Jump to content
FAS Goran
@bane@

Razni blogeri, vlogeri... / YouTube auto-moto kanali

Recommended Posts

Britanski influenser gurnuo BMW u reku

 

bmw reka.jpg

 

Rajan Tejlor je prilično popularan Instagramer i Youtuber koji ima dosta fanova u Britaniji i širom planete. Međutim, ovoga puta, on je uradio malo neobičnu stvar kako bi zadivio svoju publiku. On je sa svojim prijateljima kupio stariji model BMW serije 3, a zatim ga odvezao na offroad puteve gde mu je ''izvadio život''. On i njegovi prijatelji su ovom jadnom automobilu radili šta god su stigli, a kada su ga poptuno pokvarili odlučili su da ga se reše na jako glup način. Pošto nisu znali šta će da rade sa njim, oni su BMW gurnuli u jednu reku i auto tako ostavili.

Međutim, policija je pronašla automobil u reci i uspela da ga poveže sa Rajanom, koji je uhapšen zbog ugrožavanja bezbednosti i ekologije. Sigurni smo da mladi influenser neće ići u zatvor, ali ga zato čeka prilično paprena novčana kazna.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Mikhail Litvin.

Prvo je pre par meseci zapalio svoj tadašnji Mercedes AMG GT 63 S jer se stalno kvario, dok ovlašćeni servis prvo nije mogao, a onda posle ni hteo da mu dovede auto u ispravno stanje (njegova strana priče). Posle više meseci tokom kojih je uključio u priču i centralu iz Nemačke, a kad je video da nema šanse da dobije ispravan auto, odlučio je da ga zapali i to postavi na internet. Od 24.10.2020. kad je video objavljen, skupio je preko 21.5 miliona pregleda:

 

 

Usput je pojeo i neki užas od zagorelih kobasica. :D 

Pošto više nije imao auto rešio je da kupi novi. Izabrao Porsche Taycan. Prema njegovim rečima, odmah u salonu je slučajno zamenio komande i zaleteo se 175.000 evra vrednim električnim bolidom kroz izlog salona. Naravno, priča je šuplja i niko ne naseda na nju, ali je isto tako činjenica da je auto zaista njegov:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

VinFast prijavio Youtubera policiji jer im je u videu ''popljuvao'' automobil

 

184799-vinfast 11.jpg

 

Vijetnamski proizvođač automobila VinFast je prijavio jednog od svojih kupaca policiji zbog komentara koje je na YouTubeu izneo o kvalitetu automobila. Tran Van Hoang, vijetnamski YouTuber sa 455.000 pratilaca, preneo je video zapise o svom novom automobilu VinFast Lux A2.0 koji sadrži ''neistinit sadržaj'' što je ''uticalo na reputaciju VinFasta'', objavila je kompanija u izjavi od 2. maja.

 

184798-vinfast 1.jpg

 

''Iako je gospodin Tran Van Hoang proaktivno uklonio te isečke, spasili smo sve dokaze i svoje žalbe poslali policiji'', navodi se u izjavi. ''Policija je primila naš zahtev i zakazala vreme za razgovor sa gospodinom Hoangom''. VinFast je deo najvećeg konglomerata zemlje jugoistočne Azije Vingroup i planira da lansira svoja električna vozila u Sjedinjene Države sledeće godine. Takođe se razmatra moguća prodaja deonica koja bi je mogla proceniti na 60 milijardi dolara, a planiraju da prodaju automobile u Kanadi i Evropi.

 

U sada izbrisanom videu, čija kopija je ostala na Internet Archive, Hoang je rekao da je ponosan što poseduje automobil VinFast i samo nevoljno ističe probleme. Vingroup je osnovao najbogatiji čovek Vijetnama, milijarder Pham Nhat Vuong, a deluje na područjima koja se odnose na nekretnine, odmarališta, škole, bolnice i pametne telefone. U izjavi za Reuters, VinFast je ponovio da ima ''dovoljno osnova da dokaže da to nije samo uobičajena žalba. Ovo je prvi put da smo nekoga prijavili vlastima da bismo zaštitili našu reputaciju i naše kupce'', rekao je VinFast. ''Ako bi se sličan incident dogodio tokom rada u Sjedinjenim Državama, takođe ćemo podneti zahtev vlastima u skladu sa lokalnim zakonom i za zaštitu naših zakonskih prava''. YouTuber Hoang je odbio da komentariše slučaj.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Audi nezadovoljan jer je press vozilo korišćeno za pomoć ljudima tokom poplava u Nemačkoj

 

audi test.jpg

 

Možda ste do sada već upoznali Mishu Charoudina i njegove YouTube video klipove na Nirburgringu, a ako niste treba da znate da ga njegov poslednji klip doveo u probleme sa Audijem.

