto mesto, jer ima toliko stvari koje nismo videli, a para i dobrih godina nema baš mnogo.


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 7:48 PM, MS PK said:

Ima li neko drugo mesto na kugli zemaljskoj da nisi obisao a da te ne bi nerviralo tako unapred? emoji3.png

Sve ce me nervirati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikiti prošle godine,verovatno i ove samo čekamo odgovore pošto smo poslali par upita za slobodne termine.Ranije sam pisao da je lokacija samog mesta odlična za obilazak preteranih plaža na Sitoniji a i snabdevenost je odlična zbog blizine velikih marketa,i pijaca četvrtkom nije loša bar zbog sveže ribe :thumbup:!Moje dete je veliko pa mi nije cimanje da svaki dan menjam plaže,sa manjim klincima je malo....

Na vreme nemožemo da utičemo,možeš u maju da se spržiš a da te uhvati kiša i nevreme u julu jbg!

Prošle godine sam bukvalno par dana nakon poplava otišao u Nikiti.Posledice su bile vidne,voda mutna ali smo iši na okolne plaže i bilo je ok.

Od plaža Sitonije nam je ostao deo od Sartija do Kalamitsija da obiđemo,uvek usfali dana.....:no

Cene smeštaja su jako šarene,malo jeste skuplje i mora se dobro informisati o svemu,bar sam ja jako detaljan i postavljam gomilu pitanja:laughing:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U julu prošle godine su ogradili ali je kafić radio i ulazili smo sa druge strane,preko brda gde su kamperi nekada bili

Šteta,jako lepa i čista plaža,voda vrh!

Edited by nstyner

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, dekirs said:

Ove godine cu verovatno na Lefkadu, ali vec vidim da cu se iznervirati zbog uskih ulicica, slabog parkiranja na plazama, talasa, vetra, hladne vode itd.. :)

Racunaj u proseku 40km u jednom pravcu do biiip plaze, a od toga polovina uskim brdskim stazama :D 

I imas 3 plaze na koje se ne usudjuj kolima i to je to :D 

A parking jbg, ako poranis ima ali mora da se plati :) 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/8/2019 at 7:15 PM, dekirs said:

Ove godine cu verovatno na Lefkadu, ali vec vidim da cu se iznervirati zbog uskih ulicica, slabog parkiranja na plazama, talasa, vetra, hladne vode itd..


Pocetak septembra, nema guzve, topla voda i imas da gde da parkiras, verovatno bez talasa.
Ako izaberes avgust tad je pola italije i grcke tamo na odmoru, na plazu se putuje kao preko gazele u spicu....

Ja jedva cekam da je ponovim, nisam nikada bio na lepsem mestu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osudjen sam na Jul jbg :D

Planirao sam Lefkas vidim da je vecina plaza oko 20km u jednom pravcu, tako da je to ok. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje i jul nego avgust, lefkas je dobra pozicija posto si tu svako vece a ima svega i ziv je gradic, pogledaj mesto tj selo tsukolades, kazu da je to najbolja pozicija, 7km od lefkasa ka svim dobrim plazama, ako izaberes njega imam i smestaj za preporuku pa preko mail-a mozes da zakazes, dogovoris cenu.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kolega je isao u septembru i bilo mu je super, nije bilo guzve a posluzilo ga je i vreme. U avgustu kao sto sam ja isao ne preporucujem nikome, jer je meni stvarno bilo mucenje nosenje suncobrana, frizidera, voznja po onim serpentinama u autu u kom je milion stepeni, i to.. Ali da je prelepo, zaista jeste :) 

 

Samo treba gledati vilu koja ima parking, jer je to bas problem i u Lefkasu i u Nidriju (u kom sam ja bio). Lefkas jeste "najzivlji"  ali ni Nidri uopste nije los, i plus za Lefkas je sto je Linda odma tu :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto se meni Nidri ne svidja, 99% Srba ide tamo, pa kad setas kao da si u sutomoru, i najdalja je tacka od svih dobrih plaza, tj sa druge strane ostrva je, mesto kao mesto je uvece lepo, bio sam dve-tri noci.
To bi mi bilo zadnja opcija kad bi isao ponovo, tj ne bi mi ni bio opcija.
Selo Vasiliki je isto lepo mesto na kraju ostrva i po meni mnogo bolja opcija od Nidrija.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se okvirno krecu cene smestaja u spicu sezone (polovina avgusta) i van nje, recimo pomenuti pocetak septembra? Pominjao mi je Kuvalja na nekom skupu, ali godine cine svoje :) .

Od dosta ljudi sam takodje cuo lepe reci, posto i ovde vidim da vecinom pominjete Lefkadu uglavnom u pozitivnom kontekstu. Iako uzivam u voznji i to mi je sastavni deo odmora, nisam bas ljubitelj svakodnevnog vozikanja i kuvanja na moru (vise sam za izlete brodicem), ali svakako bih voleo da malo promenim i obidjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...