Jump to content
FAS Goran
Ivan BG

Ford Focus C Max 1.6 TDCi 2004 god.

Recommended Posts

Pozdrav forumaši, pre pet meseci promenih auto, iskreno nisam planirao to tada da učinim ali dogodilo se (rešavalo se stambeno pitanje, prodadoh Stila bez potrebe), forum naravno nisam promenio.

 

@totti je kriv za brand koji uzeh ali i za konkretan primerak.

 

Elem, da pređem na stvar, Ford Focus C Max, 1.6 TDCi (PSA HDI motor), 80kw, 2004-to god. (prva reg. jan 2005), srebrna metalik boja, na satu je stajalo 235k u momentu kupovine.

 

Od opreme:

- Tempomat

- MF volan (obložen kožom)

- Grejač šoferke (odlična stvar za 2 min staklo je otopljeno, nema struganja leda)

- Sony velika muzika

- Parking senzori (napred i nazad)

- Digitalna automatska dvo-zonska klima

- Dodatni grejač kabine (odmah po paljenju greje toplo, što je odlično)

- Grejače prskalica tečnosti za pranje vetrobranskog stakla....i ostala standardna oprema el. podizači, el. retrovizori....

 

Od avgusta do sada presao sam sa njim oko 2500 km.

Auto utegnut, vidi se očuvan iznad proseka (enterijer posebno, a spolja u skladu sa godinama koje ima), od uvoza u SRB jedan vlasnik, od uvoza servisna knjizica (održavan u RSD Ford, Dragomir iz Pinosave) uz auto je dosao i set zimskih guma sa čeličnim felnama.

 

U odnosu na dosadašne Fiat-e koje sam vozio sasvim drugacija filozofija voznje, auto je čvrst (podseća na Golfa), nekako Nemacki precizan (tamo je i sklapan), sedi se visoko (što meni lično odgovara).

Vuče ravnomerno, negde ispod 2000 rpm se probudi i tera do 4000 rpm bez problema.

Oseti se po malo da bi za ovu karoseriju bila prava mera onaj 2.0 sa 100 kw ali i ovaj ide sasvim korektno, vozen na AP do 170km/h sasvim korektno se drži na toj brzini i sasvim korektno ubrzava do iste.

 

Koliko videh za ovih 2500 km neka prosecna potrosnja je oko 6L na 100km, ta cifra stoji i na bord-u.

 

Eto i nekih slika:

IMG_20171230_201706.jpg

IMG_20171230_201720.jpg

IMG_20171230_201732.jpg

IMG_20171230_201649.jpg

IMG_20171105_091420.jpg

IMG_20170819_084725.jpg

IMG_20170809_120614.jpg

IMG_20170809_120537.jpg

IMG_20170809_120552.jpg

IMG_20170809_120525.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nisi izdrzao bez privatnog automobila :)

 

Da te sluzi kao i prethodna kola i nemas brige. A taj 1.6dci 80mw je meni u secannju kao prilicno zivahan motor u Focusu koji ume bas lepo da pocupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Ne mogu samo sluzbeni da vozim, ima GPS, ima brand-ing, uniformisan auto, upadljiv kod policije a i nije preporucljivo opominjati raznorazne vrsne poznavaoce vožnje kao bi po P.S.-u trebalo da se vozi, a kako oni voze, pošto se nikada ne zna koga i gde poznaju.

 

A motor je stvarno zivahan, sasvim korektno nosi karoseriju.

 

@gorank82

Hvala na lepim zeljama, pristojan auto skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završen prenos i borba sa birokratijom naše drage nam države, što da bude jednostavno ako moze da bude komplikovano.

Ceh, 5800 din za 2004-to godište.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produžena registracija (tekuća važi do 25.02.), uvek sam produžavao reg. u čim započne poslednji mesec tekuće, pa reko da ne menjam navike, a da požurim pošto možda i izmisle nešto dodatno na tehničkim pregledima kako bi nam olakšali administrativne obaveze što više (ironija).

Uglavnom, registacija izađe 25.400,00 din, sa novom saobraćajnom i premijskim stepenom 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ime, kad pomenu, imas li saznanja da li premijski stepen 1 moze da se sa prethodne prebaci na novu polisu po kupovini vozila?

Na par mesta su mi sugerisali da se na tome insistira i da je izvodljivo. Usteda je 15%, za kubikazu/snagu auta tipa Stila, je to skoro 3000 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Ime, može da se prebaci, potrebno je da se ode u glavnu filijalu osiguranja kod kog imaš kupljenu polisu obaveznog auto osiguranja (npr. Generali osiguranje, Genex apartmani, NBGD), traziš na šalteru da ti prebace premijski stepen sa bivšeg auta na novi.

Moraš kod sebe da imaš kopiju stare polise i overen kupoprodajni ugovor da si prodao bivši auto.

Naravno, potrebno je i da imaš sreće da kojim slucajem novi vlasnik ne napravi kakvo čukanje dok ti ne uzmeš nov auto, na koji ćes preneti stepen 1 sa Stila npr.

napravi li nešto, a bude kriv, ide mu (ali i tebi ako ceš da prenosiš bonus, koji je on pretvorio u malus) malus na stepen 7.

