Jump to content
FAS Goran
dellas

BMW 320d (Chapter 4)

Recommended Posts

Auto jos nije stigao (trebao bi u petak), ali da mu napravim malu uvertiru, zasluzio je :)

 

Bice to, ja mislim, sedmi BMW u mom vlasnistvu, za svakog od prethodnih postoji neka prica, pa je red krenuti od toga.

 

Epizoda 1

Sve je pocelo sasvim slucajno pre 5-6 godina kada sam lagunu 1.9dci menjao za bmw 520i e34 i doplatu. Taj bmw je bio u uzasnom stanju sto se tice enterijera, exterijer manje vise ok za svoje godine, ne radi na benzin, obican plin, sve u svemu jedan KRS koji je na trapu bio utegnut i koji je cak i u takvom stanju mogao da pruzi uzitak voznje bmw-a. Do tada sam promenio 10ak automobila i to uglavnom gti, vts, hgt, cabrio i slicne varijante ali nikada nisam vozio bmw. Pozeleo sam da kupim jedan dobar primerak, sto se ubrzo i desilo.

(Nemam sliku tog auta :( )

 

e46 - no1

Primerak koji sam kupio je zaista bio perfektan, oprema ne bas na zavidnom nivou (nisam se tad toliko ni razumeo u opremu kod njih) ali zato generalno stanje vozila kao da je 10 godina mladji, savrseno ocuvan, savrsenog izgleda sa savrsenim motorom (3.0d). Prvo pa musko, kako bi rekli nasi ljudi. Zaljubio sam se na prvi pogled i u prvoj voznji pa sam ga morao kupiti. Na zalost ljubav nije predugo trajala zbog mog plana oko odlaska u Ameriku, pa sam ga nakon manje od pola godine druzenja prodao, jako tuzan dan za mene. Inace auto i dan danas vidjam, na NBG je i nije bas u stanju kao sto je nakd bio...

 

IMG_20141009_085415.jpg

 

e34 touring

Nakon prodaje resio sam da kupim neki jeftiniji bmw dok ne odem preko bare, auto na kom necu mnogo izgubiti ili koji cu potencijalno zadrzati iako odem. Odluka pada na e34, zbog svoje cene pre svega, ali i zbog onog osecaja koji me je i doveo do razmisljanja o prelasku na bavarsku marku. Jedino sto nalazim u tom trenutku u dobrom stanju za korektnu cenu biva jedan touring, nije bilo puno dvoumljenja kupio sam ga nakon par minuta gledanja. Auto me je lepo sluzio tih opet negde manje od pola godine, jer mi se srusio americki san (na srecu ili zalost), pa sam resio da uzmem opet nesto malo ozbiljnije.

 

SC20141225-224035.png

 

e39

Sasvim prirodna odluka je bila e39, e46 sam imao, e34 sam takodje imao i kao limo i kao touring, zeleo sam nesto ozbiljnije i izbor se sam nametnuo. U pitanju je 530d u full opremi (siber,koza, m volan, xenon itd itd.) Auto na prvi pogled u jako dobrom stanju spolja i unutra, uz par mehanickih nedostataka pre svega na trapu. Ali to je samo prvi pogled, na drugi pogled krecu problemi, dizne, pumpa, kompletan prednji i zadnji trap, kocnice, turbina...cca 2500 eura ulaganja dok nije u stanju u kom je danas, a danas je u vlasnistvu mog drugara koji ga vozi cipovanog na 225 ks i sluzi ga perfektno uz kvalitetno odrzavanje. Meni se auto dosta ogadio sta sam sve morao raditi na njemu, nikad nisam bio spokojan i jednostavno sam resio da se vratim na e46 koji mi se puno bolje pokazao (zbog stanja, ne zbog kvaliteta).

