Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Pozdrav iz Mesinije s Peloponeza,nista novo u Grckoj.Cene putarina,goriva,Lidla iste kao i pre.Vreme nikakvo,duva hladan vetar s mora pa je jos hladnije nego sto jeste,ima i kise i grada i sunca,svega po malo.Primetna je policija na putevima,posebno na auto putu,pre ih nije bilo toliko!Kroz MK isto ko pre!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako napreduju radovi kod nas,onaj deo sa tunelima,klizistima?Nešto sam načuo da su "grubi" radovi gotovi,nisam baš u toku pa da priupitam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista novo sve isto,kroz Grdelicku klisuru ko i pre, posle kad se izadje na AP tera se sve do granice.U MK sam pitao za TAG,kazu jos je u fazi razrade,oce da skine i manje a i vise pa dok ne pogode meru teraju po starom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putarine su ostale iste kao prosle godine,sto ne znaci da ih nece dizati.Solun -Atina ne znam tacno jer ne idem na tu stranu,ali koliko mi je poznato ima 16putarina i kosta skoro 50e,a posle Atina -Tripoli-Kalamata jos nekih20-25e!Ja idem na Ignatia Odos do Ioanine,sto od Evzonija kosta 8e,ima 5 putrina,pa se odvojim na Ionia Odos za Patru i to kosta 12,5e ima 4 putarine,trajekt Antirio -Rio je 6,5e a prelaz preko mosta je 13,2e.Posle toga ceo Peloponez bez putarina,sasvim pristojna magistrala,jako lepo se vozi!

Edited by Drasko bgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Drasko bgd

 

Jel mozes da napises neke utiske o Peloponezu? Gde odsesti, sta obici, kakve su plaze? Razmisljao sam o letovanju tamk, ali mi je nekako daleko, a sa druge strane ima slabo info o tom delu Grcke. A isao bih pogotovo jer mislim da ima da se vidi dosta znamenitosti. 

 

 

Edited by neshaoct
tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Danas ranom zorom se vratih u Bg,poprilicna guzva je bila na izlazu iz Gr,koji je razlog bem li ga!Put kroz MK je ok sa malim devijacijama ali ok,poslednja pumpa Mak petrola kod Kumanova se renovira,priilicno su je razbucali,tako da je bolje ne racunati na nju vec sipati  gorivo ranije.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       Sto se tice Peloponeza ,to mi je nesto kao Afrika,vrelo i ne istrazeno.Leto nije za obilazenje znamenitosti,sad oko Uskrsa koji je dole praznik nad praznicima i treba to doziveti,ili kasni Septembar ili Oktobar jer nije toliko vruce.Ima sta da se vidi.Sparta,Olimpija,Nafplio koji je bio prestoncia grcke pre Atine,Patra,Kalamata,Navarino tu je palata kralja Nestora,ima vodopada sa jezerima u kojima moze da se kupa,prija leti jer je voda ledena.Plaze su sarene,ima pescanih,kamenih,betonskih,divljih,pitomih.nocne zurke na plazama su posebo ludilo!Dole su ljudi drugaciji nego na Severu,nekako su prijatniji,dobrodusniji,posebno prema Srbima,kojih nema bas mnogo dole.mada proslog leta je  bilo dosta ljudi iz BG.Jeste daleko ali meni je dole mnogo pijatnije i lepse nego na  Severu,Peloponez izlazi na tri mora pa mozes da biras!

Share this post


Link to post
Share on other sites

KOlege, jel neko bivao u Stavrosu? Nasli smo lep smestaj, rezervisali ali ne znam nista veliko o Stavrosu, nismo do sada bili u toj regiji - Asprovalta, Stavros, Nea Vrasna...

Kakvo je mesto, kakva je plaza u mestu, ima li sta pored mesta za obici?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Izvukao sam jednu sliku iz Mićinog MS PK profila sa njegovog letovanja 5eac8d63c293bbec7d7a3f4541456927.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


jesi, sigurno

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Milutinac said:

KOlege, jel neko bivao u Stavrosu? Nasli smo lep smestaj, rezervisali ali ne znam nista veliko o Stavrosu, nismo do sada bili u toj regiji - Asprovalta, Stavros, Nea Vrasna...

Kakvo je mesto, kakva je plaza u mestu, ima li sta pored mesta za obici?