 

Nemačka je nedavno doživela razorne poplave, a pogođeno je i područje oko Nirburgringa. Zato je Charoudin odlučio da koristi RS6 Avant koji mu je pozajmio Audi da bi pomogao u vožnji na desetine volontera i dopremio neophodne zalihe u područja kojima je to potrebno. Takođe je odlučio da objavi sadržaj o tome kako se u svemu tome ponašao super karavan. Kako piše Carscoops, ovo je zapelo za oko Audijevom odeljenju za štampu, koje mu je, tvrdi, poslalo E-mail u kome izražavaju svoje nezadovoljstvo zbog njegove upotrebe automobila.

 

 ''Juče sam primio E-mail od Audija u kome se kaže da […]''ovo nije bila svrha testnog automobila'', kaže Charoudin.

Prema Charoudinu, tim za štampu Audija je želeo da se uveri da je automobil u savršenom stanju kada im ga je vratio. Sa svoje strane, Charoudin se izvinjava što je koristio automobil na način koji nije dopao Audiju i ponudio je olakšavajuće okolnosti, a to je da je njegov automobil uništen u poplavama, kao i da ga nikada nije parkirao u pogođenim područjima i da nije koristio RS6 Avant na način na koji ne bi koristio i svoj auto. Na kraju, kaže da je Audi radio besprekorno i da mu je vreme provedeno sa njim učinilo iskustvo sa katastrofalnim poplavama podnošljivijim. Navodi i da je Audi sa lakoćom izvršavao svaki zadatak koji mu je postavio, pružajući veliku udobnost i zabavu celo vreme.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

PunGas

link ka YouTube kanalu

 

25.04.2021. su mu oduzeli auto zbog toga što nije imao upisanu novu boju automobila u saobraćajnu, tj. foliju koju je stavio na Audi. Tako je sam rekao.

MUP mu je držao auto oko 4 meseca i nedavno su mu ga vratili.

Ali, opet će mu ga oduzeti i držati ko zna koliko dugo sledeći put, i što je ''najbolje'' on sam ih poziva da to urade...on im sam daje argumente da mu opet oduzmu auto.

 

Naime, u videu početkom Jula (dok je još auto bio na policijskom parkingu) pokazuje turbo koji planira da ugradi čim mu ga vrate...kako kaže: ''napokon posle toliko čekanja...turbo za 500, 500+ konja...i ono, jedva čekam da ga napakujemo da vidimo kako će da se ponaša auto i kako će da ide...''.

 

Nakon toga mu nedavno vraćaju auto, očigledno jer znaju da će vrlo brzo moći opet da mu ga uzmu. Lik pre neki dan u novom klipu (nakon što su mu vratili auto) kaže: ''vozimo auto kod naše braće u ATM, da se uradi taj famozni Stage3 koji verujem da svi čekate, a ja bukvalno najviše. To će da bude bolesno. Pravimo najjači i najbrži projekat na Balkanu, a onda spremamo još jači content...''

 

Ne, ne čekaš ti najviše, nego Policija. :D

Kao što je u saobraćajnu upisana boja auta, tako je upisana i njegova snaga. Šanse nema da se atestira i upiše nova konjaža (posle ubacivanja drugog turba), tako da čim izveze tako urađen auto na ulicu vrlo brzo će ga opet prva patrola zaustaviti i oduzeti jer auto opet neće biti legalan. Ukoliko i dalje imaju odluku da ih hvataju kad god mogu, šanse nema da se ovakav scenario izbegne.

 

Naravno, nije to jedini auto u SRB koji ima više konja nego što piše u saobraćajnoj, jer od čipovanja pa do većih radova pitaj Boga koliko ima automobila u SRB sa više KS od fabrike...ali je ovo prvi auto kojem se toliko promoviše i najavljuje njegova nelegalnost. Mnooogo im je lakše da utvrde nelegalnost auta kada se fizički promene delovi, od samo promene mape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Men' se čini npr. ovako:

 

- Pandur koji ga zaustavi će tražiti da se otvori hauba.

