Jump to content
FAS Goran
nstyner

Opel Meriva-Naša Meri!

Recommended Posts

Krajnje je vreme da predstavim naš novi prevoz,našu "meri" (kako je zovu žena i ćerka) :lol:!

Dakle,u zadnjih godinu dana razmišljam o zameni auta i naj veće pitanje kao kod svih nas "šta uzeti"!Nešto malo veće od punta,sa malo jačim motorom,opet da je očuvan,malo prešao ....

Od novog sam odustao što zbog finansija,što zbog male kilometraže koju prelazim.U opciji su bili od fiata 500l,bravac,ford fokus,opel meriva,japanci su mi bili izvan budžeta,sa benzinskim agregatom 2010+ godište.U zadnjih par meseci sam pratio ponudu i u uži izbor su ušli 500l i meriva.Gledao sam sve i svašta,nagledao se leševa koji na fotkama izgledaju vauu a kad odeš da ga pogledaš užas!

Vijao sam Merivu sa 1.4 turbo motorom,međutim malo ih ima a jedina koja valja je bila crna a od crnog sam begao zbog održavanja,mada je i ova što sam uzeo tamnija boja ;)!

Znači u pitanju je Opel meriva 2011 god. 1,4 74kw/101 ks,od opreme svašta nešto,enterijer u besprekornom stanju,kompletan,sve ispravno!Kada sam ušao u nju rekao sam sebi to je to,ali naravno vodio sam sa sobom prijatelja mehaničara da se ne bi zaleteo i napravio glupost!Auto je bio registrovan pa smo napravili malu probnu vožnju,ništa ne lupka,trap dobar,nema gremlina da šuškaju tako da je to bilo to!Uz auto su išle i dobre letnje gume (zimske na njoj u top stanju),dva ključa.

Možda sam udavio sa pričom,a verovatno sam nešto i zaboravio :lol:.

Evo koja fotka a kad je picnem biće i boljih ;)

002.thumb.JPG.f023f471f66369d4f295a70aa6ff3bb1.JPG003.thumb.JPG.149ccbbcfdeafa18d6f6a94880fb7c9c.JPG004.thumb.JPG.8b7099267c03c40c079c7d945c9fc00e.JPG005.thumb.JPG.2ae1783fcd7cafd2792d76bdc1771c6f.JPG006.thumb.JPG.52c53054041950e06d36053bff76e2cb.JPG007.thumb.JPG.2406925840edef4c763397941de88bae.JPG008.thumb.JPG.d49174fab383046dfe1fcc36690029b4.JPG009.thumb.JPG.f0784a03fc961f522af94cb086fb22ab.JPG010.thumb.JPG.e0adffc21a4ae84293430f6daf2cb9de.JPG011.thumb.JPG.4ffeb940633044fb9ba1bcec70aaf1f6.JPG012.thumb.JPG.3f9997ae88d237c5249df35eab858cf2.JPG013.thumb.JPG.36c722dea1dfe61ecd5bf0f916938185.JPG

Alu felne za letnji set sam pre par dana pazario.

Desetka je hvala bogu ostala u porodici,jel auto 2008 god. sa 70000 km i u tako očuvanom stanju je teško naći,tako da ako je  vidite u NS-u kako je neko prži,to je moj ćalac :lol:

Zaboravih,originalne ratkapne su mi braća detelinarci maznuli u roku od nedelju dana tako da sam nabacio ove samo da nisu baš crni točkovi!

 

Edited by nstyner

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa lepo... Bitno je kupiti dobro ocuvan auto, i u sto boljem stanju, odmah u startu, nego "praviti" posle dobr auto..

Nek te sluzi lepo... :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto bi jedan moj drugar rekao sad ti treba beli sesir, tompus i puska i kao pravi gangster mozes da pucas kroz ta naopaka vrata :D

 

Super izbor i u zdravlju da se navozas!

 

Nego kako ide proces navikavanja na A stub i naslon za ruku nakon Punta? :)

To su nekako prve dve stvari koje mi padaju na pamet u vezi sa novom Merivom.

Inace, vrh porodicni automobil.

Stvoren za postavljanje decijeg sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi!

Navikavam se na nju,totalno drugačije sve u odnosu na  Punta.Položaj sedenja,preglednost,drugačije se vozi totalno.

Gabaritno je veća naravno pa se i tu privikavam na parkiranje ,ali se lako vozi i komotnija mnogo.Komande su sve na dohvat ruke,multi volan extra stvar,dugmića koliko hoćeš i svi sijaju i rade :lol:!

Što se tiče kontra vrata tu je smehotres kada se izlazi-svi guraju na kontra stranu i govore "šta je sa ovim vratima,neće nešto":rofl:

Što se tiče potrošnje za sad bord pokazuje nekih 7,7l ali kad još zahladi mislim da će ići malo gore.U startu je malo troma a lepo povuče na oko 2000 obrtaja a tada se već pali lampica za "shift" u veći stepan prenosa,ja šaltam na nekih 2500 (lagana vožnja).

