Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Počelo prikupljanje ponuda za ovo leto,naj verovatnije Nikiti ulazi u uži izbor :thumbup:!

 

 

Edited by Milutinac
update naslova teme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo pre par godina u Nikitiju i kao baza za obilazak Sitonije je extra,a i snabdevenost je dobra pošto su tri velika marketa u samom mestu.Obišli smo sve plaže do Neos Marmarasa sa jedne strane i do Sartija sa druge,plan mi je da obiđemo još Kalamici i Toroni.Jesu malo dalje ali nije nam problem,ćerka velika i ne zanoveta puno :lol:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi izgleda opet ove godine Nikiti.
Prosle godine smo bili prvi put, svidelo nam se, ima sve sto treba da ima jedno mesto, gradska plaza je sasvim ok, a sam Nikiti kao pocetna tacka za obilazak Sitonije - idealno.
Takodje posto sada u kombinaciju mora da se ubaci i klinja od 2 godine - i sto se toga tice - mesto  je :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikiti opet ili Lefkada... Mislim da za Sitoniju trebaju jedno 3 letovanja da bi se sve obislo.. Ima brdo vrhunskih plaza a i Nikiti je vrhunski jer ima sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja gledam da ne idem na more :D Dosta mi je pakovanja stvari, tegljenja i ostalog. Samo da pošaljem ženu i klinju na more (bez mene), neka se snalaze, od mene je bilo dosta. Radi se o tome da moja draga ne može da shvati da nije neophodno da se na more nosi 300kg stvari. Neka sama tegli, ili neka nađe nekog da joj tegli, ja više ne mogu i neću.

Meni više prija da odmorim kod kuće, da odem u Belu Crkvu....

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ChobbyNS said:

I ja planiram na sitoniju krajem juna, mozda organizujemo mini skup :)

Naravno,kad se skupe detelinarci...:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ima savet za Lefkadu, pricajte.

Planiramo zena i ja da pripalimo ove godine, prvi put. Pa ono, gde bi bilo najbolje za prvi odlazak?

Da se uklopi da moze da se ode i na lepu plazu u tom mestu, a da ima i gde da se proseta uvece, sedne u restoran...

 

Isli bismo avionom, a onda tamo iznajmili neki autic, ili skuter par dana da se provozamo po ostrvu i stignemo do nekih daljih plaza.

Mi smo ppo agencijama videli ponude za Nidri i Vasiliki.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz mog ugla, ako hoces da obidjes sve dobre plaze potreban ti je auto svaki dan.

Tesko da mozes da ubodes mesto gde u blizini imas brdo dobrih plaza a i da uvece imas gde da se prosetas.

Ako imas auto/motor svaki dan onda ti je moj predlog da gledas nesto oko Agios Nikitasa.

Agencije samo i vode tamo... Nidri bih zaobisao u sirokom luku, a Vasiliki nije los, samo je bas guzva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nstyner Jel preko agencije ili sopstvena rezija ? I ja sad gledam nesto da rezervisem ,ali bih vise voleo u sopstvenoj reziji. 

@SmireniLefkadu sam hteo prosle godine u septembru , i nasao sam vilu u vasilikiju ,korektne cene ,blizu plaza pa ako zelis mogu da ti posaljem link. Nazalost morao sam da otkazem rezervaciju zbog obaveza. I da ,auto obavezno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam auto ali ne bih isao tako.

Plasim se kako bi na moju rovitu kicmu i koleno uticala tolika voznja (guzve na granici) a zena ima vozacku dozvolu reda radi.

Ne bih da na pola puta bude - sta sad? Ili da stignemo tamo, pa da prelezim ceo odmor.

 

Zato i gledam avion, pa onda tamo da iznajmimo auto ili skuter par dana da malo obidjemo neke dalje plaze.

Kapiram da je bolje imati auto sve vreme, ali je put ovako daleko komforniji.

 

Bilo preko agencije, ili u sopstvenoj reziji.

Rekoh, preko agencije ima Nidri i Vasiliki. Mozda ima jos nesto, ali nisam video.

U svojoj reziji mogu bilo gde, samo da vidim iskustva, gde bi to bilo najbolje.

Nikad nisam isao.

 

Ne mora da bude idealno - najbolja plaza i najbolje urbano mesto, sve u jednom. Znam da nema. Ali, ono, dobra baza.

