Jump to content
FAS Goran
Punto1.2

Grande punto, letva volana

Recommended Posts

Znam da negde ima tema, ali iz nekog razloga ne mogu da je pronadjem. Verujem da ce se naci neko ko ce ovo prebaciti tamo gde mu je mesto ;)

Danas sam radio mali servis i dok je auto bio na dizalici, uocen je trag kacenje tocka za unutrasnjost kosa kada se smota pun desni. Daljim pregledom je ustanovljeno da su krajevi spona osetno razlicito zavijeni. Po preporuci majstora, otisao sam u Beogumu da srede trap. Tamo su mi nakon pregleda rekli da se volan moze vise namotati u jednu stranu, tj. da je neko nekada menjao letvu i da je promasio za jedan zub, te da odem kod mehanicara da demontira letvu i postavi zube kako treba. Mehanicar sa druge strane tvrdi da se softverski podesava polozaj volana i da pre toga treba centrirati trap.

U voznji ne predstavlja problem, ali definitivno kaci kada se namota pun desni i hocu to da sredim. U planu je prodaja vozila za par meseci, a nemam nameru ni da vozim ni da nekome prodam nesto sto ima problem.
Ima li neko iskustvo sa ovim problemom i kako ga je resio?

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Punto1.2 said:

Znam da negde ima tema, ali iz nekog razloga ne mogu da je pronadjem. Verujem da ce se naci neko ko ce ovo prebaciti tamo gde mu je mesto ;)

Danas sam radio mali servis i dok je auto bio na dizalici, uocen je trag kacenje tocka za unutrasnjost kosa kada se smota pun desni. Daljim pregledom je ustanovljeno da su krajevi spona osetno razlicito zavijeni. Po preporuci majstora, otisao sam u Beogumu da srede trap. Tamo su mi nakon pregleda rekli da se volan moze vise namotati u jednu stranu, tj. da je neko nekada menjao letvu i da je promasio za jedan zub, te da odem kod mehanicara da demontira letvu i postavi zube kako treba. Mehanicar sa druge strane tvrdi da se softverski podesava polozaj volana i da pre toga treba centrirati trap.

U voznji ne predstavlja problem, ali definitivno kaci kada se namota pun desni i hocu to da sredim. U planu je prodaja vozila za par meseci, a nemam nameru ni da vozim ni da nekome prodam nesto sto ima problem.
Ima li neko iskustvo sa ovim problemom i kako ga je resio?

Imali smo celu seriju letvi koje su bile fabricki prezupcene, neko ko je sklapao nije vodio racuna o centru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji li neko resenje sa ovom ili da idem da menjam letvu? U Beogumi rekose da treba da se skine volan i pomeri za jedan zub, ali oni to ne rade zbog air bag-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Punto1.2 said:

Postoji li neko resenje sa ovom ili da idem da menjam letvu? U Beogumi rekose da treba da se skine volan i pomeri za jedan zub, ali oni to ne rade zbog air bag-a.

Problem se ne moze resiti pomeranjem volana, nego se letva mora skinuti i prezupciti. Ne treba nova, ako ste negde u blizini Zemuna javite se....resicemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, Punto1.2 said:

Koliko vremenski traje ta popravka i koliko kosta?

Vremenski oko tri sata....a za cenu morate pozvati sutra u servis...ne znam tacno. 065 2193543

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/13/2018 at 7:05 PM, Punto1.2 said:

Danas sam radio mali servis i dok je auto bio na dizalici, uocen je trag kacenje tocka za unutrasnjost kosa kada se smota pun desni. Daljim pregledom je ustanovljeno da su krajevi spona osetno razlicito zavijeni. Po preporuci majstora, otisao sam u Beogumu da srede trap. Tamo su mi nakon pregleda rekli da se volan moze vise namotati u jednu stranu, tj. da je neko nekada menjao letvu i da je promasio za jedan zub, te da odem kod mehanicara da demontira letvu i postavi zube kako treba

Može li neka informacija o pomenutom problemu, primetio sam da se kad namota pun desni (samo kad je pun desni) začuje kao neki zvuk "kačenja" metala o nešto. Kako je problem rešen, ako je uopšte isti problem kao kod mene. Hvala :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...