Jump to content

Od 17.02.2020. oko 5 časova ujutro, Forum je na novom serveru. Ako vidite ovaj tekst, to znači da ste na novom serveru/Forumu.

Ali, na dosta uređaja još nije odrađen automatski DNS refresh, pa zato znatni broj korisnika još uvek ne može da vidi ovu stranicu. U skladu sa politikom njihovih operatera i oni će u narednim satima, a najviše za 48 sati automatski dobiti nove parametre.

FAS Euroauto Goran Vlada
S.V.E.T.A.

K: alufelne 17" felne za Nuova Deltu

Recommended Posts

Pozdrav forume!

Zna li neko mozda gde mogu da nabavim fabricke srafove (brezone) za Deltu ili novog Brava?

Felne koje su mi trenutno na Delti su marke EtaBeta (ima na slici par postova nazad) koje su sa svim fabrickim dimenzijama sem sto su im potrebni nesto duzi srafovi...

Danas hteo da montiram felne od Brava i tako, na zadnjoj osovini sve OK ali na prednjoj kaci vrh navoja:cry:

Zvao sam ovlasceni i cena je totalno luda 605 din. komad!?!:angry:

Ima neki Andrija iz Zemuna sa KP prodaje srafove za Stila i novog Brava, jel to OK?

Nije nista hitno posto sam montirao letnje gume na doticne felne EtaBeta...

Unapred zahvalan

Zvrcni Makija/Sabac, Indjiju, Darka/Mojsinje.. Verujem da se gadjaju sa tim :) .

Na Stilo, Nuova Bravo, Deltu, itd. svuda idu M12x1.25 srafovi.

Kod mene na Sportu (a verujem da je i to identicno) - rastojanje za koje pitas (od konusa do kraja navoja) je 22mm, a od pocetka konusa do kraja navoja 35mm.

Hvala na odgovorima, sada je dosta jasnija situacija...:)

Nego imam jos jedno pitanje u vezi felni...

Naime, uzeo sam pre oko 2 meseca jos jedan komplet 17"-ica od novog Brava koje su mi mozda i najlepse i naravno hteo bih da ih stavim na Deltu...

E sad, koliko sam mogao da primetim te felne su isle uglavnom na varijante sa benzinskim motorima koji su nesto laksi od dizelasa, a Delta je inace teza oko 200kg od Brava sa istim motorom, pa me zanima da li mogu "bezbedno" da ih montiram na Deltu?

Bile bi kao letnji set...

Evo slika doticnih felni:

fiat_bravo_multijet.jpg

Fine i retke su ove petokrake, a slobodno ih guraj, nema potrebe da toliko razmisljas...

Ako ce ti biti lakse :), vidjao sam ih i na dizelima iz uvoza.

20 hours ago, Ivan said:

Fine i retke su ove petokrake, a slobodno ih guraj, nema potrebe da toliko razmisljas...

Ako ce ti biti lakse :), vidjao sam ih i na dizelima iz uvoza.

Da, predpostavljao sam da je tako. Logicno je da ako neko kupuje dizela i hoce ovakve felne...

Pozdrav

Kakve veze ima tezina auta sa alu felnom? Svasta. Dal je auto 1200 ili 1600kg nema nikakve veze. Felne idu u zavisnosti od paketa opreme ili izbora motora. A da li je auto tezak i koliko nema veze ama bas nikakve.Felna je felna. Bitno je samo dal dobro cuci na tvom autu ili ne ;)

Edited by Trofeo

Mali update oglasa...

Kupujem originalne felne 16" (celicne ili ALU) za Deltu ili Brava, moze i sa gumama ako su zimske.

Znaci felne iskljucivo da su ET31, 7J, 4x98... 

Kontakt: 064/288-1244

Edited by S.V.E.T.A.

Hvala na informaciji kolega, felne su jako lepe ali da vozim Lybru ne bih se razmisljao...

Potraga se nastavlja...

BTW, imam 4 nove zimske Tigar 225/45/17 DOT je Oktobar 2017 (presle manje od 1000 km) na Bravo Sport felnama, pa ako nekog zanima eventualna zamena ili bilo kakva druga varijanta...

Stavicu sve to uskoro na novi oglas kad nadjem malo vremena...

Zainteresovan sam ja za te felne i možda za gume (onda mogu da prodam moje mišelinke), u procesu sam sređivanja brava pa mi treba ju letnji set :)ž

edit: U stvari pošto vidim da planiraš kupovinu manjih i da mogu i sa brava, ako bih uzeo 17ice sa zimskim gumama mogao bih da dam onda moje 16 sa zimskim mišelin alpin5..

edit2: Moje 16 su ovakve

Image result for fiat bravo 2 alu rims 16

Edited by shomispc

Znam, video sam ih...

Nedelju dana pre nego se pojavio ovaj oglas, ja uzeo one druge Deltine 17"-ice i smorim se kad sam video oglas...

U principu ja bi isao da ih uzmem ali malo mi je daleko iako sam bio u Nedelju u Subotici ali nisam mogao da se organizujem zbog nekog posla.

Ne znam, mozda na kraju i odem...

Hvala:thumbup:

Iskreno, nemam pojma ni sam:)

U medjuvremenu sam nabavio one druge Deltine 17-ice a pre toga i petokrake 17-ice od Brava (par postova gore sam okacio sliku) koje sam montirao skoro i super stoje na Delti...

Mozda bih radio zamenu za one 17" Eta Beta koje sam stavio na oglas...

Kao sto sam vec negde pisao, ohladio sam se od ovih felni... Kada sam ih jurio nigde ih nije bilo (a znam da sam bio spreman da ih dopro platim) ili ih je bilo a da su unakazene nekim levim farbanjem ili nemaju poklopce i sl...

Moze tema da se brise ako smatrate da treba;)

BTW, svakako bih menjao ove moje Eta Beta za te Deltine ili neke druge interesantne...