Jump to content
FAS Goran
S.V.E.T.A.

K: alufelne 17" felne za Nuova Deltu

Recommended Posts

Uzete Bravo Sport 17" sa gumama, jbg stize letnja sezona a nemam drugu varijantu a da bude fabricki.

Inace felne su u bas dobrom stanju, skoro bez ogrebotine tako da me je i to dodatno navelo da prelomim. 

Neka oglas bude aktivan za slucaj da se nadje neko sa felnama od Delte...

 

BTW, jel neko zna da li mogu da se poruce preko ovlascenog poklopci za felne od Lancie?

A mozda je i fora da ostanu Fiat poklopci;)

 

Pozdrav

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije neumesno pitanje - koliko su te izasle Bravo Sport 17'' sa gumama? Nema ih bas toliko cesto po oglasima, zato pitam...

11 hours ago, S.V.E.T.A. said:

BTW, jel neko zna da li mogu da se poruce preko ovlascenog poklopci za felne od Lancie?

A mozda je i fora da ostanu Fiat poklopci;)

Vidi da li posao (za znatno manje para i cimanja) mogu da ti zavrse stikeri. Ako moze da se napakuje da izgleda kulturno, a i ti poklopci ako se ne osiguraju vrlo lako dobijaju noge, bar po BG...

Mozes i da se konsultujes sa Petrom:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije neumesno...

Izasle su 260e sa gumama koje nisu nesto specijalno... Sve su marke "Interstate" (za koje do sada nisam ni cuo), dve su 2016 kao nove a dve su starije sa oko 5mm sare...

Odradice jednu sezonu bez problema;)

 

Poklopce cu za sada ostaviti kaklvi jesu, ne smeta mi to toliko... A donekle ce biti i unikatna kombinacija, Delta sa Fiatovim felnama i poklopcima:)

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

 

Poklopce cu za sada ostaviti kaklvi jesu, ne smeta mi to toliko... A donekle ce biti i unikatna kombinacija, Delta sa Fiatovim felnama i poklopcima:)

Nije mi jasno sad šta si zaista hteo da uradiš? Da li imaš poklopce originalne na tim felnama ili nemaš? Ako imaš samo stiker sa znakom Lancia uradiš i zalepiš na mesto Fiat znaka. 

 

Pala je cena tih felni. Ja kada sam pre 5god tražio i kupovao ih samo na jednom mestu su bile i platio sam 310e ako se ne varam bez guma. 

Inače ja sam zalepio stikere Lancia čim sam uzeo felne.

IMG_20160309_122030.thumb.jpg.db18af948e6eb45b9e4dff05a9d0c548.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, imam sve poklopce i svi su u odlicnom stanju ali sam kao mislio da ih menjam za Lancine ali cu ipak ostaviti ove originalne. Kazem, ne smeta mi to uopste...

Inace, gume izgledaju sasvim OK koliko mogu da primetim. Mislim, ne deluju mi kao da su od plastike ili nesto slicno...

 

Ovo su trenutne felne 17" (EtaBeta) na mom autu sa novim zimskim gumama koje cu verovatno staviti u oglas... Velike su mi 17 za zimu i mislim da nisu za nase "zimske" puteve...

 

6e0718f66fc9-800x600.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, S.V.E.T.A. said:

A mozda je i fora da ostanu Fiat poklopci;)

Na osnovu ovoga sam i predlozio Petrove stikere kao kvalitetnu i jeftinu soluciju.

Lepo deluju i ove felne, 4x98 su? Deluje da im je ET malo manji od fabrickog ili se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, 4x98, sirina 7J sa fabrickom centralnom rupom 58,1 ako se ne varam. A ET je naprotiv veci i iznosi 35 iako deluje da je manji...

Imam cak i papir od felni kada su kupljene u Svajcarskoj na kome sve pise.

Ja generalno nisam ljubitelj asimetricnih felni u smislu da mi se dve okrecu u jednom smeru a druge dve u drugom:D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da dodam da bih svakako menjao ove Bravo sport 17" ili one EtaBeta 17" koje sam okacio za one Lancine iz prvog posta ako neko ima zelju da menja doticne...

Znaci menjam jedne od ovih...12126436.thumb.jpg.8da75458f212c97721025025998bc97b.jpg6e0718f66fc9-800x600.thumb.jpg.ca51c0de7c24a68cdd70c48930cdfbf6.jpg

za ove...4_42267.thumb.jpg.f3ecc646538f02bc10615d427c05675e.jpg

 

Jbg, sta cu kad mi se najvise svidjaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni trebaju fiat stikeri,ko ima na pp
Sorry za off

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/30/2018 at 10:31 AM, S.V.E.T.A. said:

Samo da dodam da bih svakako menjao ove Bravo sport 17" ili one EtaBeta 17" koje sam okacio za one Lancine iz prvog posta ako neko ima zelju da menja doticne...

Znaci menjam jedne od ovih...12126436.thumb.jpg.8da75458f212c97721025025998bc97b.jpg6e0718f66fc9-800x600.thumb.jpg.ca51c0de7c24a68cdd70c48930cdfbf6.jpg

za ove...4_42267.thumb.jpg.f3ecc646538f02bc10615d427c05675e.jpg

 

Jbg, sta cu kad mi se najvise svidjaju...

Decko u grupi Fiat Stilo na fejsu prodaje te felne koje trazis ,  nadji ga na fejsu pa se dog :)

Untitled.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ovde na forumu ima isti oglas tj taj isti@Angell prodaje
Evo i linka oglasa.
https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/76425-P:-Alu-felne-novije-Lancije-17-ice-4x98

Sent from my 3310

Sad videh nazad da se javljao kolega i da su već video felne. Jbg, zanemari moj prethodi post, a moderatori slobodno nek obrišu oba.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam za doticne felne i uzeo bi ih ali mi ne odgovara cena posto bi morao da ih sredim komplet sa farbanjem da budu fabrika a to me izadje jos 150e...

