Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

On 1/9/2019 at 11:25 AM, Kuvalja said:

Zasto se meni Nidri ne svidja, 99% Srba ide tamo, pa kad setas kao da si u sutomoru, i najdalja je tacka od svih dobrih plaza, tj sa druge strane ostrva je, mesto kao mesto je uvece lepo, bio sam dve-tri noci.
To bi mi bilo zadnja opcija kad bi isao ponovo, tj ne bi mi ni bio opcija.
Selo Vasiliki je isto lepo mesto na kraju ostrva i po meni mnogo bolja opcija od Nidrija.

 

A pri tome tek ne razumem ljude koji odu npr. busom na Lefkadu, naravno u Nidri (jer 99% agencija samo tamo ima ponudu smestaja) i kao e dobra je Lefkada, ili nije nista posebno. A oni nisu videli ni L od Lefkade... fokin agencije <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako, kao bio sam na Lefkadi....@Ivan smestaj gde sam ja bio u spicu je bio 60, u pitanju je vila sa apartmanima i bazenom, evo koga zanima nek istrazi na forumima i booking-u recenzije, koliko sam video sa njom su svi odusevljeni naravno i ja.
timoklia.gr

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cim si napisao ime vile - odmah se i djedo setio :lol: , da si pominjao.

Hvala svakako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan Ako nisi bio na Kefaloniji, najtoplije preporucujem. Jonsko more, plaze fenomenalne, putevi korektni, u odnosu na srpske - piste bre! :)

Skroz opustena atmosfera, nema pijancenja, nema "batica" koji se mrste, Srba skoro i nema... Po tome kako kazes da bi da se provozas, a da ne budes ceo odmor u autu, zvuci kao idealna kombinacija.

Odaberes Lassi, i to ti je najbolja baza za obilazak ostrva, a ujedno ima nekoliko plaza u samom mestu koje su odlicne (Makris Gialos koji je uvek ocenjen najbolje, mada meni Platis Gialos ne zaostaje ni najmanje, cak...). Restorana u mestu ima koliko ti srce hoce, a odmah preko brda je glavni grad Argostoli.

Kad dodjes, iskuliras par dana u mestu, onda se par dana u sredini odmora vozas i vidis najlepse plaze ostrva (Mirtos, Petani, Antisamos... to obavezno), i onda opet par dana pred povratak iskuliras u mestu. Klopa je odlicna, cene su.... beogradske.

Mi volimo da se uvalimo na lezaljke, negde se placaju odvojeno, negde idu uz pice, a najbolja varijanta kod Grka, plaze su tolike da UVEK imas mesta da stavis peskir, niko te ne uslovljava.

Pored nas u apartmanu su bili nasi ljudi koji su 20 godina vec u Kanadi, skolovani, proputovali svet. Ali, ono, tropske rajeve.

Ljudi su bili podjednako odusevljeni Kefalonijom kao i mi.

 

Nazad na moj odmor > Pogledao sam ove preruke. Nei Pori mi deluje lepse, bar sa slika. Mada sam se jednom ranije "opekao u olpijskoj regiji. Taj povetarac uvece je sjajan, ali isto tako moze da navuce oblake, pa da par dana odmora bude sivo.

 

Nikiti mi sa slika, i par video zapisa (bas stura ponuda kvalitetnih vlogova) ne deluje privlacno. Verovatno pogresan utisak sticem, citajuci vase preporuke. Zavisi dosta i od toga kako je prikazano.

Pogledacu jos kad uvhatim vremena.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno za informacije, a citam sve sto smo i ranije pisali ;)  .

56 minutes ago, Smireni said:

Nikiti mi sa slika, i par video zapisa (bas stura ponuda kvalitetnih vlogova) ne deluje privlacno. Verovatno pogresan utisak sticem, citajuci vase preporuke. Zavisi dosta i od toga kako je prikazano.

I to je vrlo verovatno. Da me neko pogresno ne shvati - za proslo leto smo cak i kontaktirali coveka za smestaj u Nikitiju (pa da se klasika obilazi poluostrvo), ali krenu ona arlaudza od vremena i odustadosmo. Nisam bio, ali iz svega sto mi je bilo dostupno (iskustva, fotke prijatelja i rodjaka pre svega) imam isti utisak kao i ti. Pogotovo posle par letovanja u Dalmaciji, gde su more, priroda i ostrva fenomenalni, ponuda pratecih sadrzaja prilicna, a masa stvari bukvalno pod konac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Kefalonija je prelepa ali poprilično dosadna, sva dobra mesta su podaleko jedna od drugih pa mora dosta da se vozi, ostrvo nije malo (mada je premalo u odnosu na Krit npr.). Ja sam bio jedno leto i verovatno neću nikada više ići. Svakome preporučujem da je obavezno jednom poseti, a za dalje kako kome legne.

Na Lefkadi nisam letovao ali sam dva puta bio po jedan dan. Gomila naših i najveći grad Lefkas me apsolutno odbijaju za bilo kakvo letovanje. Plaže su bolje na Zakintosu, ima ih više, mnogo različitih, kamenite, peskovite...jedino što možda nije za malo dete (8-9 meseci).

Rodos je odličan ali opet nije za bebu tj može da bude, ali da se ne obiđe sve što treba da se obiđe. Čak nije ni skuplji od ostrva u Jonskom moru.

