Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gile smederevo

Alfa Romeo MiTo/Giulietta - problem sa Bose sistemom

Recommended Posts

Drugari, 

 

Bose audio sistem u MiTu (isti i u Giulietti) ne radi. Sistem je sličan onom u 147ici, 159ki...GTu, s tim što ovde nema žica koje idu iz pojačala ka zvučnicima. 

Prvo sam mislio da je pojačalo pokvareno,ali je ispitano i sad je problem ko zna gde...

Ako neko ima iskustva sa ovim (sličnim) sistemom, neka piše. 

Inače, radio radi, tj salje signal iz sebe, potenciometar takodje pojačava/smanjuje....

 

IMG-28f311f4903f082a532b3228370d592b-V(1).jpgIMG-474c1fe11889795913130338ded1264b-V.jpgIMG-cc30e796667351e8d0215b4216f349b7-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle kopanja po belosvetskim forumima, naidjoh da je glavno pojačalo ispod kasete u podu...:o, i brže bolje ga skinuh da ga odnesem na ispitivanje...šta će biti-ko zna. Nadam se da je lako rešivo...

 

IMG-e959db6fe43b639d05e337db2dcfe99d-V.jpgIMG-b03305f8900412f159163d423aea4614-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/20/2017 at 7:24 PM, gile smederevo said:
Mali update oko Bose pojacala...ja biti sad skroz zbunjen...
 
0-02-05-c0aeae0a26c779f927bf057533cd04309458cfcb3b56a6e4af5ede2872b6eb6b_full.thumb.jpg.94707b27f116fd98944461d1e0ae32ce.jpg

Kako se tebi ponasa muzika, upali se ali nema zvuk? Treba da imas osigurac za pojacalo, izvuci radio vidi da li su dzekovi na mestu, sledece je da probas radio bez pojacala da vidis da nije do njega a onda instalaciju.
Znaci pod prvom stavkom pogledaj osigurac.
Pretpostavljam da je ozicenje kao i na prethodnicima pa sve signale salje u pojacalo pa pojacalo u zvucnike, ako je tako negde u autu imas 4 dzeka, jedan iz radia ide u instalaciju pojacala i onda iz instalacije pojacala ide u instalaciju svih zvucnika, tu treba da raskopcas i da izbacis instalaciju pojacala da vezes radio direktno na zvucnike, ako tad proradi onda je do pojacala ili njegove instalacije ili osiguraca pojacala, ako ne proradi onda je do radia ili instalacije na linijei radio-zvucnici.
E sad taj dzek na 147-gt se nalazi iza suvozaceve kasete, mora da se skine, na 159 je iza tepiha kod suvozaceve leve noge, kod stila je iznad bodija.
Videcu da li imam elearn da potvrdim gde se nalazi kod tebe....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2017 at 8:42 AM, Kuvalja said:

Kako se tebi ponasa muzika, upali se ali nema zvuk? Treba da imas osigurac za pojacalo, izvuci radio vidi da li su dzekovi na mestu, sledece je da probas radio bez pojacala da vidis da nije do njega a onda instalaciju.
Znaci pod prvom stavkom pogledaj osigurac.
Pretpostavljam da je ozicenje kao i na prethodnicima pa sve signale salje u pojacalo pa pojacalo u zvucnike, ako je tako negde u autu imas 4 dzeka, jedan iz radia ide u instalaciju pojacala i onda iz instalacije pojacala ide u instalaciju svih zvucnika, tu treba da raskopcas i da izbacis instalaciju pojacala da vezes radio direktno na zvucnike, ako tad proradi onda je do pojacala ili njegove instalacije ili osiguraca pojacala, ako ne proradi onda je do radia ili instalacije na linijei radio-zvucnici.
E sad taj dzek na 147-gt se nalazi iza suvozaceve kasete, mora da se skine, na 159 je iza tepiha kod suvozaceve leve noge, kod stila je iznad bodija.
Videcu da li imam elearn da potvrdim gde se nalazi kod tebe....

1. Da, tj nema nikakvog zvuka kad upalim radio

2. Testirali smo radio tako sto smo mu stavili obican zvucnik nazad direktno-i radi. Pojacava, smanjuje ton, stanice lepo menja...

3. Osiguraci-2 u gepeku za ceo Bose sistem i jedan za Subwoofer . Oba dobra. I jedan ispod volana levo za radio. Preveren i radi.

4. Radio salje zice i u pojacalo za zvucnike i u pojacalo za Sub. Radio je 4ohm, a Bose radi na 2ohm...i tu nastaje sva problematika, tj zvucnici nisu kompatibilni sa radiom(koliko sam razumeo citajuci sve i svasta oko citavog sistema). Tako da ne znam da li treba da zvucnici u autu daju bilo kakav zvuk ako ih direkt spojim sa radiom...? To cu ispitati svakako.