Nakon otvaranja haube će gledati 3 sekunde (nebitno u šta jer već ima spremno šta će reći): ''Ovo nije originalni turbo, šaljem auto na vanredni tehnički''. Niti je on stvarno video turbo, niti je prepoznao bilo šta...bitno je da ima pravo da pošalje auto na vanredni tehnički čim izrazi sumnju.

- Na vanrednom tehničkom će se nakon pregleda saglasiti da turbo nije originalni, ali da ne znaju da kažu ništa dalje od toga, i da je potrebno da dođe veštak i utvrdi.

- MUP će da pozove ovlašćeni (za to vreme auto stoji na parkingu MUP-a jer je izražena sumnja u njegovu legalnost).

Iz ovlašćenog će jednog dana kad se dogovore sa Policijom (sigurno Policija neće žuriti da to bude što pre) da pošalju servisere, koji će da izdaju papir na kome će pisati da je vozilo sa brojem šasije tim i tim, iz fabrike izašlo sa turbom tim i tim, pod brojem tim, a da pregledom nisu mogli potvrditi da auto i dalje ima isti turbo. Uz taj papir, i uz priznanje samog vlasnika učinjeno putem sredstava javnog informisanja (medija - YouTube) većem broju lica da je u pitanju drugi turbo koji dodaje snagu, auto će biti proglašen nelegalnim.

Ako vlasnik ne bude zadovoljan tim Rešenjem, može da se žali.

 

- U postupku po žalbi će onaj koji se žali sad morati da dokaže da je turbo originalni i/ili da nije došlo do povećanja snage.

Pošto neće moći da dokaže da je turbo originalni (jer je ovlašćeni serviser već utvrdio da nije), onda će pokušati da dobije atest za tu prepravku. Saglasnost proizvođača za A3 sa 500 konja ne može da dobije jer se nikada nije pravio A3 sa toliko konja. Pošto se nikada nije pravio, Audi neće izdati papir da A3 (u fabričkom stanju) može da izdrži toliko konja, da su pogon/kočnice/šta god dimenzionisane u skladu sa tom snagom...

 

- Jednog dana će dobiti nazad svoj auto bez tablica i nove neće moći da dobije jer je auto proglašen nelegalnim za upotrebu na javnim putevima (nije u skladu sa postojećom SRB homologacijom za taj model). Moraće da vrati fabrički turbo, pa da se 'ebe sa ovlašćenim koji će da potvrdi da su oni ugradili fabrički turbo (sve će to morati da se plati), pa onda opet tehnički da to potvrdi, pa onda nova registracija auta jer je eto vraćen u fabričko stanje.

 

Eto...otprilike tako, al' videćemo šta će biti.

Ako ih i dalje drže kao mete, oduzeće mu opet auto čim stavi drugi turbo, poveća mu snagu i izađe na ulicu sa takvim autom. Ako su u međuvremenu odlučili da ih više ne cimaju (zbog raznih mogućih razloga/dogovora), onda će proći...dok opet jednog dana ne odluče da ih cimaju.

 

 

Edited by neshaoct

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da neki mlađi pandur ima otvoren TikTok i Instagram da uzvraća klipove na njegove gluposti, tj. kako on izbaci klip, tako ga ovaj uvati i snimi svoj klip.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, čak i par policajaca ima nalepnicu PunGas na autima. Glavni nalog su mu ugasili, voleo bih i pomoćni. Dečko je klasičan retard, nrp.

parking pg01.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatna je količina budala koji će snimiti svakakva g**a da bi dobili lajk, odnosno da bi bili "aktuelno", još je neverovatnija količina budaletina koji to prate, komentarišu i gledaju.

Imam dve ćerke koje vise po YT, ljudi moji da vidite koliko i kakve video snimke snimaju klinke (deca) zarad što više pratilaca od kojih cenim da su bar polovina matore pedofilčine i što je još crnje svi imaju ogromnu podršku roditelja! :wallbash:

Zato je kod mene na porodičnom kompu JNA + OZNA cenzura ( stižu mi krajem meseca i Štazi+Sekuritatea filteri! :police:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Youtuber u kamionetu preskočio potok i zaradio ogromnu kaznu

 

217655-skok.jpg

 

Youtuber Super Street 717 je ranije ove godine objavio video u kome je za upravljačem novog kamioneta vrednog gotovo 100.000 dolara izveo skok preko potoka, a zatim i vozio kraće vreme samim koritom potoka. Ubrzo nakon toga je usledila anonimna prijava vlastima, da bi na kraju reagovala državna Komisija za ribe i plovila, a koja u svojoj nadležnosti uz izdavanje dozvola za pecanje i registraciju plovila ima pravo nadzora svih plovnih puteva. A ovaj potok tu spada iako je na privatnom zemljištu.

