Jump to content
FAS Goran
nstyner

Leto 2018 / 2019 / 2020 / 2021 / 2022 - Grčka

Recommended Posts

Hvala na predlogu. Razmisljali smo izmadju Neos Marmarasa, Lefkade i Tasosa, i nama je Tasos je bio najprivlacniji. 

Nadam se da  je ostalo nesto za sredinu avgusta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tasos je fenomenalan ali
Sitonija od Nikitija prema Sartiju  najlepsa vozacka trasa
Taj put ta priroda to je meni nesto najlepse

Put koji je dovoljno sirok pun krivina uzbrdica nizbrdica fenomenalnih predela fenomenalnih pogleda vidikovaca

jednostavno uzivanje u voznji
Po meni jedan od najlepsih vozakih puteva

Edited by clockwork_orange

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/16/2021 at 3:49 PM, Dzimbo said:

p.s. poslao sam zenu u prodavnicu da mi kupi grcko pivo, misleci na mythos ili alfa ili sta vec, ona mi kupi Amstel.. nije se bacilo. :thumbup:

 

Domaci zadatak u prilogu! :)
Vergina je prilicno dobra, a Kaiser najbolji. 

qq.jpg

q1.jpg

q2.jpg

q3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U odlasku sam putovao nocu pa nigde policiju nisam ni video, u povratku (posli oko 3 i 15 po nasem), kroz MKD na svakih 80-100km po radar. Guzve na Evzoniju nije bilo a na Presevu se cekalo nekih 30 minuta.

Ko bude isao u Neos Marmaras, svaka preporuka za klopu u Las Pakosu, giros i open burger su im brutalni a lepsi pol kaze da je cezar salata bila odlicna. Lagomandra plaza (manje od 10 minuta voznje) je idealna za parove sa malom decom jer ima borovu sumu u kojoj moze ceo dan da se provede u hladu.

@Dale nisam ljubitelj psenicnog piva, ali volim da se osvezim. :D Probao sam Kaiser, Fix, Mythos, Alfa, Argus, neko na V kao Valkira (u restoranu pa se i ne secam), od svih mi je Alfa (pa kako drugacije) najbolje legla a najgore Mythos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, lira ovo-ono i gorivo i hrana i garderoba (koja je oduvek bila višestruko jeftinija) su super jeftini... Samo treba otići kolima do Turskih letovališta  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se zapljunem i ja..;)

U nedelju se vratili iz Toronija(Sitonija)

Situacija sa granicama u odlasku po 15min svaka,radni dan je bio,povratak na izlazu iz Grčke neka dva sata ali sam uleteo posle nekih sat čekanja na terminal upravo otvoren pa sam smanjio sigurno sat čekanja,užasna gužva još neki Scenic prokuvao...strašno!Na MK 20 min,i na našoj oko dva sata...

Vreme bilo ok,smeštaj odličan,ekipa isto a što se piva tiče cepao se Ermis Gold,odlično pivo po meni kizi samo tako...:laughing:

Spržismo nekih 2400km,oko 500 po Sitoniji,Meri odlično odradila posao sa potrošnjom po bordu 6,1l...realno mislim oko 6,5l pičila se klima mloogoo vruće bilo!

Mcard u MK,funkcioniše bez problema :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odluka je ipak pala na Neos Marmaras ovog puta zbog pozara. Gledao sam ima dosta lepih plaza po Sitoniji pa cemo to obici ovaj put.

Izvinjavam se ako sam dosadan malo ali moram jos jedno pitanje :D 

Gorivo u Makedoniji, gde sipati? Planirao sam da sipam da imam do malo posle granice i da dopunim pred granicu sa Grckom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Nikola 1.6 said:

Gorivo u Makedoniji, gde sipati? Planirao sam da sipam da imam do malo posle granice i da dopunim pred granicu sa Grckom.

Nakon ulaska u Makedoniju na Lukoil-u (15-tak km posle graničnog prelaza).

Neposredno pre izlaska iz Makedonije na Okta pumpi (bukvalno par stotina metara pre graničnog prelaza).

 

Autoput kroz Severnu Makedoniju (pravac ka Grčkoj) je u prvoj polovini kilometara loš (talasast, ima ulegnuća, ima rupa). U drugoj polovini kilometara je dobar, prepoznaćeš i po tome što je to novija deonica. Pravac od Grčke ka nama im je bolji, ali generalno Severna Makedonija ima loš autoput kad se uporedi sa Srbijom.

Na granici dele njihove kartice za putarinu (mislim samo još do 15. Avgusta), tako da ako te slučajno ništa ne pitaju reci im da si u tranzitu do Grčke, kako bi ti dali tu karticu. Nije tag, ne mogu da se prođu naplatne rampe bez stajanja, već moraš da staneš na svakoj i prisloniš karticu na čitač (kao kod nas kad izlaziš iz tržnih centara). Ima radara, ali realno...neće ti se ni voziti preko ograničenja u prvoj polovini autoputa jer je, kao što rekoh - loš. 

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites
Just now, Nikola 1.6 said:

Mislio sam da nema goreg puta od naseg kad ono medjutim :wacko:

Naši autoputevi su veoma korektni. Ima pravaca koji su idealni. Bukvalno idealni.

Ima još uvek i starih deonica koje nisu idealne jer nisu stigle na red da budu sređene (tačno ćeš do Niša moći da primetiš razlike)...ali, ako nastave da ih sređuju kao proteklih godina...za relativno kratko vreme naši autoputevi će biti odlični. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U boljem je stanju od pojedinih u Evropi po vise faktora, valjda sto toliko skupo placamo putarinu

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako uporediš cene patarine u SMKD i putarine u Gr sa kilometrima i našim videćeš da smo još i jeftini!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...