Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Meni firma placa Uniqa putno mesec dana godišnje i pokrivaju ja mislim sve te standardne zajebancije.. Prošle godine sam koristio za upalu uha tamo + sam refundirao novac za lekove kad sam se vratio.. A obzirom da na fiskalnom piše FARMAKOE mogao sam da refundiram šta sam hteo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2018 at 3:16 PM, Smireni said:

Komedija je auto. Kad sam se vratio, izljubio sam se mojim Bravom.

Štoooo...ne radi mu krov možda? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Ma radi. :D

I forica je pustis muziku, spustis krov, i lagano, bas letnja uzivancija. I da sam otisao u Holandiju ili Belgiju, bio bi skroz ok.

Medjutim, kad dodjes do brda (a Kefalonija ih je puna! :D), situacija se iz korena menja. Nece uzbro i kvit! :D

DUSE BEZ!

Vozio sam ja i punta sa 60 konja, i stizao svuda, ali ovo mi deluje jos slabije.

Navikao se ja na moje diZLO i obrtni momenat!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam prosle godine u neobaveznom razgovoru oko Lefkade, dobio predlog da umesto toga odem na Kafaloniju od @nikolapfc89 (hvala jos jednom) i proveo najlepsi odmor u zivotu.... da pitam za predlog opet.

 

Planiramo more zena i ja, sa pojacanjem ove godine. Mali ima dva meseca, sto znaci u sezoni ce imati recimo oko 8-9.

Isao bih najradije opet avionom, cak i da uzmem novi (drugi auto, polovan, ne nov naravno :D), veci auto, ne verujem da bih potezao put.

Znaci bitno je da ima aerodrom tu. Tasos nam je bio zelja, ali zato otpada.

Razmisljam kao i svaki Srbin sa porodicom Halkidiki je sigurica. Toplo more, plitko, pescane plaze... i uvece neki restoran za klopu. To je plus.

Mnogo Srba - minus.

Nemamo neke lude zelje. Nismo vremenski ograniceni, mozemo da idemo bilo kad.

Pa eto, ako neko ima predlog...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, MS PK said:

Toplo more, lepe plaze

Fala pobratime, ne treba! :D

 

@totti Isli smo pre par godina u Barsu, i bilo nam je super. Na stranu sto smo vec bili skoro, to je "malo" ludnica sa kolicima i derletom od 8-9 meseci.

Sad smo vise sa neku porodicnu varijantu.

Grcka mi je uvek na vrhu liste jer je na prvom mestu "prijateljska" zemlja.

Blizu je, a ima toliko razlicitih destinacija, totalno drugacijih, koja nude razlicite stvari.

Uvek sam tamo bio lepo docekam i ispracen, nikad nisam morao da merim reci i da razmisljam uopste o takvim stvarima na odmoru.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mi ćemo izgleda ove godine negde na more, nakon deset godina ... :D

 

Pa me kopka taj Krf što spomenu woodoo, ima li neko da je skoro bio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je Krf bio najvece razocarenje, da li sto sam godinu pre Krfa bio na Lefkadi pa je razlika prevelika.
Na Krfu je glavni grad stvarno nesto najlepse, ali sve ostalo je cista nula po meni.
Voda boje dunava, plaze pretezno nikakve, mozda dve sam nasao da su dobre, drogiranih engleza po celom ostrvu, naravno najvise u Kavosu ali i u ostalim mestima, samo cekas kad ce neki sa skuterom da se zabije u tvoj auto.
Lepo je to sto mozes da vidis ostrvo Vido i Srpsku kucu, ali to je sve. Ne vidi se da nas tamo neko vise voli ili nesto slicno, cak i najmanje, totalno su im englezi br 1, oni donose najvecu lovu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam mator da verujem u ljubav, ne bih išao zbog toga ... Nego, kao Dunav kažeš ... hmmm ... nikad se nisam okupao u dotičnom, mog'o bi baš da probam ... :D

 

Kako ste išli, autom ? Gde ste odseli ? Vidim preko google street view da je prilično ruralna sredina ... sa par izuzetaka ... Ništa onda, brišemo Krf ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem meni je mozda tako delovalo posto je prethodno letovanje bilo na Lefkadi....
Voda je stvarno mutna boje dunava, kanal ljubavi nema veze sa onim sto smo gledali na slikama, prevara samo takva.
Kavos je bukvalno sodoma i gomora a to niko ne moze da ospori...
Bio sam smesten u Ipsosu i dobra je pozicija za obilazenje, isao sam autom i trajektom do Lefkimija, izadje duplo jeftinije nego do Krfa....
Slike su mi na starom telefonu ako budem pri kompu okacicu bas neke slike pogotovo tog kanala ljubavi pa uporedite sa slikama sa neta....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Rasta said:
Malo sam mator da verujem u ljubav, ne bih išao zbog toga ... Nego, kao Dunav kažeš ... hmmm ... nikad se nisam okupao u dotičnom, mog'o bi baš da probam ...
 