Razmisli i o Skiatosu mada mislim da je Krf najbolji izbor. Istina je ono što je Kuvalja napisao za kanal ljubavi i Kavos, međutim, ja u Kavos nisam nikada ni išao, tj nisam išao uopšte južnije od grada Krfa, a kanal ljubavi je samo jedno od mesta koja mogu da se vide na Krfu. Ostrvo Vido je jedno od najlepših mesta za "blejanje" sa prirodnom hladovinom, grad Krf možda i najlepši od svih koje sam posetio na njihovim ostrvima. Ima mnogo štošta tamo da se vidi. A ono što bi meni bilo bitno kad idem sa malim detetom imaju veliku ozbiljnu bolnicu, zlu ne trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez ljutnje al u HR ne bih isao ni da mi daju dzabe. Toliko lepih destinacija ima na svetu, ta drzava me ne zanima uopste.

@Kuvaljapogledacu taj smestaj, mada Lefkas bi bio primarna baza, jer ne zelim da palim auto svako vece i da trazim parking da bih otisao na veceru itd.. Obicno trazim smestaj koji je udaljen od centra 5,6 minuta pesaka, taman da se proseta a i nema buke..

Sto se tice Nikitija, mesto je sjajno, preko dana nema potrebe blejati u njemu, to je odlicna baza, i sjajno mesto za prosetati uvece, za klopu itd.. Ja sam bio 20 dana tamo ukupno za 2 godine, nisam ni otisao na gradsku plazu. Jednostavno Sitonija ima brdo sjajnih plaza.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ti, al znam da ima ljudi generalno koji dozivljavaju odlazak u HR kao nesto vau.. :D Pritom ne mislim ljude na forumu, da ne dodje do zabune. :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo tamo non stop isli do rata i te slike jos sto imam u glavi...meni je prelepo bilo. Imam neke planove za ovo leto ali meni je rano da pricam o bilo kakvom odmoru u ovim mesecima. Ja volim ali i razumem eto nekog kome nebi palo napamet pa se samo zezam tako sa po nekim :D A Italija npr?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italija more.. Bem li ga, ono sto valja je preskupo. Planirao sam da obidjem severni deo do kraja, posto sam pola video a pola nisam :D Mozda sledece godine na prolece, to je neki plan, bem li ga :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti Lefkas bude centar, moraces svaki dan da palis auto da ides na plazu.

Meni je zelja da odem na Sardiniju, ali kao sto Deki rece, za neku skromnu varijantu je potrebno 2k za dvoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Woodoo said:

Kefalonija je prelepa ali poprilično dosadna

Vidis, to je ono sto sam rekao na pocetku. Grcka nudi svasta, i sigurno ces se dobro provesti ako odaberes ispravno.

Tipa ako hoces opusten odmor da odmoris dusu, bez nekog ludog nocnog provoda, malo vozanja, plivanje/razgledanje, Kefalonija je bombona.

Meni je bila tacno ono sto mi je trebalo, i sigurno cu se vratiti nekad.

Ako hoces opusten odmor i izaberes Zakintos recimo, debelo ces se razocarati, i imati negativna iskustva.

Ja sam svestan ogranicenja koja imam ove godine, i nikad ne bih izabrao Kefaloniju ili Lefkadu. (Za Zakintos sam mator u svakom slucaju :D)

 

Znaci, ove godine, plaza-smestaj-restoran, i to negde gde je ravno. Mora da bude lepa lokalna plaza, ne ocekujem cuda.

Malo setnje po glavnoj ulici eventualno, i to je to.

Nikakve avanture i razgledanja, samo mogu da se stresiram, i da smetamo drugim ljudima, a takvih debila se grozim. @Woodoo Iz tog razloga mi se ne ide na Krf, jer se tu ima sto-sta videti. A otici negde i ne doziveti to mesto na pravi nacin, onako kako treba....

 

Ono sto mi je bitno je cistoca, ali ima toiko plaza sa plavom zastavicom, da ce se neka zabosti. Halkidiki tu prednjaci.

Kad sam procitao informaciju na info-panou na plazi da u Grckoj ima 519 plaza sa plavom zastavom, od toga valjda 66 na Kefaloniji....

Odmah sam guglao da proverim... Ne lazu :D

Nisam neki cistunac preterano, ali stomacni virus je poslednje sto ti treba na odmoru.

(U CG to nije bug nego feature)

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za poslednjih 5 godina sam bio 6 puta na Halkidikiju, i niko nije imao ni jedan zdravstveni problem. Jedemo gde stignemo, u tavernama, u hotelu, giros na ulici, hranu iz prodavnice i pekare i voće sa ulice. Tako da zaista nema razloga za brigu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ja uvek bio u Cg i niti ja niti ljudi oko mene nisu imali tih problema a jeli gde stigli itd itd.. verovatno je onda i do coveka :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbga, ako je tako - super.

Ja tacno ne znam coveka koji je otisao u CG prosle godine (a i inace nije bolje) a da nije fasovao stomacni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/9/2019 at 5:24 PM, skile86 said:

Ako ti Lefkas bude centar, moraces svaki dan da palis auto da ides na plazu.

 

Nece morati da pali auto da bi otisao svaki dan na plazu jedino ako bude smesten na Kathismi ili u Ag. Nikitasu (koji je premalo mesto, tj vise kao jedna ulica sa malom plazom koja je uvek puna...)

 

Moja preporuka za smestaj na Lefkadi je glavni grad Lefkas ili Tsoukulades u kojem sam bio, kao i Kuvalja. 5-6km iznad grada, lep pogled, ali ipak mislim da je bolje u Lefkasu.
Lep gradic, ima neki smek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su iskustva sa Spanijom, posebno mislim na Tenerife? Ove godine bih preskocio i Grcku i CG, pa mi to deluje kao najbolja ocija (nisam ljubitelj Egipta, Tunisa...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...