Svakako vam hvala na angazovanju;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, S.V.E.T.A. said:

Znam za doticne felne i uzeo bi ih ali mi ne odgovara cena posto bi morao da ih sredim komplet sa farbanjem da budu fabrika a to me izadje jos 150e...

Svakako vam hvala na angazovanju;)

 

materijal za felne te izadje oko 30e plafon .A ako bi dao nekom majstoru da ti radi a ti da drzis ruke u dzepovima oko 80e sa njegovim materijalom :D 

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, moze i za toliko...

Ja sam ovde mislio na profesionalno komplet peskiranje sa farbanjem i sve sto jos tu treba. I da napomenem da je to cena za kompletnu felnu i sa unutrasnje strane a ne samo lice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Ok, moze i za toliko...

Ja sam ovde mislio na profesionalno komplet peskiranje sa farbanjem i sve sto jos tu treba. I da napomenem da je to cena za kompletnu felnu i sa unutrasnje strane a ne samo lice...

Dal bi bi lud da to radis? A peskiranje je bacanje para kad ti drug kaze... Ja sam licno radio moje prosle godine. Samo ih matiras vodenom,bacis spric git i to je to. mislim ako ne mora da se gituje... farba+lak i to je to.nema sta tu jos da treba to ti je ceo materijal :D plus smirgla :lol:

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, S.V.E.T.A. said:

Jbg, uvek moze ovako ili onako.

Ja bi eventualno tako radio u slucaju da ih prodajem, ali ove bi radio za sebe i to bi radio kako dolikuje;)

Naravno ali ti kazem cisto bacanje para ali cisto. Prodavao ne prodavao isto ti se vata,visse para neces dobiti ako su unutra farbane. A farbanje unutra neces nista dobiti ni vizuelno sto se tice tebe. mislim nemoj me pogresno razumeti ali to je klasicno bacanje para. Da auto ide na izlozbe samo onda je ok odraditi tako nesto ali auto koji se koristi svaki dan farbati spolja i unutra je po meni ludost. Racunaj da ako ofarbas iznutra felnu bas taj buduci kupac ce biti skeptican sto je farbana iznutra,po meni dobices kontra efekat. Unutrasnji deo je obicno netaknut i u fabrickom stanju bas zato ne dolikuje da se farba a ne da dolikuje,jer kad neko vidi farbanu felnu kompletnu bice mu sumljivo. Ja sam moje uradio profi i izaslo me je sve oko 30e. a unutrasnji deo je bio kao nov ne kapiram zasto bi se bilo ko upustao u farbanje unutrasnjeg dela...  Ali naravno tvoj izbor. Samo sam zeleo da ti kazem da te neko ne namagarci i uzme ti lovu bez ikakve potebe.Pozdrav

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema problema, ja bih svakako prvo po stanju tih felni video sta i kako je najbolje raditi.

Mene generalno najvise nervira ta crna farba kojom su farbani delovi lica...

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, S.V.E.T.A. said:

Nema problema, ja bih svakako prvo po stanju tih felni video sta i kako je najbolje raditi.

Mene generalno najvise nervira ta crna farba kojom su farbani delovi lica...

 

Pozdrav

Pazi svaka felna sa unutrasnjeg dela mora biti u dobrom stanju e sad.... Konkretne felne su po meni toliko uporpascenje farbanjem u crno da to nije normalno,ja ih ne bi stavio na auto takve nema trika. Vracanje na fabricko stanje pod hitno. I kad ih sredis videces vremenom koliko ces ih ostetiti. Ja sam svaku tacku odradio kad sam farbao. evo posle god dana svakodnevne voznje od udaraca kamencica ima rupica i ogrebotina koliko hoces,prosto me zao koliko sam truda ulozio :D

Edited by Trofeo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dal bi bi lud da to radis? A peskiranje je bacanje para kad ti drug kaze... Ja sam licno radio moje prosle godine. Samo ih matiras vodenom,bacis spric git i to je to. mislim ako ne mora da se gituje... farba+lak i to je to.nema sta tu jos da treba to ti je ceo materijal  plus smirgla default_laugh.png
Ako su plastificirane moras da peskiras hteo ne hteo, zato ja nikako moje emotion da ofarbam

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove gore što se pominju nisu plastificirane. 

U temi o sređivanju felni koju je otvorio cenjeni kolega @francuz69 sam iste ovakve u dosta lošijem stanju (što se tiče oštećenja) sam uradio. Ispale su prilično dobro, možda i odlično...

IMG_20150323_210459.thumb.jpg.fda072322b90a9c7b9ec1d198a05b479.jpgIMG_20150323_195406.thumb.jpg.4e1aae0e5eacfa38a78d9ef5797804ee.jpgIMG_20150324_162206.thumb.jpg.eabfcb56503ba65e3b1f0fe1de2db6c2.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Markobgd said:

Ove gore što se pominju nisu plastificirane. 

U temi o sređivanju felni koju je otvorio cenjeni kolega @francuz69 sam iste ovakve u dosta lošijem stanju (što se tiče oštećenja) sam uradio. Ispale su prilično dobro, možda i odlično...

IMG_20150323_210459.thumb.jpg.fda072322b90a9c7b9ec1d198a05b479.jpgIMG_20150323_195406.thumb.jpg.4e1aae0e5eacfa38a78d9ef5797804ee.jpgIMG_20150324_162206.thumb.jpg.eabfcb56503ba65e3b1f0fe1de2db6c2.jpg

 

Dobar posao:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...