Ja sam imao takvu situaciju sa bivšim Stilom (onaj plavi 1.6 tng) hteo sam sa njega da prenesem stepen 2 (čini mi se) na Lybru, odem do Generali osiguranja, obrade mi zahtev na licu mesta, imao sam polisu od Stila i ugovor, pošalju u pravnu sluzbu na proveru (sve to traje par minuta), stize odgovor da je nov vlasnik imao 3 meseca od kupovine auta od mene sintije čukanje, išli su na evropski zahtev, i kako je moje ime bilo na polisi jos uvek (važeca reg. bila kad sam ga prodao, auto preveden na njega), vežu njegov malus za moje ime, i kazu mi da u tom slučaju Lybra krece sa 7-micom, naravno ja odustanem.

Rekoše mi tada, da sam došao sa njim odmah po prodaji i prevodu, i da su napravili prepis polise na njegovo ime, ja bih preneo svoj bonus sa tog Stila, a nisam uspeo jer ga je on pokvario, a ja nisam prevodio polisu na njega, vec je ostala na moje ime.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/10/2018 at 9:54 AM, Ivan BG said:

Produžena registracija, uvek sam produžavao reg. čim započne poslednji mesec tekuće, pa reko da ne menjam navike, a da požurim pošto možda i izmisle nešto dodatno na tehničkim pregledima kako bi nam olakšali administrativne obaveze što više (ironija).

...

Ja uvek produžavam poslednji dan meseca po isteku i ove god. mi se desilo baš to, povećanje takse (istek dec. - reg. jan.).

 

A ovo za osiguranje - hvala za info, nikad nisam vodio računa o tome a sad baš hoću... Idem da pogledam polise svih vozila koja su na mom imenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali, radi, ide, završava sve što se traži.

Jutros upalio kao u sred leta, a nije vožen/paljen poslednjih 6 dana.

Dobio je danas i prvo ulaganje od kad je kod mene, metlice brisača.

BOSCH AERO ECO, jedna 650mm, druga 480mm, total 1370 din.

 

IMG_20180303_125538.jpg

IMG_20180303_112352.jpg

IMG_20180303_124438.jpg

Metlice probane, rade perfektno, bešumne totalno.

Za sada sve OK.

:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen danas mali servis kod Dragomira u RSD Ford.

Sva četri filtera (vazduh UFI, nafta, ulje, klima - Delphi) i ulje, kostaju 8900 din.

Na to sam zamenio i prednju desnu maglenku - 2500 din.

Total 11400 din.

Odlicno opremljen servis, 8 dizalica, gomila majstora, svi maksimalno ljubazni.

Jedino sto se sam servis nalazi malo daleko, u Pinosavi, ali rekoh da ne menjam majstora, posto je tamo od početka odrzavan.

 

 

IMG_20180310_144456.jpg

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana bilo je ravno godinu dana od kada je C Max kod mene.

Da ga ne hvalim....pali, radi, ide...... 

Samo neka tako nastavi. 

 

 

IMG_20180811_120136.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetih pre par dana crvenu fleku (precnika 3-4 cm) ispod auta, a kako imam suspleh ispod nisam mogao da ustanovim odakle kaplje antifriz, oteram auto kod majstora. Ustanovi da je otisao dihtung na hladnjaku ulja i da se odatle sliva rashladna tecnost. 

Uglavnom zamenim ga odmah, dovedem auto u ispravno stanje. 

Dva dihtunga (jedan za dovod vode a drugi za dovod ulja), 2600 din i zamena 3000 din. 

 

Idemo dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fordaljka pali, radi, ide....eto skoro promenih sijalice u farovima napred (crkla jedna, inace skidaju se celi farovi radi zamene sijalica, ali je max jednostavna zamena, jedan sraf se odvije i ceo far se izvuce napolje, max 2 min po strani treba za zamenu) i obe pozadi za osvetljenje tablce (sa jednom pokvarenom ga uzeh).

 

Da, stavio sam mu i zimski set tockova (odvratan je sa celcnim felnama), naravno prilikom zamene tockova, primetih da se sivonja od vulkanizera jedan brezon pretegao do te mere da je svukao navoj na matici, sreca pa je navoj na brezonu ostao citav, uglavnom kupih drugu novu maticu tocka, zategnuh je i cao.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazah mu tehnicki pregled za sutra, da produzimo registraciju, jeste da ima lufta do 25.02. al reko kad mora, daj da resimo to odmah da ne izmisle jos nesto.

Rekose mi okvirno da spremim 25.000 za produžetak registracije, a prosle godine je ceh izneo 25.400 sa promenom saobracajne i kupovinom polise sa IV stepenom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Završismo registraciju, premijski stepen 3, izašlo sve 25.000 din. 

Trenutno je registrovan 13 meseci, ostao sam dosledan tome da registrujem kola cim se navrši 11 meseci od početka tekuće registracije, da ne izmisle nešto dodatno da se plati. 

Po ABS je 2004, prva registacija je 2005-te, posle tih 15 godina i dalje se drzi odlicno, nozna kocnica i napred i nazad bez razlike u silama, a rucna 2% razlike i u korist desnog točka. 

Islikaše ga sa svih strana. 

IMG_20190130_175336.jpg

IMG_20190130_184142.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisao je Ford, posle skoro dve godine, otisao je za 50e manje od cifre za koju je tada uzet.

Nikakvih vandrednih uljaganja nije bilo, ma ni redovnih....jedan mali servis, metlice brisaca, maglenka i dihtung hladnjaka ulja, u sustini kakav je dosao takav je i otisao od mene.

Nisam pametan sta sad uzeti, smislicu nesto vec, nadam se pametno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro dve godine je bio kod mene, zasitio sam ga se, a i 2004 godina je davno prosla, vreme je za nesto mladje.

Nikakav posleban razlog nisam imao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...