 

Na kraju je protiv Youtubera podignuto 18 prijava vezanih za narušavanje vodenih kanala, zagađenje, uništavanje. Sud je na kraju odlučio da Youtuber pravim imenom Michael Hyssong mora da plati 53.000 dolara (44.750 evra) za sanaciju potoka, a mora da se uključi na godinu dana i u program rada za opšte dobro. ''Nisam imao pojma da je ilegalno voziti kroz potok. Ja planinarim i nikad nisam uništavao prirodu. Nisam tip koji uništava prirodne resurse'', rekao je Hyssong i u međuvremenu uklonio video materijale sa YouTube-a.

 

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^Isti YouTuber opet rizikovao i pokušao da preskoči kamionetom skupoceni auto

 

viper skok.jpg

 

Popularni YouTuber je uprkos zarađenim tužbama odlučio da ponovi akrobaciju, a ovaj put je za prepreku izabrao Dodge Viper AC.

Youtuber StreetSpeed717 je manje poznat po imenu, a više kao ''onaj koji je preskočio potok'', objavio taj snimak i zatim zaradio 18 tužbi državne Komisije za ribarstvo i plovidbu. Očigledno se opet ohrabrio, a u nedostatku kreativnosti posegao je za sličnom akrobacijom.

Svojim kamionetom RAM TRX je sada odlučio da preskoči Dodge ACR, a sve kako bi obezbedio visoki nivo gledanosti. Očigledno mu dobro ide jer je ovo njegov već treći Ram TRX. Njegov je i Viper, i to itekako skupa ACR verzija kojoj tek prethodi tjuning. Njegov V10 planira da opremi sa dve turbine čime bi udvostručio snagu motora na nekih 1.500 konja.

U nastavku možete videti kako je prošao skok i da li je Viper stradao:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao malopre jednu nasu emisiju na YT, pa mi pade na pamet ova tema...

Sta vi mislite o domacoj sceni na YT kad su u pitanju recenzije automobila? Moje licno zapazanje je da je katastrofalna!

 

Nekako su mi "Petrolheads" ekipa najiritantniji, taman se ponadam da cu cuti nesto sto me zanima o nekom X autu, a sve sto cujem je Zokijevo: "Au, covece, ovo je fantasticno" i svaki auto mu je jedan od najdrazih i svaki je najbolji itd. itd. Hocu reci, previse banalne emisije, za srednjoskolce rekao bih.

"TestAutomobila" mi je super, za razliku od ostalih covek isprica o prakticnosti auta, kvalitetu izrade enterijera, kratak utisak u voznji, a pritom sve mnogo duhovitije nego ovi prethodno spomenuti sa njihovim klinackim cerekanjem.

"AutoAnaliza" mi je neka sredina izmedju prethodno spomenutih.

"Testosteeron" je iritantan zbog prevelikog truda da bude "SAT", previse forsiranja ka nekoj profesionalnosti, a niti je novinar, niti neki vrsni poznavalac automobila.

Mirko Rasic je po mom misljenju najbolji izbor, prica najkorisnije stvari i najpametjije stvari vezane za automehaniku, ali da, svestan sam da je covek mehanicar i samim tim koncept emisija mu nije isti, pa ne znam koliko je pametno da njega ubrojim.

 

Ono sto ih sve do jednog povezuje jeste cuveni "CarVertical", ubise sa tim svi redom, a garantujem da niko od njih licno nije ni koristio taj sajt, jer je cisto gubljenje para i vremena, ali opet, sa druge strane, razumem i sponzorstva i zaradu.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje / spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing 

Na odmoru sam, pa bauljam nocu i mucim se vrlo bitnim temama kao sto je ova :D

 

Slazem se za Juru, njega sam izostavio jer sam ciljao konkretno na Srbiju, ali da, genijalac je...bila mi je interesantna cak i recenzija o el. trotinetu koju je radio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...