5. Pojacalo za zvucnike ima 3 dzeka koja ulaze u njega. Napravicu fotke, pa ce biti lakse za razmisljanje... 

6....valjda sam dao neki odgovor koji moze da pomogne..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaaaa to ato je 2 i 4oma ne funkcionise da tako radi, ali uvek mozes da upalis i probas, samo ne pojacavas do kraja, koliko ljudi ubacuje kucne zvucnike u auto a oni su iste omaze kao i bose a razlicite od auto sistema.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2017 at 10:59 AM, gile smederevo said:

4. Radio salje zice i u pojacalo za zvucnike i u pojacalo za Sub. Radio je 4ohm, a Bose radi na 2ohm...i tu nastaje sva problematika, tj zvucnici nisu kompatibilni sa radiom(koliko sam razumeo citajuci sve i svasta oko citavog sistema)

Ako je sve fabrički na kolima što se tiče ozvučenja ova razlika u ohm-aži je projektovana ili negde u sistemu kompenzovana. Prosto mi je neverovatno da je namontirano nešto što ne može da radi. Imam fabrički Bose u dva auta i radi perfektno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bose sistem radi na 2 ohm, i sve je to sredjeno u samom pojacalu, i tako je na svakom autu koji ima Bose sistem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega mi je potvrdio da je direktno spojio radio i zvucnik u autu  i da radi. I sve se slazem sto kazete, ali...da su ga zakomplikovali...jesu

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda nadji ove dzekove sto sam ti rekao pa vidi da li je sa njima sve u redu evo i jos jedna slika da ti bude lakse

 

2297ca2adc534bd4ee04de0337c5f8e1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

svi su ok. Za sada cemo prevezati da zvucnici dobijaju signal direkt od radia. Zakljucak je da signali koji udju u pojacalo...ne izadju...:cry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda ne dobijas pobudu od radija, signalna zica 12V koja posalje signal pojacalu da se upali iz radia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike samo u samim dzekovima na pojacaluma, u prvo pojacalo su isla 2 napajanja iz nekog razloga, a kasnije je jedno.

U svakom slucaju mogu oba da rade na svim 147 zato sto je bitno da su dzekovi napred isti, oni koji salju sve signale u pojacalo i vracaju u zvucnike

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2017 at 1:08 PM, gile smederevo said:
svi su ok. Za sada cemo prevezati da zvucnici dobijaju signal direkt od radia. Zakljucak je da signali koji udju u pojacalo...ne izadju...dark_cry.gif
On 12/27/2017 at 1:29 PM, Sava said:
Mozda ne dobijas pobudu od radija, signalna zica 12V koja posalje signal pojacalu da se upali iz radia.

To bi onda bilo ovo sto je Sava napisao, nema sta drugo ako dolaze signali, ili pobuda ili napajanje...

 

@dejanhn koji te tacno dzek zanima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili radio ne daje signal pojacalu kad se upali, ili taj signal ne stize do pojacala. Prvo ispitaj radio, a onda testiraj pojacalo tako sto mu dovedes +12V na mesto gde treba da dodje signal od radia.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, Sava said:

Mozda ne dobijas pobudu od radija, signalna zica 12V koja posalje signal pojacalu da se upali iz radia.

To smo prvo pregledali. I sve je ok...

Suma sumarum-zvucnici iako nisu prikaceni na sistem sa pojacalom, fino rade i za sada mi je to bitno. Ako pronadjem nekog ko zna/moze/ima iskustva da pregleda...resavacu polako

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja onaj glavni sa 25-30 kablova, po oglasima vidjam od prvog modela gdje ide tanki siroki zuti dzek, a ja nadjoh komplet instalaciju od mog modela gdje idu 2 kockastija dzeka, pa me zanima mogu li kupit vufer sa zutim dzekom, okinut ova 2 sa nove instalacije i fino to zalemit na taj dzek, ako me razumijes haha

Ja kupih ovu instalaciju sa ovakva 2 debela dzeka a po oglasima ovakvi vuferi

 

IMG-fa11d90b8c87dd635ffc41b4462df9ca-V.jpgScreenshot_2017-12-20-18-31-07.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ufff, mislis na dzek koji ulazi u pojacalo? Ako je tako onda mozes da zamenis dzekove samo da znas gde koji pin ide, svakako bi voleo da vidim sliku tog o cemu pricas, svakako Sava i ja u skorije vreme planiramo jednu 147 da raskopusamo i da u drugu ubacimo bose sistem komplet sve fabricki pa cemo se potruditi da to islikamo i mozda sve to spakujemo u posebnu temu, vec smo sve to prosli par puta ali mislim da nemamo slike da bi napravili temu.

 

@gile smederevoevo ti seme tvog sistema, moram ovako slikan ekran, nisam bio u mogucnosti da ih lepo izvucem...mozda ti zatreba i pomogne u resavanju problema

 

fc110b3143e3b30192ddc9ad50934b14.jpg33223a3039930ff3c4410360d0cedaf7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja mislio sam da kupim vufer sa dzekom i nekih 10cm zice,okinem ova 2 manja dzeka sta ja imam i onda ne bi trebalo da bude problema tj lemim zice istih boja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja,  a ako je pojacalo ''kaput''...? Dzaba mu pobuda i sve ostalo da radi....? Zar ne? 

By the way...siguran sam da dobar audio majstor moze da Bose pojacalo od 147 namontira na Mito...mora da se rasclani sve i da se dooobro oznoji, ali mislim da je resivo na taj nacin

 

 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/27/2017 at 2:03 PM, gile smederevo said:
Kuvalja,  a ako je pojacalo ''kaput''...? Dzaba mu pobuda i sve ostalo da radi....? Zar ne? 
 

Tako je, nego sam isao pretpostavkom da verujemo elektronicaru koji je rekao da radi pojacalo.
Kako ste povezali zvucnike bez pojacala, na onim dzekovima o kojima sam pricao?

On 12/27/2017 at 2:03 PM, dejanhn said:
Stavih iznad 2 slike

Da vidim, nisam imao prilike da vidim ovu instalaciju sa dva dzeka, ali ako je sa 147 onda moze, samo pitanje da li ce se bas gadjati boje, bolje ispitivati svaku zicu i to odraditi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na istom tom dzeku proverite da li dobijate sve signale, sad imas gore semu pa znas sta dolazi na koji pin, ako je sve u redu onda je definitivno pojacalo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...