Milutinac ja letovao 2010 u Stavrosu.Mesto je malo,simpatično,ali ništa specijalno.

Snabdevenost je dobra,u samom mestu ima dobro snabdevenih marketa,Lidl ti je blizu,preterana pekara koja nije baš jeftina ali su proizvodi brukaaaa!Najlepši i najveći giros u Grčoj sam upravo u Stavrosu klopao!U starom Stavrosu imaš lep restoran na samom vrhu "Brda" sa kog se pruža prelep pogled na ceo zaliv.Uveče se jedna ulica zatvara i pretvara u šetališnu zonu sa dosta butika,prodavnica suvenira....itd.Veliki minus mi je plaža koja je po meni nikakva,voda zelenkasta,zna da se zamuti i .....

Deo prema Nea Vrasni nisam obišao,možda je tamo bolja situacija,ali posle Lefkade i Sitonije ovo je malo :hope:,mada je sve stvar ukusa ali meni lično nije baš legla.

Asprovalta je dosta življe mesto,šetalište pored plaže,dosta zanimacija za klince,dobar luna park....bar je tako bilo.

Ovo su neki moji utisci,tako je bilo  2010 god. možda se nešto izmenilo u međuvremenu.Ako nađem koju fotku postaviću.Pitaj ako treba još info!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan je Stavros - ako ga ne uništi vreme kao prošle godine. 

Nije Lefkada, ali nije ni Paralija. Na samom je početku Halkidikija, stoga u neposrednoj blizini imaš baš lepih plaža.

Ako ideš sa malim detetom - za preporuku. Zna da duva vetrić, ali prija. Cene su normalne i može baš lepo da se jede i uživa. Čisto, uredno....lično, nisam imao zamerki.

U zalivu ima delfina. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da opet idemo za Nei Pori... Na kraju cu da izvadim njihovu lk


Kome treba drustvo za putovanje 17/18.07 tu sam... Obicno krecem oko ponoci...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Leptokariju odvedem zenu na jedan dan do Lidla i do prodavnica a ja sa decom za to vreme zderem sladoled i giros kod Takisa

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin @nstyner - hvala momci :thumbup:

 

Plaza gradska samo da je pristojna...i tako u svakom mestu u kom smo, ma kakva god da je plaza - odemo svega 2-3 puta...volimo da lutamo okolo.
Ovde vidim da se spominje ta neka plaza Olympiada, ili tako nesto...nisam za sada mnogo guglao, ali hocu

 

B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se Stavros svideo, najlepše plaže su kada kreneš prema trećem prstu i Olimpijadi. Ima se u okolini i šta videti. Od tog vidikovca, preko lepe Asprovaltae, Olimpijade, Stagire - rodno mesto tottijevog školskog Aristotela :D... Inače Σταυρός na grčkom znači krst! Ako voliš da lutaš, na trećem prstu iz luke Tripiti imaš trajekt ka ostrvu Amuljani i prelepim plažama!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ispade da ima svasta nesto okolo, sto je divno :D

Svasta nesto sam stavio na listu, nece 10 dana biti dovoljno

 

Cuba plaza isto. Bavim se istrazivanjem od 8 ujutru :)

5d0357bf380e8_498832_Cubabeach_Olimpijada(1).thumb.jpg.13d9514a6164ae21572afff1e4144168.jpg    5d0357d52de07_Cubabeachbar..thumb.jpg.be36ff1012067bee1f6eeb6c809507a8.jpg

 

 

Alykes plaza na Ammouliani-ju

 

alykes1.thumb.jpg.2becfb16448a5c81bde9f00b398b623d.jpg

 

alykes2.thumb.jpg.0aed5202c4b5ef56f8bc6c3be9963743.jpg

 

alykes4.thumb.jpg.cf2acd95855583f1527c9f6df1b64714.jpg

 

alykes7.thumb.jpg.839dc44fd1cbe61c69220da228225ca5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Milutinac said:

@bane1321 @Martin

 

HVALA! :thumbup:

Babylon stavljen na spisak :) a Stagiru sam planirao od ranije...

Imas i plazu Amos,(bivsa Cuba) posle Olimpijade a pre Babylona...Sa druge strane ako krenes prema Kavali kod mesta Nea Peramos(20km pre Kavale) imas poznatu plazu Amolofi   https://nikana.gr/sr/vodic/kavala/plaze/1770/ammolofi-plaza
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...