Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Meni je Halkidiki super za odlazak kolima.

Solun je jako blizu, uglavnom mirna mesta bez guzve, a kome je do provoda moze da nadje gde da izadje.

 

Pre 2 godine sam bio na Sitoniji i stizao do centra Soluna za manje od sat voznje. Taman super spoj mirnog dana j izlaska u grad uvece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni - ovo sto si ti i kako si zamislio Lefkadu - jako tesko. Gde god da si smesten - trebaju ti kola svaki dan

Nidri - plaza je smesna, biti na Lefkadi a ici na plazu samo u Nidri je totalna besmislica... To ko tako "vidi" Lefkadu ne treba nikada vise da se vrati na nju.
Vasiliki - nisam bio, kazu da je malo mesto i da ima ok svoju plazu
Lefkas - prelep grad, glavni i najveci grad na "ostrvu". Ima sve, sem plaze
Tsoukulades - ja sam tamo bio smesten, mesto par km iznad Lefkasa, dobro pozicionirano za onog ko je kolima i ko je spreman svaki dan da predje 10-20-30km do plaza
Agios Nikitas - mesto jedna ulica sa plazom na kojoj jednom nisam nasao mesto da stavim peskir. Eto da se kaze ima svoju plazu, a prednost bi jos i bila sto je Kathisma plaza na 5 minuta kolima ili motorom.

 

Isto preporuka od mene - za tebe - Sitonija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.1.2018. at 11:10 PM, igor0511 said:

Meni je Halkidiki super za odlazak kolima.

Solun je jako blizu, uglavnom mirna mesta bez guzve, a kome je do provoda moze da nadje gde da izadje.

 

Pre 2 godine sam bio na Sitoniji i stizao do centra Soluna za manje od sat voznje. Taman super spoj mirnog dana j izlaska u grad uvece.

Najbolje mesto za takvo razmisljanje je Kavala, ne toliko popularno od strane Srba, vrlo su retki gosti. Grad je veliki (70ak k ljudi) i u samom gradu su cene skroz normalne, nisu turisticki napumpane, ima lepih i povoljnih hotela (bukvalno po ceni apartmanskog smestaja, mi smo prosle godine imali hotelski koji je daleko bolji + dorucak, teretana, bazen na krovu hotela), a fenomenalne plaze su udaljene u pravcu soluna nekih 10-15 km, ima i nekih zavucenih uvala, a i nekih beach barova kulturno sredjenih. Uvece ima gde da se proseta, da se ode u restoran, klub, a svaki dan mozes biti na nekoj novoj plazi, jer ih ima dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima bilo sta na Halikidikiju da nije popularno kod Srba? :D

U kom god mestu da sam bio vise se koristi srpski nego grcki. Kao da sam u Crnoj Gori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paa, donekle se slažem, bio sam u Shitiotiju, i bez veze je, Pefkohori da ne komentarišem. Ali zato je sa druge strane lepše, bolje plaže, manja gužva. Bio sam u Posidiju, tj na nekoj plaži u tom delu, i svidelo mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikiti i nema toliko Srba, bar ja nisam video. Mnogo vise stranaca ima sto je kul. Otisao sam u Neos jedno vece i kao da sam se do ade spustio.. Sve nasi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse Lefkada bez kola, jedino ako si smesten na Katizmi recimo (ali deru sa cenam) pa da uzmes par dana auto za ostale, ali ovako nema vajde.
Zasto ne vidis Kefaloniju avionom? Nadji smestaj u Lasiju (u mestu imas 7 pescanih plaza) a grad Argostoli ti je dostupan i pesaka i autobusom 1e karta(ali bus izbaci iz opcije za ostala mesta tj plaze) a mozes da uzmes rentu par dana da obidjes neke plaze.

 

Boze zdravlja i para, ove godine konacno Krit. Kolima.

Edited by nikolapfc89

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nikolapfc89 Veliko hvala za predlog.

Upravo zena i ja gledamo, i otprilike je idealno ono sto nama treba ove godine.

Vrlo lako moze da se desi da bas to bude izbor.

 

@Milutin-NS Sitonija ce biti sigurno narednih godina, i to kapiram vise puta. Sada bih radije nesto drugo, dok smo (relativno) mladi i zaljubljeni. :D

 

Gledali smo Rodos, ali nismo odusevljeni plazama.

