Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Bio prosle godine na Tasosu.. Mnogo lepo ostrvo, ima dosta plaza, moze da se obilazi maltene svaki dan. Ako ste u Limenasu preporuka za klopu u Masabuku.. 

Ne pamtim da sam se vise najeo u zivotu kao tamo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Srbiji je bilo milina voziti, auto put, nigde nikoga... U Bugarskoj takođe nije bilo gužve, ali sam se strogo pridržavao ograničenja (zbog njihovih čuvara reda i zakona i glasa koji ih bije), a ljudi moji, ono nije normalno, gde god nije auto put ograničenja se spuštaju i do 30 km/h, plus to je more znakova, voziš 70, pa odjednom znak 120, pa za dvajes' metara 100, pa 80...

U Grčkoj dosta lokala, do Keramotija, za nijansu više vozila, ali ništa strašno!

Granice prešli za 20 minuta al bruto!

Nikakva testiranja se ne vrše, Grci upisuju ručno podatke, traže mesto boravka i broj telefona (nigde ne traže dokaz, tako da možete da im date koje god 'oćete brojeve i lokacije!)

Vinjetu u Bg platili preko internet aplikacije BgTool, a odštampali i popunili pre polaska izjavu da se odričemo Korone (tri puta!)

6 minutes ago, dekirs said:

Bio prosle godine na Tasosu.. Mnogo lepo ostrvo, ima dosta plaza, moze da se obilazi maltene svaki dan. Ako ste u Limenasu preporuka za klopu u Masabuku.. 

Ne pamtim da sam se vise najeo u zivotu kao tamo :D

U Golden Beachu smo, mesto Hrisi Ammudia!:thumbup:

 

P.S. za one koji idu preko Bugarske, pazite, na tri mesta prošli radare, policija vozi Kia Ceed!

Edited by bane1321

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deda, ja sam bio ubedjen da ti citas sa razumevanjem.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji je to nivo, lični čitač
Će nađemo nešto.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/27/2020 at 4:33 PM, dekirs said:

Svakako skoknite jedno vece do Limenasa, mnogo je lepo :)

A Theologos i jagnjetina pa onda Skala Marion riblji specijaliteti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo rado bih se vratio opet na tasos, razmisljao sam ove godine al ce verovatno da padne sledeca :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine je Tasos pun pogodak. Nema gužve, ni u tavernama, ni na putevima,a ni na plažama, a plus je u prirodnoj samoizolaciji!! :thumbup:

Ovde u Hrisi Amudiji je sve poluprazno, tako da mislim da i smeštaj na bum može lako i jeftino da se nađe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jbg...

 

Ministar Rasim Ljajić potvrdio je da se granice Grčke zatvaraju za srpske državljane od sutra u 06:00

 

grcka plaza skiatos.jpg

 

Kako prenose mediji, turistima iz Srbije koji se trenutno nalaze u Grčkoj biće omogućeno da završe svoje aranžmane. Ranije je Prva TV nezvanično saznala ovo iz diplomatskih izvora. Takođe, ranije ni ministarstvo spoljnih poslova Grčke nije za Tanjug moglo da potvrdi informaciju da će Grčka ponovo zatvoriti svoje granice za državljane Srbije zbog pandemije virusa Covid-19, ali nije isključilo takvu mogućnost. Tanjug se obratio dežurnoj kancelariji u Ministarstvu spoljnih poslova Grčke, koja je zadužena za sva pitanja i informacije vezane za pandemiju virusa, i na pitanje da li je tačna informacija da će Grčka ponovo zatvoriti svoje granice za državljane Srbije dobio sledeći odgovor:

''Nemamo potvrdu o tome. Čuli smo istu informaciju. Verovatno će biti zatvorene granice, ali kao MSP ne mogu da potvrdim tu informaciju u ovom trenutku'', rečeno je Tanjugu u toj kancelariji u telefonskom razgovoru.

 

preuzeto sa - b92.net

 

 

Edited by neshaoct
dodao sadržaj sa linka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugarska zatvorila granicu za sve, pa i Srbe

 

barijera mala.png

 

U Bugarskoj je od danas, pa barem do 31. jula na snazi nova privremena zabrana ulaska na njenu teritoriju svima bez obzira na njihovo državljanstvo, preko svih graničnih prelaza, vazdušnim, pomorskim, železničkim i kopnenim putem. Privremena zabrana ulaska u Bugarsku odnosi se i na državljane Srbije.

''Izuzetak od navedene zabrane dozvoljava državljanima Republike Srbije, koji mogu tranzitirati preko Republike Bugarske sa ciljem povratka Srbiju. Tranzit se dozvoljava jedino u slučajevima kada može da se garantuje neodložno napuštanje teritorije R. Bugarske''. Najnovija mera naišla je na veliko negodovanje naših građana na društvenim mrežama, ali bilo je i onih koji su se hvalili da su uspeli da pređu granicu i pre zabrane.

 

preuzeto sa - b92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al sam se provuko u dlaku... Otišo 05.07., a već 06.07. Grci udarili tarabu. Vratio se 15.07., a 16.07. i Bugari udaraju tarabu... :rofl:

 

Inače Makedonci juče pustili tranzit od 18h (ja neinformisan išao nazad preko Bugarske), a na pitanje prijatelja koji je prelazio do kada to važi dobio odgovor: "Do 00h večeras sigurno, za dalje ćemo videti!". :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da me je ove godine proo....alo kao nikada! 27.6. kroz Bugarsku bez testiranja, bez zadržavanja, sve granice za 20 minuta. 7.7. povratak kroz Severnu Makedoniju, bez zadržavanja, sve granice za 10 minuta!!!

Znači ostao je još @Martin da se vrati! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi, kroz iglene uši, hrabro.
Navikao sam od detinjstva ići krajem avgusta, pa malo načepim i septembar, nekako mi sunce tada odgovara, boje i toplina vode, mada još lepše septembar, ove godine sam odustao od toga još krajem marta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se. Super smo se proveli.:D Put nikad gori i duži. :rolleyes:

Kroz Bugarsku moraš oprezno - em vodiš računa na ograničenja, em Bugari voze u stilu Balkanska Mafija. 

 

Croma se ponašala kao tenk, vaistinu. Bilo problema sa boost crevom (turbo-interkuler) pa smo se nazad vratili bez problema ali do 2000 obrtaja. 

 

Ko hoće da vidi kako izgleda smak sveta - nek poseti Grču u sred turističke sezone.

Grci očajni. Pukli su poprilično, naročito sever - Halkidiki, Olimpska regija i tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...