Pre neki dan na auto putu sam se prvi put susreo sa tempomatom,pa malo igrarije dok nisam skontao kako se aktivira i onda milina,mjuza,ruka na naslon i uživancija .

Za sad sam zadovoljan,videćemo kako će se ponašati u budućnosti i što je bitno "Gospođi" se sviđa ;)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srećno ti bilo! :)

Malo ta izmišljotina s vratima nije baš nešto što bih voleo da imam, ali kad voziš i ne znaš da to imaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/26/2017 at 10:06 PM, Markobgd said:

Čestitam kupovinu! Puno bezbrižnih kilometara vam želim!:)

Hvala Mare !

On 12/26/2017 at 10:18 PM, totti said:

Sad imamo Insi i Meri emoji3.png

Jel to i kolega Stefankmn tepa svojoj Insigniji?

On 12/27/2017 at 9:05 AM, Milutin-NS said:

Cestitke Slobo :thumbup: mora da jedva cekas da vidis kako ce se pokazati tamo u Julu/Avgustu B)

Da znaš Milutinac da jedva čekam!Duži put je pravi test,i sam si uvideo a nadam se na proleće da će biti neki mali izlet da ne čekamo baš leto ;)

 

On 12/27/2017 at 2:28 PM, skile86 said:

Cestitke na kupovini. :-)

Sto se tice boje, mogu iz iskustva da ti kazem da je znacajno laksa za odrzavanje od crne. :-)

Hvala,a za održavanje videćemo.

On 12/28/2017 at 12:11 AM, nesa 169 said:

Srećno ti bilo! :)

Malo ta izmišljotina s vratima nije baš nešto što bih voleo da imam, ali kad voziš i ne znaš da to imaš.

Nešo malo da razbijemo monotoniju klasičnih vrata :lol:!

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 hours ago, nstyner said:

 

Hvala,a za održavanje videćemo.

Nešo malo da razbijemo monotoniju klasičnih vrata :lol:!

Ja ne bih. Dobro mi je i ovako. Inače imao sam 4 Opela i mehanički su me lepo služili, jedino je lim bio loš. No, kod novijih je i to sređeno. Baš kod svih koji su imali servo volan sam imao problem s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čestitke od srca, pun pogodak!   :cheers:

 

Meni su ta vrata vrh, a volim i ono kod Minija i Velostera kad desno imaš zadnja vrata a levo samo vozačeva. Nekonvencionalna rešenja su mi super. A što se tiče ovih raDkLapni meni su užasne, baš si mogao malo da se potrudiš oko izbora  :X

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Borko,a što se tiče radkapni toliko sam popizdeo kad su ih popalili da sam odmah otišao u Gumatik i kupio ove pošto 16" imaju jako mali izbor a i ove deluju zlaćkasto ali su ustvari neka nijansa sive.Za sledeću sezonu ću ih verovatno prefarbičiti u svetlo sivu,lepše će da stoji (bar se nadam) :lol:!

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jes...bas ces farbati ratkapne :huh:

RAtkapne su ratkapne...kakve god da su...ratkapne su. SLuze sa zimu, so, sneg, led, kome su celicare bas bljak...

 

SAcekas lepo mart i vracas alu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par novih detalja na "zadnjici" gospođe Meri :lol:!

 

IMG-5e2aeb0eaab78692b02e5871e7e0d34f-V.thumb.jpg.ea96d241d4cdfcbe691f08f1cdd68cd2.jpg

 

Danas probana jedna strana letnjeg seta na brzinu,nešto mi sad malene 16-ke :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta generacija Opela prosto "jede" tockove, tako da recimo i 17-ice meni deluje malo na Astri J.

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/25/2018 at 8:51 PM, nstyner said:

Par novih detalja na "zadnjici" gospođe Meri :lol:!

 

IMG-5e2aeb0eaab78692b02e5871e7e0d34f-V.thumb.jpg.ea96d241d4cdfcbe691f08f1cdd68cd2.jpg

 

Opc značka hajde nekako, al' taj ćunak mi nije prijatan za oko...   :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, skile86 said:

Ta generacija Opela prosto "jede" tockove, tako da recimo i 17-ice meni deluje malo na Astri J.

E baš,da nisam dobio dobre letnje gume 16" išao bih odmah na 17",ali ajde videćemo ovu sezonu kako će to da izgleda.

19 minutes ago, PremieRacing said:

 

Opc značka hajde nekako, al' taj ćunak mi nije prijatan za oko...   :huh:

Vijao sam elipsu kao što imaju fabrički neke Astre i Insignije ali ništa ne nađoh osim kod Pirketa nešto slično.Oglasi puni a kada pozoveš,niko nema na stanju niti imaju u nabavci!Ovaj sam uradio kod Bate,možda na slici deluje malo poveći ali nije u prirodi,meni ok ;)!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...