Kako ste išli, autom ? Gde ste odseli ? Vidim preko google street view da je prilično ruralna sredina ... sa par izuzetaka ... Ništa onda, brišemo Krf ... 

Ako nisi do sada, nemoj ni probati, Dunav je za iskusne duvaske plivače.
Inače za vreme letnjih žega, čamac i u vrbak, u bačkoj boljeg nema ;).
A Grčka, po ukusu, ako nisi dugo išao, gde god odeš biće ti ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmite u obzir da je cela Grčka, što se vremena i mora tiče, cele 2018te bila poprilično sjbna!


U Stavrosu smo bili 2017te - more bilo fantastično, čisto, providno, toplo.

Prošle godine - katastrofa, kao u Savi da sam se kupao (jer kiše i poplave). Ništa bolje nije bilo ni na plažama u okolini Stavrosa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bio, trebalo bi nekad da odem na Krf, cisto iz postovanja.

Pradeda je isao. Put mu nije prijao ("bilo 'ladno, a nije imao municije za sve Arnaute"), ali tamo mu je bilo ok. :D

Krf mi je vise u glavi kao istorijsko mesto, nego turisticko. Opet kazem, mozda i gresim, nisam bio.

Evo sad ce postaviti slike oni koji su bili skorije pa cemo popricati.

 

@Martin To je i meni jedno od razmisljanja... Dosta se vreme promenilo, ne znas vise kad je dobro vreme da odes, a i one poplave su podosta unistile.

Plasim se da i ove godine ne bude tako. To je vise pogodilo kontinentalnu (kopnenu?) Grcku nego ostrvsku.

 

A posle Kefalonije, ocekivanja su visoka! :D

 

20180818_134750.thumb.jpg.b498e280fee2d74273aa99bbb73800eb.jpg

 

EDIT

 

Ono sto je nezgodno kod ostrva je sto su glavni gradovi (ili veca mesta) na onoj strani koja je blize kopnu, a lepe plaze sa druge strane. :D

A sad necemo biti Bog zna koliko mobilni. Zato su i niza ocekivanja.

Lepo mesto, da ima nekoliko restorana, ne ocekujemo lud provod, i da je lepa pescana plaza.

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je Sarti pun pogodak za porodicu sa decom, more je lepo i ima svega + nema mrcvarenja do plaza :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 5 godina za redom u Nei Poriu... Kako spomenemo zena o ja more deca u glas "Nei Pori!" Meni lakse da ne lupam glavu a auto vec i sam zna put...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikiti. Moj predlog :)
Bili smo tamo kada je klinja imao 13 meseci i bilo je odlicno. Gradska plaza je odlicna, a pored mesta smo obisli i 2-3 plaze, koliko smo stigli. Uvece ima lepo setaliste pored restorana kojih ima bukvalno koliko je i samo setaliste dugacko...

Druga stvar je sto je postalo po malo opasno zbog vremenskih (ne)prilika. Ni sam ne znam da li bih se usudio

 

Nikiti.jpg.836784d84af33a988c30355b5915651c.thumb.jpg.5b7e91f594e48e5199de7b41f8a4e98f.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, bit said:

Ako nisi do sada, nemoj ni probati, dunav je za iskusne duvaske plivače.
Inače za vreme letnjih žega, čamac i u vrbak, u bačkoj boljeg nema ;).
A grčka, po ukusu, ako nisi dugo išao, gde god odeš biće ti ok ;)

A jbg. duvan sam batalio pre dvaes' godina, nešto ne bi sad da počinjem ponovo ... :D Sad ozbiljno, nisam neki plivač, ne precenjujem se, al' volem da se brčnem ... nagutao sam se flore i faune, i morske i slatkovodne, na raznim meridijanima ... :lol:

 

Inače u grčkoj sam bio jedan jedini put, pre ravno jedanaest godina ... Paralija naravno ... ^_^ Bilo dete malo pa smo poveli i taštu, da čuva i da kuva ... ;) Sad je poraslo, pa razmišljam o tome da možda ne bi bilo loše da ovog puta povedemo obe babe ... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...