Odustao sam od Lefkade skroz, dok ne budem bio u mogucnosti da idem autom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nema sanse Lefkada bez kola, jedino ako si smesten na Katizmi recimo (ali deru sa cenam) pa da uzmes par dana auto za ostale, ali ovako nema vajde.
Zasto ne vidis Kefaloniju avionom? Nadji smestaj u Lasiju (u mestu imas 7 pescanih plaza) a grad Argostoli ti je dostupan i pesaka i autobusom 1e karta(ali bus izbaci iz opcije za ostala mesta tj plaze) a mozes da uzmes rentu par dana da obidjes neke plaze.
 
Boze zdravlja i para, ove godine konacno Krit. Kolima.
Koliko izadje trajekt do tamo?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Planiram Hanju da izaberem (u toj regiji) smestaj, tamo preko ANEK Lines, izadje za 4 odrasle osobe + 1 automobil 386e (4 kreveta kabina sa wc) povratna. A inace 359e ispada kada bi uzeo sedista avionskog tipa nije neka razlika kada delis na 4oro a bar smo sami. Tih 386 je trenutno akcija 3+1 gratis.

Za Heraklion je cini mi se nesto skuplje, i imas jos neke prevoznike.

Edited by nikolapfc89

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapadna strana Kasandre je lepa destinacija za sve koji vole manja i mirnija mesta sa dosta mediteranskog rastinja, borove sume, male i divlje plaze sa prirodnom hladovinom....ima nasih ali mnogo manje. Siviri, Possidi, Nea Skioni, Mola Kaliva i mnogo lokacija izmedju ovih mesta. Jedino Fourka nije po mom ukusu.
Takodje lepa destinacija jeste Pelion, blizu Volosa. Ima lepih apartmana i plaza, priroda je lepa, Volos veliki grad sjajan za setnje i soping.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Siciliano said:


Takodje lepa destinacija jeste Pelion, blizu Volosa. Ima lepih apartmana i plaza, priroda je lepa, Volos veliki grad sjajan za setnje i soping.
 

 

Ja sam bas ozb razmisljao o Pelionu prosle god, priroda deluje a tako kazu fenomenalno. Koje mesto je solidna lokacija za bazu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo letovali u Kala Neri sto je solidna baza za obilazak zapadne obale, od Volosa na severu do Miline na jugu. Ima bezbroj malih divljih ili skrivenih plaza do kojih cesto vodi makadam. Ja sam koristio google mape da bi ih nasao. Istocna obala je kazu strmija, divlja, lepsa i sa nekoliko sjajnih plaza ali je put do tamo takav da mi se nije isplatilo da idem sa klincima( ne trpe serpentine, krivine i slicno).

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prvoj polovini juna planirao sam kolima Pargu , pa bi mi dobro dosla iskustva i utisci onih koji su  vec bili  u Pargi prethodne 2-3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lefkada prosle godine krajem avgusta u Nidri, uzet rent a car 3 dana dan je bio 50e znaci 150e i gorivo 50e 200e za 3 dana rent a car.
Ne isplati se uzimati nikako pa mene toliko kosta da odem svojim kolima.i da se vozim tamo i vratim u BG.
Ove godine idem svojim autom lagane voznje od 12 do 14 sati oko 1000km u pravcu.
Rent a car deru u jos hoce da ti napakuju da si ti ostetio auto ako je bila vec postojeca ogrebotina na njemu tako da dobro pregledas auto i slikas vec vidna ostecenja.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toroni su fino malo mesto ali svake godine sve više naših tamo dolazi.. gde god da se ubode smeštaj ima 2-50m do plaže... u okolini od 20km ima 10-ak divljih plaža ali svakako cela Sitonija nije nešto velika... nema noćnog života, nije za “mlade i lude” već za odmor...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako se zovu, jeo sam svuda pomalo ali najviše u apartmanu

Ja ne volim ribu i proizvode od ribe ali ima extra riblji restoran u mestu ispod Torona, Porto nešto (ne sećam se imena), ribarsko mesto u zalivu i tu ima dobre riblje klope, ko voli... U samim Toronima sam bio u restoranu i jeo Pizzu, dole negde pri kraju gde ima onaj hotel sa bazenom a mislim da je to i restoran tog hotela...