 

IMG_2504.jpg

 

e46 no2

Kako sam polako ucio neke stvari kod bmw-a, koliko je bitna oprema, stanje, odluka je pala na jedan e46 koji je bio jako jako dobar i jako dobro opremljen (mf, sport sedista, xenon, pdc...), imao je pravih 300k sto zvuci mnogo ali uz kvalitetno odrzavanje od prvog dana auto je presao kod mene 35k bez ikakvog troska osim xenon sijalica i malih servisa. Auto je kupljen kod nas i odrzavan propisno sve do trenutka kada je dosao kod mene, svaki servis je bio zabelezen. Druzili smo se lepih godinu i po dana ali je u jednom trenutku nesto u meni prelomilo da necu da placam vise harac za kubikazu, preskocio sam reci i ovaj je bio 330d, zaista nerealno spram cene i vrednosti vozila. Od mene ga kupuje momak iz NP, ostajemo u kontaktu jer je decko zaljubljen u taj auto jos uvek, hoce cak i da mu plati tablicu 86k din pored registracije od 90 :blink::D

 

IMG_0329.jpg

 

e46 no3

Odluka naravno pada da udjem u kubikazu koja nije "luksuz", razmisljanje opet izmedju e39 i e46 ali kako e39 nema dobar motor da ponudi do 2000ccm, odluka pada na 320d u touring varijanti. Zasto touring, totalno neplanirano, zbog opreme i stanja pre svega, a i same prakticnosti, volim ono zadnje staklo koje se otvara da ubacis stvari. Oprema naravno jako dobra, koza koja je u savrsenom stanju (auto ima neverovatnih 180k pravih), dosao je sa juga Italije sa nekim anomalijama po branicima i krilu, a km nije dirana sto mi je bilo najvaznije. Auto koji bih sigurno i sada vozio ali na zalost sa njim sam imao udes i to dva puta za kratko vreme, oba puta tudjom krivicom pa resih da se otarasim "malera".

 

20170923_132515.jpg

 

Epizoda 7 (ne serija 7 na zalost, vec serija 3 :) ) je takodje e46 320d, cetvrti po redu, ali ovoga puta limuzina.

Pored velikog neckanja da li uzeti alfu 159 ili bmw 120d, opet sam uzeo e46 320d. Ne znam ni sam zasto, pojavio se primerak koji zadovoljava sve moje kriterijume sto se tice stanja i opreme (mf, sport sedista, pdc, xenon, navi, 18...), ocuvan i odrzavan sa uradjenim velikim servisom (sve osim lanca naravno), sa novim gumama 18, novim zimskim 16, primerak na kom se nije stedelo. Iako me je 120d kupio voznim osobinama, a alfa 159 prelepim dizajnom, nije bilo mnogo razmljanja resio sam da ovim autom zaokruzim pricu sa e46. Na zalost nemam jos uvek slike ali bice uskoro :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svaka ti cast! :D Pretpostavljam da se ljudi rode tako. Menjaju automobile, k'o carape.

S pola snage, laganina...

Za mene je to cimanje i stres, koji gledam da sto redje imam.

Cekamo pricu o novom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitam kupovinu! Čekam slike:thumbup:

Odlično otvorena tema!

 

@Smireni slični smo po tom pitanju. Gledam da vozim što duže (ako me dobro služi naravno) isti auto. 

Svaka čast ko može, hoće i ume da menja često. Još ko voli da drži sve cakum-pakum skup to sport izađe. 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala bas i meni isto to pade na pamet :) . Alal vera kada imas volje da se za 5-6 godina zezas sa 7 automobila, a opet si na relativno slicnom.

Tj. smaranjem sa prodajom, trazenjem, kupovinom, utezanjem i ulaganjem po kupovini - mada, ja sam jos gori, totalna kontra ako nesto dobro sluzi :D .

Zelim ti apsolutno suprotno iskustvo u poredjenju sa prethodnim autom - puno bezbednih kilometara i uzivanja ;) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako godine prolaze i ja sam u fazonu da se skrasim, ali uvek nesto iskrsne :) Evo ovaj nek bude dve godine i ja sam zadovoljan, posle je stvarno vreme za neku noviju generaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Def. je posle ovog vreme za neku noviju gen., i nikad više e46. Ne zato što nije dobar, već zato što si ih imao/imaš dovoljno. Čestitam od srca i uživaj u ovom sada, ali posle nešto drugo. Recimo tu seriju 1 dok si još mlad  :P 

Ja tako razmišljam, davno sam rekao da nikada neću imati dva puta isti model auta kad auto industrija u ovo naše doba ima toliko da ponudi. Samo i jedino me baby Lexus - IS privlači, onaj prvi, zato što je nvrvtn auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Premier, kupio sam ga pre svega, jer sam bio srecan kao prvi put kad sam uzimao e46, ne znam zasto :)

