Jump to content
FAS Goran
integralac

Mišljenja o kvalitetu oglasa / Kako najbolje napisati oglas?

Recommended Posts

Nisam siguran da ovakva tema postoji

Naime, cesto imam neko vozilo na prodaju, neke sam neverovatno brzo prodao, neke uprkos niskoj ceni teze a nadao sam se da ce lako otici

U razgovoru sa ljudima cesto sam imao zamerku na oglas, nekad tekst, nekad slika, sta god

Otvaram ovu temu s namerom da forumasi postave svoj oglas i da cuju misljenja drugih forumasa kako im sve to deluje i sta popraviti

Evo pocecu od svog oglasa na PA

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11632464/citroen-c3-picasso-14-16v-ch

cena je mizerno mala za ovo vozilo, najjeftiniji na oglasima

 

5a5a90c746de1_Polovni_Citroen_C3_Picasso_1.4_16v_CH_2010._god._Polovni_Automobili_Srbija_Kruevac_-_2018-01-14_00_02_53.thumb.png.5a24881e230b4e2338606d21233b3515.pngIMG_20171112_155444_Darkroom_20171114.thumb.jpg.280e4ee19052627289373670de94a815.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi brate časove kod Dule021, šta da ti kažem :D Mora to više da se okiti, mislim na tekst, kao kada pišeš pismeni iz srpskog u sedmom osnovne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih voleo da tema krene opet prema Duletu, on je moj drugar i veoma ga postujem

Neces verovati za jedan automobil sam bukvalno prekopirao tekst sa njegovog oglasa od pre 2 godine a vezano za isti model

 

A konkretno za citroen sam imao drugi tekst i juce sam bas uprostio, ovo je bilo

 

Automobil u generalno dobrom stanju
Motor lepo radi i vuce neverovato dobro, ima lanac
Menjac i kvacilo savrseno meko i lepo odvaja
Trap maksimalno utegnut, nema luftova
Karoserija u prvoj boji sa ponekom ogrebotinom
Nema policu u gepeku i rezervni kljuc
Prenos obavezan i ulazi u dogovorenu cenu
Doteran je iz Svajcarske

Edited by integralac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa, možda bi mogle slike da budu bolje, ne zezam se ni malo.

Ovo su fotke sa oglasa od moje bivše Škoda Felicia 1.9D, ortak je fotografisao sa nekim solidnim aparatom, ništa preskupo, al nije mobilni telefon.

2.thumb.jpg.cc7b936256fd11ae950fb941a32a3634.jpg3.thumb.jpg.1078a03fdf898efecbd5b1af4fed6081.jpg4.thumb.jpg.695428d1337d45846afe663e1285bb1d.jpg5.thumb.jpg.692461cbef28fcc8a7655f26b61a854f.jpg6.thumb.jpg.76b6a9a3d253125939087cc26beed60f.jpg

Mislio sam da je nikada neću prodati, jer je motor duvao, ono, bacao je ulje na šipku i dimio, al je otišla, za naravno razumnu cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodao sam dosta vozila, kupci jednostavno vole da procitaju detaljan opis, napisi sta je sve radjeno na autu od servisa. Jos jedna stvar, potencijalni kupci izbegavaju najjeftinija auta iz oglasa, ja prvi mislim da tu nesto ne valja cim je dosta ispod cene.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) Sa prvim delom tvog pisanja se slazem, obicno i ja lepo opisem sta i kako ali ova druga stvar mi nikad nije bila jasna

Kakve veze ima sto je najjeftiniji, meni ta cena odgovara, uzeo sam ga povoljno i mogu da dam na toliko, mozda mi se zuri pa je ispod cene, mozda prodajem bez zarade, mozda sam mnogo bogat pa mi je svejedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se slika tice, ja sam bas obrnuto gledao kad sam prodavao auto (prodao za 5 dana).

Sve sam se trudio da prikazem realisticno, i bas namerno nisam hteo da koristim aparat, i da cekam da svetlo bude kako treba, da ne bude da ulepsavam situaciju.

Nego mobilni telefon, i na parkingu. Da ne bi potencijalni kupci pomislili "sta ovaj lik glumi sa fotkama, sigurno je morao jer je auto neka prevara".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno vise nema pravila...  Da oglas treba da bude dobar, detaljan i da auto treba da bude lepo uslikan - to se podrazumeva. Ali to nema veze sa prodajom. 

 

Screenshot_21.jpgScreenshot_28.jpg

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11612328/mercedes-benz-b-200-turbo

 

Sta mislite da fali mom oglasu, osim sto ima 35ccm viska   :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko ne zeli da proda kola moze mene da pita za neki savet :lol:

 

Moj auto je bio na ogasima sigurno 4 meseca uz ukupno mozda 20-30 poziva za ceo peirod. Samo jedna osoba je dosla i da pogleda auto (tj 2, ali prvi koji je pogledao je kupio, tako da su drugi stigli samo da ih pozovem na pivo :D )

 

Mozemo mi da pricamo sta hocemo, ali muke su prodati npr Stila kada ima jos 1100 slicnih na oglasima i cene setaju samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, integralac said:

...Otvaram ovu temu s namerom da forumasi postave svoj oglas i da cuju misljenja drugih forumasa kako im sve to deluje i sta popraviti

Evo pocecu od svog oglasa na PA

https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11632464/citroen-c3-picasso-14-16v-ch

 

Tebi iskreno savetujem da podignes cenu i da sacekas pravog kupca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing

 

Tvoj oglas nema neku posebnu manu, mada sam ja merodavan u pm ali imas auto koji nije zelja prosecnog slabo situiranog Srbina, tako da to je to, cekaj pa ko dodje uvaljuj

 

Za citroena ostavljam ovu cenu do kraja nedelje, ako se niko ne pojavi (a zovu sad dosta) podizem na realnu i cekam kupca, prodaja krece u februaru pa ce neko da naleti valjda

I definitivno mislim da ne treba previse opisivati, dok sam detaljno pisao slabije zvali, vidi sta i kako pa i ne mora da zove, a ovako mora jer ne zna sve podatke a kad vec pozove :devil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...