Jump to content
FAS Goran
nstyner

Opel Meriva-Naša Meri!

Recommended Posts

Zamrla mi tema o Meri skroz....:no

Verovatno je razlog što je dvotočkaš stigao u međuvremenu pa više pažnje njemu pridajem,ali posvećuje se pažnja i četvoročkašu...;)

Početkom proleća odrađena registracija,tehnički prošao bez zamerki ali sam pre toga imao gimnastiku oko skidanja ledova iz farova da mi ne bi pravili problem ali su vraćeni odmah posle tehničkog...

Nakon tehničkog odrađen i mali servis ,svi filteri i ulje tradicionalno GM Dexos 2 5w-30,nabačen letnji set i provereno stanje diskova i pločica.

Posle zime mi se na par mesta po vratima pojavila neka tvrda nečistoća koja nije htela da se skine običnim pranjem,a mene naravno nerviralo što mi zapinje pod krpom kada brišem bacio se u rešavanje i tako sam se malo upoznavao sa magičnom GLINOM...

Iztretirana mesta ponovo glatka i pređena polirom,rezultat odličan....:thumbsup:

 

IMG_20220503_140855_1.thumb.jpg.779e24757e7cf76a97e15dc71c777514.jpgIMG_20220503_140905.thumb.jpg.8f231285c90b3f69322f508170b185c9.jpgIMG_20220503_140934.thumb.jpg.107fccd7dfea763e77b67617bbe72bd6.jpg

IMG_20220610_133834.thumb.jpg.5fc62c38c6930aee3c8348a65e2e52f5.jpgIMG_20220610_132514_1.thumb.jpg.24004d74e7d409a169f1d38f40451637.jpg

 

Meri ponovo sija.....:yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da predstavimo prvi "kvar" na Opelu....:laughing:

Otišao mi senzor termostata a pošto je izliven zajedno sa termostatom,zamenjeno u kompletu...

Prilikom ispuštanja antifriza primetim da je prilično zaprljan iako je jačina dobra nikako nisam hteo da ga takvog vraćam.Rashadni sisitem ispran i sipana nova tečnost,sve izluftirano iiii teramo dalje...

 

IMG_20221019_112625.thumb.jpg.f5beec3f0e08f3702c3599c963afd404.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad bi trebao i manje da se greje mada je pitanje koliko to može da se vidi na meraču na tabli. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, arandjele said:

Na koliko je km Meriva?

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

 

 

Na 90000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam...

Forsiram majstora  zadnje dve godine da ga menjamo,i svaki put ga pregleda pošto je lako dostupan i kaže ne diraj...

Mislim da ću na proleće ipak da ga menjam zbog godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/21/2023 at 7:07 PM, nesa 169 said:

Nisi valjda i ti izgubio tablicu?

Nisam....

Meri u vreme potopa bila u garaži,ušlo je nekih 5cm vode ali pošto je garaža ispod zgrade dobro smo prošli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam vozio u vreme potopa pošto sam tad bio na odmoru. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meriva je meni veoma lepo i praktično vozilo svog segmenta i pri mojoj kupovini (iz 2015.) je to bio (meni) realno jedini konkurent za 500L (kada sa već bio prelomio da uzmem nešto iz te klase).

I ja i danas ima veoma visoko mišljenje o tom vozilu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/29/2023 at 9:38 AM, moron said:

Meriva je meni veoma lepo i praktično vozilo svog segmenta i pri mojoj kupovini (iz 2015.) je to bio (meni) realno jedini konkurent za 500L (kada sa već bio prelomio da uzmem nešto iz te klase).

I ja i danas ima veoma visoko mišljenje o tom vozilu.

Pa da,isto razmišljamo čak sam spomenuo na početku teme da su mi pri kupovini u uži izbor ušli meriva i 500l,ali kada sam ušao u nju....to je bilo to!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u početku malo bio skeptičan za ta zadnja "kontra vrata", ali, kada sam probao (par puta), shvatih da je to sasvim OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ta vrata ni meni baš nisu simpatična, ali ostalo mi se sviđa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i stvar sviđanja... ja obožavam :wub: ta samoubilačka vrata a do sada ih još uvek nisam posedovao   :innocent:

 

Lista ide ovako: RX8, Mini Clubman, FJ Cruiser, Honda Element, Meriva OPC, a na kraju i elektro i3 mi se užasno sviđa   :wub:

 

 

i, i, i, da ne zaboravim, Hyundai Veloster iako nema suicide doors...   :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da l' se dobro secam da i Ford B max ima isto zadnja vrata kao Meriva. Nema ih puno na ulicama ali meni se svakako svidja ta fora sa zadnjim vratima i kontra otvaranjem. Dm

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Da l' se dobro secam da i Ford B max ima isto zadnja vrata kao Meriva. Nema ih puno na ulicama ali meni se svakako svidja ta fora sa zadnjim vratima i kontra otvaranjem. Dm

 

Da B Max ima klizna vrata,a bio sam malo skeptičan prema tim kontra vratima ali mnogo se lakše ulazi i izlazi sa zadnje klupe ....:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...