Jump to content
FAS Goran
nstyner

Opel Meriva-Naša Meri!

Recommended Posts

I ja imam led pozicije koje sijaju jako lepo pa ih koristim kao dnevna svetla, ali za mesec dana je registracija pa cu ih skinuti za tehnički, i skinucu pistalicu od parking senzora pa će ceo biti u fabričkim stanju, cisto da im ne dajem povoda... 

A felne su joj bas bas lepo legle! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jesu, nema tu priče, dosta ulepšan auto. E sad tehnički, meni recimo nisu pravili problem zato što su mi gume malo veće od serijskih, ali treba pitati pre ulaska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije valjda da i dimenziju guma gledaju? Mada registracija mi je u martu a zimski set mi je na fabričkoj dimenziji! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo podignemo temu.Ništa specijalno se ne dešava,Meri služi dobro,sipaj i vozi.Odradjena registracija,prošlo sve ok,nisu mi pravili problem na tehničkom ni za led svetla ni za hromirani produžetak auspuha (pošto su počeli i to da zameraju).

Odrađeno poliranje polir pastom sonax u boji,ja zadovoljan rezultatom.Skoro se ni ne vide površinska oštećenja kojih je bilo prilično,pogotovo sa suvozačeve strane,a i sjaj je ekstra!

IMG-31d6faa8fa92218f842d0894ec2741b3-V.thumb.jpg.e0f7ddfb6b956c38b4c99bc88137dcf7.jpgIMG-85edfc0cc50c5c79c384332894ff856b-V.thumb.jpg.0fadf115f5d011a587d08da0d340f6dc.jpgIMG-401b62a0c967b899d06242ff9d392f4e-V.thumb.jpg.c87006e314033036599b2d20963b9772.jpgIMG-a9cac73e7ade6d6f8f474ee722d0a3b6-V.thumb.jpg.9b6a0e496c998f7bfa835e0ca5a508df.jpg

Vraćen letnji set!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prođe godina i jače a nikako da napišeš utiske oko 1.4 benzinca ili barem ja nisam ispratio. Kakva je sa potrošnjom, udobnošću... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno sam zadovoljan našom Meri!Što se tiče udobnosti,preglednosti sve pohvale!I pored toga što sam nabacio veću felnu,zadržana je udobnost,verovatno ima uticaj i izbor pneumatika pošto nisam stavio standardni 225/45 već 215/50,taman da ne izgleda "balonasto"!Što se tiče potrošnje,zimus bord izbacivao nekih 8l,ali mislim da je realno oko 9l čisto gradske vožnje,a kako je otoplilo osetno se smanjila potrošnja.Ne pratim puno koliko troši,pošto ne prelazim puno tipa do 10000km godišnje.Mnogo mi je bitnije da me dobro služi,i da nemam nekih skrivenih "gremlina" koji znaju da nerviraju sa sinticama :laughing:!Jedino je malo troma u startu,da li zbog manjeg obrtnog ili kako komentarišu da je to zbog tog Opelovog 1.4 motora sa lancem,ne znam.Kada izadjem na otvoren put,ide odlično,prava uživancija za vožnju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pali,radi,ide.....što bi rekli "dosadan auto":laughing:!

Ništa se specijalno nije radilo osim redovnog servisa i provera pred zimu svih tečnosti,zimski set točkova itd...

Po povratku sa godišnjeg htedoh da odem do Zdrnje da je malo picne ali nikako,sve danas sutra i....jbg

Meri neplanski dobila "starijeg" brata na dva točka,ali to ćemo u drugoj temi da predstavimo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde mož' da bude "dosadan auto" kad ima 'suicide doors'. Čim ti dosadno ti otvori malo vrata i vozikaj se po kraju...   :lol:

 

 

p.s. Jedva čekam drugu temu (da vidim taj OpelOv dvotočkaš)   :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 11/18/2019 at 7:10 PM, nstyner said:

...

Meri neplanski dobila "starijeg" brata na dva točka,ali to ćemo u drugoj temi da predstavimo ;)

 

 

Unđe tema?!?   :huh:

 

sam nestrpljiv gazda, mečke te iz'ele...        :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nažalost Borko,tema o dvotočkašu će malo da sačeka pošto je makina upakovana za zimu i parkirana kod prijatelja u garaži na Popovici..:hope:

Fotke nemam baš neke reprezentativne, kupljen je krajem septembra,pa dok sam par stvari sredio,malo se provozao,nisam ga nešto ni fotkao...

 

003.thumb.JPG.5866a7688f485fe8582516dfe42775e0.JPG

 

Mali uvod o čemu se radi...:scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuu, intro delux   :cheers:

 

Ja prekjuče prodao moj. Juče odjavio. Sad zimske radosti potrage za novim motorom iz fotelje. Cepam oglase k'o svinja mas'an džak pre nego potrošim sve novce koje sam dobio. A znam - potrošiću. I onda stara motoraška olimpijska disciplina natezanja budžeta pred sezonu. Baš kad su najskuplji. 

 

S' obzirom da je privezak "racing" možda si uzeo nekog R-a? Mada verujem da nisi... A da Ymh bude 'nemac' ne pada mi napamet zašto. 

Aj' nastavi puzzle deo po deo, pa ću valjda do proleća skontati šta s' kupio  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je falilo da bude R,ali sam povukao ručnu na vreme.Možda i bude vremenom,ali polako...

Kraj sezone je vreme za kupovinu,znaš i sam ali prati oglase naleteće nešto jedino keš sakri negde pošto se laaakkkooo potroši!!!:laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

001.thumb.JPG.3d430599272e90950698a9ee7e665e35.JPG002.thumb.JPG.ac289b3e5912fde99f4b141008cea14d.JPG003.thumb.JPG.59fea1f23ad185798e63e5831ceab899.JPG004.thumb.JPG.4e69b7f9b864f3a7018c16f1440e9018.JPG

Nabačen letnji set i Meri picnuta Sonax color pastom u Slobagarage...:thumbsup:!

U medjuvremenu obavljen i tehnički pregled,sve radi kako treba!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće kada se naviknu na suvo i toplo,neće hteti napolje :laughing:!

Mnogo dobar osećaj kada ne moraš da :rant:ujutru kada vidiš "bombe" od letećih objekata,pa još stakla nisu zamagljena,jutarnja gimnastika oko struganja zaleđene šoferke odlazi u zaborav.......ja ću se izgleda više razmaziti :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe.. meni je struganje leda i metenje snijega gušt, jedino zamagljena stakla mi budu problem.. A onda priče upalio na pola zuba, za pet minuta sauna i tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/16/2020 at 3:32 PM, rkoma1986 said:

Nema vece srece od auta u garazi :)

Automobilima u garaži se svi raduju osim alfista. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...