 

Mada je serija 1 definitivno nesto za cim ostaje zal, ukoliko je preskocim u buducnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa kojim znanjem se ide u kafanu  khm khm hocu reci kuouje BMW :)

 

dovi automobili, moje misljenje da je BMW perfekcija u tehnologiji

 

e sad, ocekivao sam bar e90 :D

 

salim se.. cekamo slike i nek te sluzi dobro ta proverena masina ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas po dogovoru preuzet auto, da ne ureknem pu pu, stvarno utegnutiju e46icu nisam imao. Da nekome prekrijem kilometrazu i dam da provoza rekao bi 100k po mehanickom stanju, a km je daleko veca.

Uglavnom ono sto je bitno od podatka 320d 150ks, 5 brzina, 2002 godiste, uvoz iz Holandije.

Od opreme ima Sport sedista i Sport MF volan, Parking senzore, alu felne 18 i 16, tempomat, senzore za kisu i za svetla, xenon projektore i jos ponesto. Ono sto je zanimljivo da nema su zadnju podizaci :lol:

Nemam neke specijalne slike, par bzv slikanih malopre sa zimskim setom i jednu sa letnjim koji tek ceka montazu. Prvi put da ja kupujem auto sa svih 8 novih guma, obicno kad stavim nove prodam auto :)

 

 

image.jpgimage (1).jpgimage (2).jpg

20180112_172432.jpgimage (3).jpg

image (4).jpgimage (5).jpg

image.png

 

Sve u svemu za pocetak cu da skinem klapnice iz usisa, jer navodno nisu dirane, da nekako ova kljesta kociona vratim u crnu ili koja je vec boja fabricki, poliranje, servisi, pa letnji set ...

Uskoro neke ozbiljnije slike, taman kad se sve to odradi i predje na letnji set.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svidja mi se prica i vidim da si zadovoljan kupovinom, iskreno, malo manje mi se svidja auto. Boja je glavni razlog, sivi mi je bio bomba. Ja sad k'o zena, al' eto, kol'ko da kazem nesto :blushing: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek nisam stigao ni da ga operem kako treba, shame on me. Uglavnom za sada prezadovoljan, najvise mi se svidja tisina dok su svi katalizatori tu, do sada ni jedan koji sam gledao to nije imao :)

 

Evo jos par slika, mada one prave cekaju letnji set.

 

image (7).jpgimage.jpg

55a.jpgimage (1).jpgimage (2).jpg

 

Ono sto cu verovatno prvo dodati je lip spojler za gepek, mislim da bi legao dobro.

 

3027bmw-e46-m-pack-diffusor-coupe-rear-bumper-without-pdc---500x.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par slika od prethodnog vlasbika sa letnjim setom. Inace ja cu u jednom trenutku verovatno ici na drugu felnu isto 18, style 135, ta mi se najvise svidja.

 

20180118_182439.jpgIMG-20180118-_WA0016.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad jednom sednes u Premium tesko kasnije izlazis iz njega pa nek je i stariji ali se oduvek znalo da  je BMW oduvek bio zelja mnogih.

Lepe su mu ove felne 18.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dule 021 Slazem se sa tobom, jednostavno se ne osetis isto u drugom autu.

 

@skile86 Hvala drug, felne sam oglasio na prodaju jer bih isao na style 135, jer je fabricka za taj model i uvek mi se svidjala.

 

U pitanju je ova felna

 

9_EVc_S.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja i ne vidim neku razliku između ovih točkova:blink:. Dosuše preko telefona sam

U svakim slučaju odlično izgledaju i točkovi i auto sa njima!

Iskreno jedne od lepših felni za BMW samo mi je @kolega.jankovic pokvario utisak o njima kad je skoro iste "kotrljao" na Stilu. :unsure::P Žabari plagijatori:angry:

 

Koja cena je za taj set što prodaješ? U kakvom su stanju. Komšija kupio f30 pa mi reče da hoće da uzima neke felne...

 

Sad uvećah nekako, ove što hoćeš imaju manji broj kraka i nisu sa poliranom prednjicom. Izdaleka baš liče jedne na druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glavna razlika u tome sto ove druge nisu fabricki isle na e46 i druga razlika Made in Italy vs original BMW. Inace felne su korektne, cena 300eur moze i nize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...