Meni je hrana samo usputni deo života, ne predstavlja mi užitak, jedem sto moram i uglavnom jedem ono sto sam već utvrdio da volim, bez nekog eksperimentisanja i onda bivstvovanje po restoranima mi je smaranje...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam rezevisao Kala Neru , rqzmisljao sam ,ali kad sam video sta je @Siciliano napisao ,deluje mi kao ono sto trazim. 

Jel neo bio tamo ? Znacilo bi mi neka dobre plaze za preporuku i ako ima neki veci market da ne kupujem po onim lokalnim . Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Danas sam rezevisao Kala Neru , rqzmisljao sam ,ali kad sam video sta je [mention=10902]Siciliano[/mention] napisao ,deluje mi kao ono sto trazim. 
Jel neo bio tamo ? Znacilo bi mi neka dobre plaze za preporuku i ako ima neki veci market da ne kupujem po onim lokalnim . Hvala default_smile.png
Lidl i Masoutis postoje u mestu Agria, par kilometara po izlasku iz Volosa,10-ak km pre Kala Nere

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letovao sam u Kala Neri pre par godina. Samo ime na grckom znaci dobra voda, sto je i logicno s obzirom na broj izvora ciste planinske vode na citavom Pilionu. Pije se vodovodska voda, nema potrebe za kupovinom flasirane. Mesto je malo i tiho, sa dugackom plazom i idealnim pristupom za decu. Nakon 20 min voznje se stize do Volosa koji je idealan za nocni provod a i preko dana je uzurbano pa ko voli prednosti velikog grada prakticno ima sve na jednom mestu. Na 10 min voznje se nalazi i privatna plaza sa restoranom i svim pratecim sadrzajima, prelep prirodni hlad drveca, idealno za celodnevni boravak. Ta strana poluostrva je blaga i sve plaze su sljunkovito peskovite i plitke. Nekih 40 min voznje je dovoljno da se predje na istocnu stranu koja ima lepse stenovite plaze ali do kojih se dolazi uskim i krivudavim putevima...po meni, nista specijalno i vredno svakodnevnog prelaska sa jedne na drugu stranu, pogotovo sto se tice vremena i goriva. Vredi otici jednom, eventualno dva puta, videti, sesti u riblji restoran i to je to...Ono sto je stvarno fantasticno je sam vrh Piliona, sa nekoliko planinskih sela koja deluju kao da su staniste vilenjaka. Sve je od kamena i vode, bezbroj izvora koji proticu ulicama sa hiljadugodisnjim platanima i nestvarnim vidikovcima...Arhitektura je specificna samo za to podneblje, nesto sto nigde drugde u Grckoj nisam video, kuce se prave od sarenog kamena i prekrivaju skriljcem tamnosive boje sa specificnim okruglim dimnjacima...Mi smo nakon Piliona otisli za Atinu, jos nekih 250 km voznje fantasticnim auto-putem, bez guzve i s puno oleandera i cveca izmedju traka. Posto je to bilo najblize sto sam ikad bio Atini, iskoristili smo priliku...

Za 10 dana aktivnog odmora po jako pristupacnim cenama, sto se smestaja i hrane tice, jedno od boljih letovanja... 

P1100186.JPGP1100190.JPGP1100206.JPGP1100220.JPGP1100223.JPG

P1100224.JPGP1100235.JPGP1100239.JPGP1100251.JPGP1100263.JPG

P1100291.JPGP1100292.JPGP1100296.JPGP1100297.JPGP1100300.JPG

P1100308.JPGP1100316.JPGP1100342.JPGP1100340.JPGP1100341.JPG

P1100347.JPGP1100358.JPGP1100359.JPGP1100391.JPGP1100393.JPG

P1100395.JPGP1100396.JPGP1100397.JPGP1100404.JPGP1100412.JPG

P1100413.JPGP1100439.JPGP1100440.JPGP1100443.JPGP1100464.JPG

P1100472.JPGP1100555.JPG

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na iscrpnom odgovoru. Jel bi mogao da mi preporucis neke plaze za obici na istocnoj obali ? Da je voda prozirnija i lepa :) u principu to je ono sto sam trazio ,malo i tiho mesto,  treba mi da se odmorim od svakodnevne guzve 

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...