Jump to content
FAS Goran
Zvezdo

K: DSLR ili sl.

Recommended Posts

Potreban mi je solidan foto aparat ili stariji DSLR sa objektivom. 100€ je max cifra koju sam spreman da izdvojim. Dakle može i nešto sa min 10x optičkim zumom i 10 mpx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam profesionalac i kasno mi je da postanem. Imam kvalitetnu  opremu ali na film...  ne treba mi ništa što ću koristiti svaki dan odnosno većinu vremena će stajati neiskorišteno tako da će posao odraditi i ono što je netko iskoristio. Osim toga gledam oglase i čovek se iznenadi za koliko malo para se može kupiti dobra stvar samo treba biti brz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff! pa to je 50% vise od onoga sto sam spreman da izdvojim, Previse za nesto sto ce 99,9% vremena stajati u ormaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo Ne znam koliko se razumes, ali sudeci po tome kako klasifikujes zum, ne bas mnogo.

 

Ovo sto si ti pitao bi, recimo, bilo kao da sam ja ovde dosao na forum i pitao - Hteo bih da za hiljadu evra kupim auto C segmenta, da je mladji od 2008. da ide do 100kmh ispod 10 sekundi, i da je dizel. Onako neki fin autic....

Ti bi mi drugarski rekao - Drug, mozes samo da bacis pare na neki les, na nesto kradeno, da te neko zezne. To nije blizu realnog. To nema za te pare.

 

Najbolji izbor za tebe bi bilo nesto od Canon S serije (S110 ili S120) ili Panasonik lx7, to su bili napredni kompakt aparati, korektnog kvaliteta.

E sad to retko dolazi na oglase, i izvan tvog budzeta je.

 

Prosumer (kako ih zovu proZumer) nemoj kupiti NIKAD.

To je DJUBRE koje vuces da bi izgledao "profesionalnije" zato sto je "veliki aparat" a NISTA ne dobijes njime u odnosu na kompakt osim vece tezine, senzor je isti. Izlazni kvalitet moze da bude samo gori kad se koristi taj famozni ZUM. To samo potpuni amateri kupuju, koje nema ko da posavetuje, a zajebe ih neko. Bacanje para.

 

Mirrorless je izvan budzeta.

 

DSLR je ova analogija koju sam ti napisao sa kupovinom automobila, samo hocu D segment. Ne znam sta to povremeno dodje na oglase za manje para.

Za 100e sa objektivom? Nista sto valja sigurno.

Prvo do cega vredi dobaciti je recimo Canon 500D ili 550D, sa druge strane Nikon D90 (aaajde d5000 ili D3100, ali bolje ne).

 

Ne bih da zvucim ostro, veruj mi, dobronamerno ti dajem savet, da ne bacas pare, TOLIKO puta sam to video.

I da das jedno 250-300e i kupis nesto osnovno sto valja, neces biti zadovoljan.

Jer da bi dobio onakve fotografije si vidjao da ljudi prave DSLRom, one moraju da se obradjuju.

Da bi iskoristio pun potencijal opreme moras da fotografises RAW i da ih obradjujes. I naravno pre svega da procitas malo i naucis o svetlu.

To znaci ulazenje malo u pricu, da to bude jedan hobi. U tom slucaju, da znas, VRLO skup hobi. :)

Pljeskanje okolo u JPEGu, jednom u par meseci ti nece doneti nista.

Najbolje da pozajmis aparat, ili negde probas malo prvo, pa vidis. Recimo na okupljanju, ako se ikad iskombinujem da dodjem.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uffff! Ma mator sam ja za to da mi fotografija opet postane hobi!

Daaavno sam izasao iz te price od toga je samo ostala stara praktica i zenit i nekoliko objektiva.

Meni bi obicni napredniji kompakt savrseno zavrsio posao a nekako bi mi mozda prosumer najbolje legao jer nisam siguran odnosno APSOLUTNO nemam pojma da li bi mi ovi stari objektivi sa navojem mogli da se nabudze na neki DSLR.

Dakle spomenuo sam DSLR samo zbog toga jer imam par objektiva a ne zbog toga jer mi zaista treba.

 

Da ponovim kompakt sa nekim osnovnim podesavanjima mi zavrsava posao. Imam takvog ali je otkazao poslusnost pa mi ne pada na pamet da opet kupujem novog koji ce 99,9% vremena provesti u ormaru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako imaš stare objektive batali DSLR, uzmi neki Sony MILC starije generacije sa oglasa. KP, foto berza, dizajn zona, halo oglasi...

Ja sam pre 3 godine Nex3n sa 16-50 prodao za 200. Vidi pošto se kreću polovni A5000, npr. Ako je ispod 200, dobaci dotle, nabavi jeftine adaptere i šrafi šta hoćeš od objektiva na njega.

Jeftiniji DSLR su muka živa za rad sa starim objektivima. Batali tu rabotu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...