Da je pristojna, ok plaza. A da ima i gde da se izadje uvece, da se proseta, restoran, pice... I da, rent-a-car.

Pa da onda mogu da kad se smorim od te plaze, skoknem po ostrvu i pogledam sta ima, eventualno neku turu brodicem.

Da vidim te plaze sa razglednica. :D

@skile86 Koliko je mesto Vasiliki? Ima li tamo sta? Koliko vidim na mapi, to je par ulica.

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, VladaG9 said:

@nstyner Jel preko agencije ili sopstvena rezija ? I ja sad gledam nesto da rezervisem ,ali bih vise voleo u sopstvenoj reziji. 

@SmireniLefkadu sam hteo prosle godine u septembru , i nasao sam vilu u vasilikiju ,korektne cene ,blizu plaza pa ako zelis mogu da ti posaljem link. Nazalost morao sam da otkazem rezervaciju zbog obaveza. I da ,auto obavezno 

Sopstvena režija od pre par godina.Nađeš smeštaj (grčka info,nikana,booking) uglavnom imaju mail adrese i pošalješ upit za datume.Kada pošalju ponudu ja uvek probam da se cenkam (nekad hoće da spuste nekad ne),i to je uglavnom uvek povoljnije od agencije.Većina agencija je sirota sa slikama i opisom,pa su počeli da naplaćuju klimu,neki čak i wi-fi,a kada direktno pregovaraš sa vlasnikom to je sve u ceni,šalju još slika ako tražiš i nema one gluposti "doplata rezervacije za sopstveni prevoz"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VladaG9 Ne treba jos, hvala, prvo da vidim gde cu. Za smestaj cemo posle. :)

Ja bih verovatno morao preko agencije da uzmem paket, jer oni posebno letove pocinju da prodaju tek od aprila, a do tad su najbolji smestaji rasprodati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kad idem na Lefkadu obavezno spavam negde u Grckoj, tako da mi put ne padne toliko tesko.

Kapiram da mozda tebi hoce zbog problema koje si naveo.

Nisam letovao u Vasilikiju, ali sam bio par puta i uvek je bio kolaps.

Guzva je nesto sto najvise mrzim na letovanju, tako da bih to preskocio. (Verovatno je drugacije ako ides pocetkom juna ili u septembru).

Na zapadnoj strani ostrva(gde su sve plaze koje valjaju) ces tesko naci mesto gde mozes pesaka da odes do plaze, a da imas uvece gde da prosetas.

Imas Lefkas, samo ne znam kakav je po pitanju pristupacnosti plaza...

Ako ces uzimati auto na par dana, onda ti Nidri mozda i nije los izbor za bazu, narocito ako nemas neke zahteve za plazu tih dana bez kola.

Nisi razmisljao o Sitoniji mozda? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam isao u google street view....

Vasiliki je onako seoce od nekoliko ulica, ne znam koliko tu ima gde da se seta ali plaza je bar po slikama, za moje potrebe odlicna.

Plus je sto su te plaze sa zapadne strane, za koje svi kazu da su odlicne, blizu (Egremni).

 

Pa evo koliko i ja citam, to nece da se desi. Kako kazu, plaza u Nidriju je djubre, ali ima restorancica, i "nocnog zivota".

Ne jurimo mi neki ludi nocni provod... Cisto da nisamo bas u selu bez prodavnice i apoteke.

Za lefkas nisam citao iskustva.

 

Nisam ozbiljnije razmatrao Halkidik, sestra i zet idu tamo sa klincem, i prezadovoljni su.

To mi je nekako za varijantu kad budemo imali dete, mozda i gresim.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa je plaza u Vasilikiju, relativno je blizu i Agiofili, ali je meni smetala tamo guzva.

Ja sam vise za varijantu smestaja u divljini, pa kolima gde treba.

Sitonija jeste vise mesto za porodice sa decom, ako gledamo u odnosu na Lefkadu, ali je na mene ostavila super utisak.

Bio sam tamo 2x, a 99% cu ici i ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta ljudi je zadovoljno bas Sitonijom i vracaju se. Let bi bio moguc do Soluna.

Prva ideja je bila da odemo do Lefkade jer to sa decom u nekoj buducnosti nece biti moguce, pa da se sad obidje.

 

Ali koliko vidim to nece biti moguce kako smo zamislili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...