Jump to content
FAS Goran
horvat

Subotica - Prag

Recommended Posts

Pa sad ne bi trebalo preterivati bas sto se Bg-a tice, jeste da grad nije sredjen ali da moze da se sve obidje za 3 sata, to nije tacno...

Zavisi od afiniteta, sad je zima i nije bas sjajno vreme za duze setnje po gradu ali Kalemegdan je lep u svako doba godine i samo na njemu postoje muzeji koji su interesantni (pre svega mislim na Vojni muzej koji ima i lepu kolekciju orudja i oruzja i na otvorenom koja se ne naplacuje, sto je samo po sebi dovoljno interesantno, kako za odrasle tako i za klince), tu je  i zooloski vrt i fenomenalna tura po Kalisu gde se uz zanimljivu istorijsku pricu vodica obilaze lagumi i degustira vino, pa ko voli moze da se upozan  sa istorijom grada na jedan specifican nacin. To je sve u krugu od 500m... Pa onda Knez Mihajlova sa lepim knjizarama, radnjama, kaficima, za klopu i starogradsku muziku treba posetiti Skadarliju, nama koji smo rodjeni ovde je sve to dosadno i vec vidjeno ali za nekoga ko dolazi prvi put, sigurno nije...Na 25. maju se iznajmljuju bicikli i odatle postoji staza do Ade Ciganlije gde je tokom letnjih meseci stvarno zivo i svi koji su mi dolazili u posetu su bili odusevljeni sadrzajem za decu i opustenom atmosferom...

Nije lose obici i Avalu, popeti se na toranj odakle puca pogles na Sumadiju i sam grad, opet kazem, ko je bio 100 puta, njemu je to dosadno, ali za turistu je to savim ok destinacija za obici. Ima sta da se vidi i po muzejima, nije da nema, samo treba odabrati prema licnom afinitetu. Sam grad jeste zapusten i oronuo ali ne cine samo fasade grad..

Bg jeo oduvek privlacio turiste i namernike svojim duhom (sto bi rekli nasi stari), u danasnje vreme poznatijim kao vibe, ljudi su uvek raspolozeni za bleju i kafenisanje i to se oseti na svakom cosku...Ko je gurman, kapiram da ce mu Bg ostati u lepom secanju, klopa je odlicna i raznovrsna, cak i na ulici moze dobro da se jede, za malo novca...

Ukoliko se potrefi da je u gradu jos neki dobar koncert, sajam ili utakmica, ugodjaj moze biti potpun, sve zavisi od interesovanja...

I Noc muzeja je odlican termin za posetu, tada stvarno moze svasta zanimljivo da se vidi...

Pa onda malo Gardos, Zemun (jes, nije bas Bg ali je blizu i lepo je)...hranjenje labudova, setnja pored reke...

Ne treba bas da se stidimo svog grada, bar ja nisam u tom fazonu...jeste da jos puno toga mora da se uradi da bi nam doslo vise turista ali nije bas totalno dosadno i ovako...

Ko god i kad god da dodje, nece se pokajati sigurno, samo bi trebalo da se informise u vezi onoga sto ga interesuje...

Edited by lufti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...