Jump to content
FAS Goran
Veki

Fiat Punto mk.2 - kućište filtera vazduha

Recommended Posts

Otkad sam kupio auto (Punto 1.3 MJet) slomljena mi je pecurkica jedna od dve na kojima lezi filter vazduha. Sada je opet slomljena pa sam slomljenu krpio tako sto sam na nju rezo navoj i zavarivo parce safa.

Problem je jer ne znam na koju visinu da je postavim jer je majsor skinuo plastiku strugom da nareze navoj, pa mi sada kuciste filtera krivo naleze i dere gore postavljenu oblogu haube.

Ako znate gde moze da se kupi pecurkica nova ili polovna sa komplet navojem osafljenim iz poklopca glave, pisite. :thumbup:

Puno pozdrava za sve sa foruma.

 

image.jpgimage (1).jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz kolega, evo i mene muči taj "problemčić" već drugu god i jedini odgovor je - otpad !!! ali em što 99% nema, a onaj 1% zaceni da je Delta mala beba za njih :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iso sam po otpadima i nema ovih sa multijet motorom tako da cu kad u avgustu budem isao u Sabac pogledati tamo. :wallbash:

Nije meni sad lose odradjeno al je ruzno a plus mi dere onu oblogu haube ako je bas sredi onda ne moram ni da menjam,jer mi je dole sad navoj za 13 kljuc tako da nema sanse da pukne ovako obradjena :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neko kuciste filtera od Punta mk2a 1.8 HGT koje mi dugo stoji, pa me interesuje ako neko slucajno zna da li je to kucista isto kao i kod 1.9 dizela, posto mi deluje veoma slicno?

Evo slika mog kucista

 

ffa70.jpg

 

Evo slika iz oglasa (sa neta) gde su jedan pored drugog HGT i 1.9 D

 

ffa71.jpg

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter koji se umece je isti, a sad mozda se kucista malo razlikuju ali predpostavljam da ti to nije bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, i ja imam problema sa tim nosačima za kućište filtera vazduha. ba s bila slomljena. Rešio sam to ali mi rešenje nije prava stvar. Na otpadima kućišta filtera i tih nosača nema, a kada ih i nađem, to je baš bezobrazno skupo.

Razmišljao sam o ubacivanju drugog kućišta filtera koje je mnogo bolje rešeno. Problem je i protokomer koji mora da bude u cevi istog prečnika kao ina originalu.

Za sada sam na nivou projektovanja. Imam nekoliko mogućih zamena. Razmatrao sam varijante sa kućištem od corse 1.3 cdti i od punta 1.9 jtd.

Od Corse je zgodna varijanta, ali treba upasovati protokomer a i problem je i posuda za rashladnu tečnost. Od punta 1.9 jtd, čini mi se da je lakši za ugradnju (montira se ispred akumulatora).

Ranije, kada sam imao Picasso, i njiga su mučili isto nosači poklopca motora. Bili su jako skupi, teško su se nalazili a pucali su po 2-3 svake godine. Umesto fabričkih nosača ugradio sam nosače hladnjaka od Audi-ja 100 a identični su i nosači auspuha od Renoa 4. To je bilo kvalitetnije, trajnije i mnogo jeftinije rešenje od originalnih. Posle te zamene više mi nikada na Picassu nije pukao nosač.

Takav isti nosač mogao bi da se ugradi i na punto 1.3 mjt umesto fabrička dva nosača kutije filtera vazduha. I više nikada ne bi imalo problema sa njime. Problem je što nigde ne mogu da ga kupim u Lazarevcu.

Da li je neko do sada pokušao da reši ove probleme?

Stavio sam i neke slike kako taj nosač izgleda a cena mu je bila smešna, nešto kao kada bi sada jedan platili 50 - 100 din.

 

nosac-hladnjaka-audi-100-audi-a6-1-8-2-0-2-5-tdi-topran-19312736.jpg

NOSAC-HLADNJAKA-AUDI-univerzalni_slika_XL_22710317.jpg

nosač hladnjaka audi 80,90,100 passat.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam proveravao tecnosti u Puntu i slucajno skontam da mi se kućište filtera vazduha pomera,da nije pricvrsceno kako treba....U pokušaju da ga pricvrstim skontam da je polomljena rupa na motoru kroz koju prilazi šraf...Nešto sam smuvao i sada stoji učvršćeno,ali nije trajno resenje....Mislim vidi se da je glupavo ali drzi za sada...

Neverovatno mi je da su to tako smotano rešili,a neverovatvo mi je i da se slomilo!

 

20180113_195513.jpg.72600a722373e67ebf49fa903c516831.jpg20180113_195430.jpg.6e56394d6c129070e587267f786a2115.jpg20180113_195416.jpg.9a1532c00a64895e418f5ca01a36b146.jpg20180113_195508.jpg.65dfcab6080fe62c78f9ede9cb6e960e.jpg

 

Razmišljam o KN filteru,ovo su mi neke ideje,sa neta...Ova prva slika mi se vise svidja,jer deluje jednostavnije,samo kako da nadjem takav kn filter...Kako uopste kod nas moze da se nabavi kn flter dobar za punta

Ako neko pametniji ima neku bolju ideju...

 

km1.jpg.0de1f4508ad9f9cea927966c0c81478b.jpgkn1.jpg.bcd6c09cffe148b390f354a26a23ee9a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovane kolege

Evo da se ,,učlanim u klub srećnika" i ja sa ovim klinom-pečurkom, kako reče kolega Veki, Naravno duži deo ovog polomljenog šrafčeta je ostao u poklopcu ventila i bregaste. Samo nemojte da mi kažete da se ovo može naći u Torinu, čim se uđe druga levo! :( Ili na otpadima u zamenu za bubreg i dvanaestopalačno crevo. Punto je 1.3 multijet, 2010.-to, i prešao 105 kkm. Čuo sam pre par meseci potmulo klombaranje u leru, a onda kad sam rešio da istražim slučaj, gle radosti, klin je izašao sa sve kućištem za filter. Desni je u pitanju. Ima li leka apoteka?

Hvala na odgovorima

Pozdrav

IMG_7109_(1).JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...